Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ekim 2021 Perşembe
20 °C Güneşli

Hastane çatısına izolasyon yapıldı

Önceki yıl kar yağışından dolayı çatısı çöken ve oluşan çatlaklardan dolayı tavanı su akıtan Genç Devlet Hastanesi çatı katına, saf polyürea malzemesi ile su yalıtımı yapıldı.

20 EKİM 2019 PAZAR 18:02
1
1701
1
AA aa
Hastane çatısına izolasyon yapıldı

Yapıldığı dönem estetik ve sağlam bulunmadığı için ‘Çatı Kondu' olarak nitelendirilip ilçe kamuoyunun yoğun tepkisine neden olan Genç Devlet Hastanesi çatısı, 2017 yılında kar yağışından dolayı çöktü. O dönem geçici kabulü yapılıp kesin kabulü yapılmayan hastane çatısı için işi üstlenen firma tarafından söküm çalışması yapılmış ve olay mahkemelik olmuştu. Mahkeme süreci halen devam ettiği için herhangi bir çalışma yapılmayan çatı katı için, hastane idaresi tarafından teras katta bahar ve kış aylarında yaşanan yağışlardan dolayı tavanda akıntının yaşanmaması için saf polyürea malzemesi ile su yalıtımı yapıldı.

Gerçekleşen çalışma hakkında bir açıklama yayımlayan Genç Devlet Hastanesi yetkilileri konu ile alakalı şu ifadeleri kullandı.  “İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ihalede, Hastanemizin uzun süredir devam eden çatı problemi yapılan ihale neticesinde yurt dışından getirilen özel bir madde ile izolasyonu yapılmıştır. Bu maddenin hava ve iklim şartlarına göre 10 yıla kadar dayanıklı olduğu bilgisi alınmıştır. İzolasyon tamamlandıktan sonra 17 ton su ile sızma durumlarına karşı test işlemi gerçekleştirilmiştir. Geçmişte çatı problemi ile ilgili yaşanan sorunların tekrar yaşanmaması temennisi ile kamuoyuna bilgilendirme amaçlı duyurulur”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_51791)
20 Ekim 2019 Pazar 19:06
Kolay ve basit olan işler ne kadar zorlaştirilmak için ugrasiliyor
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
21.10.2021
10:52
Zorunlu trafik sigortasında asgari teminatlar artırıldı
Zorunlu trafik sigortasında asgari teminatlar artırıldı
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu yönetmeliğine göre, zorunlu trafik sigortası asgari teminatları; araç başına 43 bin TL'den 50 bin TL'ye, kaza başına da 86 bin TL'den 100 bin TL'ye yükseltildi.
21.10.2021
10:51
LPG Otogaza 22 kuruş zam
LPG Otogaza 22 kuruş zam
2 Ekim Cumartesi günü otogaza gelen 71 kuruşluk zammın ardından 21 Ekim'den geçerli olmak üzere 22 kuruş daha zam yapıldı.
21.10.2021
10:50
Ekim ayı tüketici güven endeksi açıklandı
Ekim ayı tüketici güven endeksi açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ekim ayı tüketici güven endeksini açıkladı. Tüketici güven endeksi, Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 3,6 oranında azaldı; Eylül ayında 79,7 olan endeks, Ekim ayında 76,8 oldu.
20.10.2021
16:56
`Terör belası bu milletin diriliğine asla zarar veremeyecektir`
'Terör belası bu milletin diriliğine asla zarar veremeyecektir'
Bingöl'deki güvenlik korucularına verilen hizmet içi eğitim seminerinde konuşan Vali Kadir Ekinci, 'Yürekten inanıyoruz ki, terör belası ve fitne odakları bu milletin iriliğine ve diriliğine asla zarar veremeyecektir' dedi.
20.10.2021
16:55
`Atıkları Dönüştürüyor Doğamı Koruyorum` Projesi Öğrencilere Anlatıldı
'Atıkları Dönüştürüyor Doğamı Koruyorum' Projesi Öğrencilere Anlatıldı
TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı-4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programı kapsamında desteklenen 'Atıkları Dönüştürüyor Doğamı Koruyorum' projesi öğrencilere anlatıldı.
20.10.2021
16:54
`Açılışı seçime saklanıyorsa sizlere faydası olmaz!`
'Açılışı seçime saklanıyorsa sizlere faydası olmaz!'
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar: 'Milyonlarca paranın harcandığı binanın dış montalamasının dökülmesi içler acısı. Açılışı seçime saklanıyorsa sizlere faydası olmaz!'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın