KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Temmuz 2024 Çarşamba
°C

Fka'da başkanlık dönemi bingöl'de

Fırat Kalkınma Ajansı'nın Haziran Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Elazığ Valiliği Toplantı Salonu'nda; Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirildi.

Fka`da başkanlık dönemi bingöl`de
02 TEMMUZ 2011 CUMARTESİ 01:21
0
1964
0
AA aa

Fırat Kalkınma Ajansı'ndan yapılan açıklamada toplantının içeriği ve kararları kamuoyuna duyuruldu.

Açıklamada, "Fırat Kalkınma Ajansı'nın Haziran Ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl Valisi Hakan Güvençer başkanlığında; Elazığ Valisi Muammer Erol, Malatya Valisi Ulvi Saran ve ajans yönetim kurulu üyelerinin katılımları ile Elazığ Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilmiştir. Bildiğiniz üzere Fırat Kalkınma Ajansı 2010 Yılında Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı ve Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı olmak üzere 2 program başlatmıştı. Toplantımızda öncelikle uygulama ve izleme süreçleri devam eden bu programların mevcut durumu ile ilgili değerlendirmemiz olmuştur" denildi.
2011 yılında uygulanacak destek programlarının ilk paketinin mayıs ayında başlatıldığı belirtilen açıklamada, 6 Mayıs 2011 tarihi itibariyle başlatılan Teknik Destek Programı ve 13 Mayıs 2011 tarihi itibariyle başlatılan Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı için yılsonuna kadar bütçe olanakları doğrultusunda başvuruların alındığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Proje teklif çağrısı yöntemi ile uygulanacak Mali Destek Programları özel sektöre ve kamuya yönelik iki ayrı grup halinde planlanmış olup, kamuya yönelik olan ilk grup kapsamındaki Turizm ve Sanayi Altyapılarının Geliştirilmesi ve Turizm Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programları 29 Haziran 2011 günü itibariyle yürürlüğe konmuştur. İlgili programların bütçesi sırasıyla 7 milyon TL ve 4,5 milyon TL olup, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, OSB ve KSS'ler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları bu programlardan yararlanabileceklerdir. Fırat Havzasının kültür turizm koruma ve geliştirme bölgesi ilan edilmesi ve ajansımızın yıl içinde yürüteceği turizm ve tarım potansiyelinin tespiti ve strateji belirleme çalışması bu destek programları ile bölgede tamamlayıcı bir etki yapacaktır. 15 Ağustos 2011 tarihine kadar başvuru yapılabilecek bu destek programlarının tanıtımına yönelik bilgilendirme toplantıları ve proje hazırlama eğitimleri de ajans uzmanlarımız tarafından önümüzdeki haftadan itibaren illerimizde başlatılacaktır.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.07.2024
16:50
Bingöl`de aranması bulunan şahıs polis ekiplerince yakalandı
Bingöl'de aranması bulunan şahıs polis ekiplerince yakalandı
Bingöl'de 4 ayrı suçtan 5 yıl 10 ay hapis cezası bulunan şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.
23.07.2024
16:39
'TBMM bu teklifi acilen onaylayıp yasalaştırmalı'
Türkiye vatandaşlığı ve pasaportu bulunup Filistin'de Müslümanları katleden Siyonist soykırımcıların vatandaşlıklarının kaldırılması yönünde verilen ve TBMM'de kabul edilen kanunun teklifinin Meclis tatili öncesi yasalaştırılması çağrısında bulunan Hüdapar Bingöl İl Başkanı Alpaya: 'Orada gidip Siyonistler adına savaşanların içimizde olmalarının hiçbir izahı olamaz' dedi.
23.07.2024
15:16
Sahte rapor operasyonu: 17 araca el konuldu
Sahte rapor operasyonu: 17 araca el konuldu
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nce, aralarında Bingöl'ün de 6 il ve 3 ilçede 104 adrese düzenlenen sahte sağlık raporu operasyonunda 22 kişi gözaltına alınırken, 17 araca ise el konuldu.
23.07.2024
15:15
Bingöl`de çıkan orman yangını söndürüldü
Bingöl'de çıkan orman yangını söndürüldü
Bingöl'ün Genç ilçesinde bir köyde çıkan orman yangını, ekiplerin yoğun çalışmaları sonucunda söndürüldü.
23.07.2024
15:13
Kızıl şahin tedavisinin ardından doğaya salındı
Kızıl şahin tedavisinin ardından doğaya salındı
Bingöl'ün Solhan ilçesinde vatandaşlar tarafından bitkin halde bulunan yavru kızıl şahin, doğa koruma ekiplerince tedavi edildikten sonra yeniden doğaya salındı.
22.07.2024
18:44
Bingöl`ün İki Haftalık Asayiş Raporu Paylaşıldı
Bingöl'ün İki Haftalık Asayiş Raporu Paylaşıldı
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Bingöl'de 8-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında emniyet ve jandarma unsurlarınca yürütülen faaliyetlerin sonuçlarını paylaştı. İşte suçlar ve yakalananlar…
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın