KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Haziran 2024 Perşembe
°C

Fırat EDAŞ'tan Adaklı'ya 13 milyon TL'lik yatırım

Fırat EDAŞ hizmet alanı içerisinde yer alan Bingöl'ün Adaklı ilçesinde yeraltı yatırımlarına başladı. İlçenin kurulu gücünün 4 kat artırılması ve alt yapı sistemlerinin güçlendirilmesini hedefleyen 13 milyon lira yatırımlı proje ile birlikte Bingöl genelinde gerçekleştirilen yatırım tutarı 110 Milyon TL'yi bulacak.

Fırat EDAŞ`tan Adaklı`ya 13 milyon TL`lik yatırım
10 KASIM 2023 CUMA 19:14
12
1191
0
AA aa

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ) kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti çalışmalarıyla, sorumluluk alanı içindeki Bingöl, Elâzığ, Malatya, Tunceli illerinde enerji arzını müşterilerine en iyi şekilde sağlamak için yatırımlarını tüm hızıyla gerçekleştirmeye devam ediyor.

İLÇENİN KURULU GÜCÜ 4 KATINA ÇIKACAK

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde yatırım çalışmalarına başlayan Fırat EDAŞ, bu kapsamda ekonomik ömrünü yitirmiş havai hattı yeraltına alarak, ilçede modern şebeke dönüşümü gerçekleştirmeyi planlanıyor.  Bu projeyle ilçe merkezindeki 3 kilometrelik şebekenin yeraltına alınarak kesintisiz enerji arzının artırılmasının yanında hem olumsuz hava koşulları nedeniyle oluşan arızaları en aza indirmek hem de ilçenin geneline modern bir görünüme kavuşturmak hedefleniyor.

Yatırım çalışması kapsamında ilçenin kurulu gücünün 4 katına çıkarılması amaçlanıyor.

Ümraniye Belediyesi ve Adaklı Belediyesi ile ortak olarak yürütülen saha çalışmalarında, üst yapı ve çevre düzenleme, üst kaplama tadilatı ve peyzaj çalışmaları ile eş zamanlı olarak yürütülecek çalışmada Fırat EDAŞ Adaklı ilçesinin alt yapı sistemleri de güçlendirilecek.

“BÖLGEDEKİ TESİS ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Fırat EDAŞ ve Ümraniye Belediyesi'nin ortak yatırımlarıyla toplamda 13 milyon TL yatırım bedeli ile gerçekleştirilecek olan projenin çalışmalarına temmuz ayı itibariyle başlandı. Ayrıca proje kapsamında ilçenin aydınlatma şebekesinin LED armatürler ile değiştirilerek yeni bir aydınlatma şebekesi tesis edilecek.

Fırat EDAŞ'tan yapılan açıklamada, yatırım programı kapsamında, ilerleyen dönemlerde de diğer projelere ait tesis çalışmalarının hız kesmeden süreceği ve son proje ile birlikte toplam yatırım tutarının 110 Milyon TL'ye ulaştığı ifade edildi. Ayrıca gerçekleştirilen çalışmalarla kaliteli ve kesintisiz enerji arzının çıtasını daha da yukarı taşıyarak müşterilerinin ve bölgenin refah ve yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçladıkları da vurguladı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın