Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
18 Mayıs 2021 Salı
25 °C Kısmen güneşli

Güveçli'de yatırım çalışmaları tamamlandı

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Güveçli'de yatırım çalışmalarının tamamladığını belirterek, diğer bölgelerdeki faaliyetlerin eksiksiz sürdüğünü bildirdi.

02 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE 17:04
4
2837
4
AA aa
Güveçli`de yatırım çalışmaları tamamlandı

Sorumluluk bölgesi Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde müşterilerine elektrik dağıtım hizmetini en iyi şekilde vermeyi amaçlayan Fırat EDAŞ, aylık ve yıllık planlar dâhilinde Bingöl'de yatırım faaliyetlerini eksiksiz sürdürüyor.

Merkeze bağlı Güveçli Köyü'nde yatırım çalışmasını tamamlayan Fırat EDAŞ, çalışma dâhilinde köyde ekonomik ömrünü doldurmuş hatları yeniledi. Yapılan çalışma ile birlikte gerilim düşümü yaşanan bölgelere kalıcı çözüm sağlanmış olundu. Elektrik kesintisine neden olan ve ağaçlara zarar veren açık iletken hatlar, alpek kablo ile yenilenirken; köy şebekesinde yer alan eskiyen ağaç direkler, galvanizli demir direklerle değiştirildi.

Yapılan çalışmada hasar görmüş ve ekonomik ömrünü doldurmuş köy şebekesi de yenilendi. Ayrıca bölgede gerçekleştirilen aydınlatma taraması ile verimli olmayan armatürler tespit edilerek, yeni armatürlerle değiştirildi.

Kesintilerin minimuma indirilmesi amacıyla yaptığı çalışma ile bölgede enerji arzını daha verimli hale getiren Fırat EDAŞ, Bingöl'de yatırım çalışmalarının artarak devam edeceğinin altını çizdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_59977)
03 Temmuz 2020 Cuma 20:43
Şahsen ben sinide oturuyorum ben harhangi bir bakım yapıldığını görmedim Bakım yapılacaksa Şehir merkezinden şebeke Çekilip ve yürüyüş yolu olarak kullanılan yola hem aydınlatma hemde yürüyüş yolu yapılması beklentisi içerisindeyiz.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_59958)
03 Temmuz 2020 Cuma 14:02
ANLAMADIM Ne Yatırımı. !!! Sanki 10 Bin kişinin Çelışacağı Bir FABRİKA Yapılmış gibi..
Beğendim (6) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60026)
06 Temmuz 2020 Pazartesi 09:46
@Misafir Kullanıcı yatırım değince fabrika mı senin aklına geliyor...Hayranım senin o kafana
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_59936)
02 Temmuz 2020 Perşembe 18:30
Sinin ortasından kanalizasyon akıyor bunu yapacak bir yiğit aranıyor.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
18.05.2021
10:35
Türkiye`deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde yükseldi
Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde yükseldi
Türkiye İstatistik Kurumu 2021 yılı ilk çeyrek işsizlik rakamlarını açıkladı. Söz konusu dönemde Türkiye genelindeki işsiz sayısı bir önceki çeyreğe göre, 142 bin kişi artarak 4 milyon 118 bin kişi oldu.
18.05.2021
09:27
Normalleşme sürecinde yeni kritik eşik `Yüzde 50`
Normalleşme sürecinde yeni kritik eşik 'Yüzde 50'
Temmuz ayına kadar 30 milyon kişinin daha aşılanması halinde yüzde 50 oranına ulaşmak mümkün olacak. Nüfusun yüzde 50'sinin aşılanması bile vaka sayılarını ciddi oranda azaltıp, Covid-19'a bağlı ölüm sayılarını da tek haneli rakamlara düşürebilir. Doç. Dr. Muhammed Keskin 'Nüfusun yüzde 50'sinin aşılanmasıyla tamamen normalleşemesek de yurt dışı ve şehirlerarası kısıtlamalar kalkacak, turizm sezonu açılacak, okullar ve restoranlar tedbirli de olsa açık kalmaya devam edecektir.' dedi.
18.05.2021
09:27
İşte esnafa 5 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları
İşte esnafa 5 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları
1 Haziran sonrası atılacak normalleşme adımlarının ve esnafa bir dizi müjde içeren kararların belirleneceği toplantı sonrası Başkan Erdoğan ulusa sesleniyor.
18.05.2021
09:26
Kafe ve restoranlara Avrupa modeli: Bahçesi olan açılsın
Kafe ve restoranlara Avrupa modeli: Bahçesi olan açılsın
1 Haziran'a kadar sadece paket servisle açılmalarına izin verilen kafe ve restoranlar Avrupa modeli istiyor: Bahçesi olanlar açılsın, olmayanlar kaldırıma masa atsın.
17.05.2021
15:47
`Ödeme emirlerini durduracak mısınız?`
'Ödeme emirlerini durduracak mısınız?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması üzerine verdiği önergede, Diyanet Vakfı tarafından icraya verilen esnafı sordu: 'Diyanet Vakfına bağlı iş yerlerine mahkeme kararı ile yapılan ödeme emirlerini durduracak mısınız?'
17.05.2021
15:46
17 gün sonra siftah yaptılar!
17 gün sonra siftah yaptılar!
Bingöl'de tam kapanma sürecinin bitmesi ve kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşurken, 17 gün sonra da birçok esnaf işyeri açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın