Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2020 Çarşamba
°C

Gençler, terörden uzaklaştırılıyor

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü, gençlerin terör örgütlerinin propagandasına maruz kalmasını engellemek amacıyla yürütülen sosyal sorumluluk projelerini anlattı.

16 AĞUSTOS 2019 CUMA 17:35
10
1620
1
AA aa
Gençler, terörden uzaklaştırılıyor

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü, “Bingöl 2023 Vizyon” projesi kapsamında “Hepimiz El Ele” sloganı ile uygulanan ‘Genç Adımlar Kampa' projelerinin içeriklerini yapılan faaliyet ve etkinlikleri paylaştı.

Sosyal sorumluluk projeleri hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Genç Adımlar Kampa 3” Çanakkale Gençlik Kampı projesi kapsamında 25-28 Haziran 2019 tarihleri arasında 95 veli kamp ile ilgili bilgilendirildi. 32 öğrenci ve 3 personelin katılımı ile ‘Çanakkale Gençlik Kampı' programı gerçekleştirildi.

Konu hakkında yapılan açıklamada; “Terör örgütlerinin propagandasına maruz kalan gençlerimizin yanlış yönlendirmeler sonrasında toplumsal olaylarda ön saflarda yer aldıkları görülmektedir. İçinde bulundukları dönem özellikleri nedeniyle benzer olaylar gençler tarafından macera veya kendilerini ifade edebilme imkânı olarak algılanabilmektedir. Risk grubunda bulunan birçok genç kendini toplum içerisinde ifade edebilmek, birey olarak çevresindeki insanlardan değer görmek amacıyla terör örgütlerine veya bunların faaliyetlerine katılmayı çözüm zannedebilmektedir. Gençlerin bu gibi yanlış yollara sapmalarının önüne geçebilmek için alternatif projeler üreterek ortak yaşama, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirilmesi sağlanmaktadır” denildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_48820)
18 Ağustos 2019 Pazar 23:14
Siz ne yaparsanız yapın ANASI BABASI onları istediği gibi örgütler. Dağlara da salıverir. pkk sevdası bunlarınki...............
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
18.02.2020
17:09
Eğitim için karlı yolları aştılar
Eğitim için karlı yolları aştılar
Karlıova İlçesi Çiçekli Mezrası sakinleri, yollarının yoğun kar ve tipi nedeniyle kapanmasının ardından 3 Şubat'ta yarıyıl tatilinin bitmesinden bu yana eğitime başlayamayan çocukları için 4 kilometre yürüyerek okullarına gitmelerini sağladı.
18.02.2020
17:08
9 yaşındaki çocuk için seferber oldu
9 yaşındaki çocuk için seferber oldu
Bingöl'de UMKE ve 112 ekipleri, cilt kanseri olan 9 yaşındaki Bünyamin Yılmaz için seferber oldu. Ekipler, 7 saatlik uğraşın ardından hastayı Karlıova ilçe merkezine yetiştirdi.
18.02.2020
17:07
Süt sağım makinesi dağıtımları başladı
Süt sağım makinesi dağıtımları başladı
Bingöl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, yüzde 70 hibeli 123 adet süt sağım makinesinin dağıtımına başlandığını ve müracaatların birliğe yapılması gerektiğini duyurdu.
18.02.2020
17:06
BÜ ve İŞKUR protokol imzaladı
BÜ ve İŞKUR protokol imzaladı
Bingöl Üniversitesi ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında İŞKUR İş Kulübü Hizmetlerinin Sunumuna ilişkin protokol imzalandı. Protokolün imzaları Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve İŞKUR İl Müdürü Mehmet Fesih Güler tarafından atıldı.
18.02.2020
17:05
Aydemir: `Siyaset, futbola bulaştı`
Aydemir: 'Siyaset, futbola bulaştı'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir: 'Uzun zamandır futbola siyasetin bulaştığı iddiası ile gündemi bir hayli meşgul eden sorular yanıtsız kaldığından, gün geçtikçe iddiaların dozajı yükselmektedir.'
18.02.2020
17:04
Köy yollarında tipi engeli
Köy yollarında tipi engeli
Bingöl'de tipi nedeniyle 20 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekipler yol açma çalışmalarını sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın