KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Şubat 2024 Çarşamba
7 °C Açık

Fka, iki yeni program daha açıkladı

Fırat Kalkınma Ajansı'ndan (FKA) iki yeni destek programı daha açıklandı.

Fka, iki yeni program daha açıkladı
06 TEMMUZ 2011 ÇARŞAMBA 08:37
0
1483
0
AA aa

FKA tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projelerine destek vermek amacıyla 29.06.2011 tarihi itibariyle ‘Turizm ve Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi' ve ‘Turizm Sektörünün Geliştirilmesi' Mali Destek Programlarına ilişkin proje teklif çağrısı sürecini başlattı. Geçtiğimiz mayıs ayında ‘Doğrudan Faaliyet Desteği' ve ‘Teknik Destek' programlarını ilan eden ajansın dört program kapsamında hibe olarak bölgeye aktaracağı toplam kaynak tutarı 12 milyon 650 bin TL'yi buluyor. Programlar arasında farklılıklar olmakla beraber, genel olarak kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, kar amacı gütmeyen birlik ve kooperatifler uygun başvuru sahipleri arasında yer alıyor" denildi.

FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuvayaptığı açıklamada, ilan edilen programlarla, kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların bölgesel kalkınmayı tetikleyecek projelerinin hayata geçirilmesine ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine önemli katkı sağlanacağını ifade etti.
Ayrıca ajansın özel sektöre yönelik olarak hazırladığı, imalat sanayi ve tarım sektörünü desteklemeyi hedefleyen programların 2011 yılı sonbahar döneminde ilan edileceği müjdesini de veren Fethi Altunyuva, programlar kapsamında Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli'de aşağıda yer alan takvim çerçevesinde bilgilendirme toplantıları ve proje yazma eğitimleri düzenleneceğini, potansiyel başvuru sahibi olan kurum temsilcilerinin bu toplantılara katılımlarının büyük yarar sağlayacağını bildirdi.
Destek Programlarının ayrıntıları ise şöyle belirtildi:"2011 Yılı Turizm ve Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı" amacı; TRB1 bölgesinde, turizm ve sanayi sektörünün gelişimine etkin biçimde katkı sağlayacak altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmesini sağlamak.
Programın öncelikleri; turizm potansiyeline sahip alanlarda altyapının geliştirilmesi, turizmin çeşitlendirilmesine yönelik altyapının iyileştirilmesi, OSB ve KSS altyapılarının iyileştirilmesi ve gıda sanayisine yönelik modern tarımsal ürün toplama, depolama, akreditasyon ve Ar-Ge altyapılarının kurulması.
Uygun başvuru sahipleri;Program kapsamında uygun başvuru sahibi veya ortağı olabilecek kurum ve kuruluşlar şunlardır; Valilikler, belediyeler, kaymakamlıklar, il özel idareleri, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, üniversiteler, bölge ve il müdürlükleri, ticaret ve sanayi odaları, ticaret borsaları.
Destek tutarı ve oranı; Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam yıllık ödenek tavanı 7 milyon TL'dir. Her bir başvuru için verilecek toplam destek miktarı asgari 150 bin TL ve azami 1 milyon 750 bin TL olabilecektir. Program kapsamında her bir proje bütçesinin en az yüzde 25'i, en fazla ise yüzde 75'i hibe olarak desteklenebilecektir."
 
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.02.2024
17:44
Bingöl Üniversitesi`nden 2`inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi'nden 2'inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2'inci Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
28.02.2024
15:19
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat`ı unutamıyor
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat'ı unutamıyor
28 Şubat postmodern darbesi döneminde öğretmenlik görevinden zorla istifa ettirilen Saadet Çiçek, o günlerde yaşadıklarını unutamadı ve o zor süreci şöyle anlattı;
28.02.2024
15:13
'İslami kimliğe duydukları derin öfkeden dolayı yaptılar'
28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirten Koç; 'Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz' dedi.
28.02.2024
12:21
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Olay bölgesine giden Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, cenazenin tespit edildiğini, kar altından çıkarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
28.02.2024
10:40
Bingöl`de çığ düştü!
Bingöl'de çığ düştü!
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı bir köyde çığ düştü. Çığ altında kaldığı düşünülen 1 vatandaşı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
27.02.2024
18:38
‘Bingöl toplayıcıları` gösterime giriyor
'Bingöl toplayıcıları' gösterime giriyor
29 Şubat Perşembe günü saat 19.00'da Salt Beyoğlu'ndaki Açık Sinema'da gösterilecek belgesel, 1-3 Mart tarihlerinde saltonline.org üzerinden izlenebilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın