KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Şubat 2024 Çarşamba
7 °C Açık

Fka'da başkanlık dönemi bingöl'de

Fırat Kalkınma Ajansı'nın Haziran Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Elazığ Valiliği Toplantı Salonu'nda; Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirildi.

Fka`da başkanlık dönemi bingöl`de
02 TEMMUZ 2011 CUMARTESİ 01:21
0
1904
0
AA aa

Fırat Kalkınma Ajansı'ndan yapılan açıklamada toplantının içeriği ve kararları kamuoyuna duyuruldu.

Açıklamada, "Fırat Kalkınma Ajansı'nın Haziran Ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl Valisi Hakan Güvençer başkanlığında; Elazığ Valisi Muammer Erol, Malatya Valisi Ulvi Saran ve ajans yönetim kurulu üyelerinin katılımları ile Elazığ Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilmiştir. Bildiğiniz üzere Fırat Kalkınma Ajansı 2010 Yılında Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı ve Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı olmak üzere 2 program başlatmıştı. Toplantımızda öncelikle uygulama ve izleme süreçleri devam eden bu programların mevcut durumu ile ilgili değerlendirmemiz olmuştur" denildi.
2011 yılında uygulanacak destek programlarının ilk paketinin mayıs ayında başlatıldığı belirtilen açıklamada, 6 Mayıs 2011 tarihi itibariyle başlatılan Teknik Destek Programı ve 13 Mayıs 2011 tarihi itibariyle başlatılan Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı için yılsonuna kadar bütçe olanakları doğrultusunda başvuruların alındığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Proje teklif çağrısı yöntemi ile uygulanacak Mali Destek Programları özel sektöre ve kamuya yönelik iki ayrı grup halinde planlanmış olup, kamuya yönelik olan ilk grup kapsamındaki Turizm ve Sanayi Altyapılarının Geliştirilmesi ve Turizm Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programları 29 Haziran 2011 günü itibariyle yürürlüğe konmuştur. İlgili programların bütçesi sırasıyla 7 milyon TL ve 4,5 milyon TL olup, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, OSB ve KSS'ler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları bu programlardan yararlanabileceklerdir. Fırat Havzasının kültür turizm koruma ve geliştirme bölgesi ilan edilmesi ve ajansımızın yıl içinde yürüteceği turizm ve tarım potansiyelinin tespiti ve strateji belirleme çalışması bu destek programları ile bölgede tamamlayıcı bir etki yapacaktır. 15 Ağustos 2011 tarihine kadar başvuru yapılabilecek bu destek programlarının tanıtımına yönelik bilgilendirme toplantıları ve proje hazırlama eğitimleri de ajans uzmanlarımız tarafından önümüzdeki haftadan itibaren illerimizde başlatılacaktır.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.02.2024
17:44
Bingöl Üniversitesi`nden 2`inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi'nden 2'inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2'inci Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
28.02.2024
15:19
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat`ı unutamıyor
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat'ı unutamıyor
28 Şubat postmodern darbesi döneminde öğretmenlik görevinden zorla istifa ettirilen Saadet Çiçek, o günlerde yaşadıklarını unutamadı ve o zor süreci şöyle anlattı;
28.02.2024
15:13
'İslami kimliğe duydukları derin öfkeden dolayı yaptılar'
28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirten Koç; 'Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz' dedi.
28.02.2024
12:21
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Olay bölgesine giden Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, cenazenin tespit edildiğini, kar altından çıkarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
28.02.2024
10:40
Bingöl`de çığ düştü!
Bingöl'de çığ düştü!
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı bir köyde çığ düştü. Çığ altında kaldığı düşünülen 1 vatandaşı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
27.02.2024
18:38
‘Bingöl toplayıcıları` gösterime giriyor
'Bingöl toplayıcıları' gösterime giriyor
29 Şubat Perşembe günü saat 19.00'da Salt Beyoğlu'ndaki Açık Sinema'da gösterilecek belgesel, 1-3 Mart tarihlerinde saltonline.org üzerinden izlenebilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın