KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Mayıs 2024 Çarşamba
°C

Hedef, Bingöl'ü sosyal hizmet şehri yapmak

Birçok birimi farklı noktalarda hizmet veren ve müdürlük binası bulunmayan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, yatırım programına alınan projelerinde bu yıl kazma vurmayı hedefliyor. Proje kapsamında müdürlük binası, gündüz bakım evi, kadın konuk evi ve sosyal hizmet merkezi ile konferans salonu inşa edilecek.

Hedef, Bingöl`ü sosyal hizmet şehri yapmak
16 NİSAN 2024 SALI 14:49
2
2640
3
AA aa

Bingöl merkez eski Hal mevkiindeki Sosyal Hizmet Merkezi'nde hizmet veren ve binası bulunmayan Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 12 Aralık 2023'te Bakanlığa yapılan yatırım teklifinden onay aldı.

Bu kapsamda Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Hizmet Binası, Bingöl Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Hizmet Binası, Kadın Konuk Evi Hizmet Binası, Merkezi Sosyal Hizmet Merkezi Hizmet Binası ve Konferans Salonu yapılacak.

ETÜT PROJESİNİN AKABİNDE YAPIM İHALESİNE ÇIKILACAK

Bir kısmı DSİ Şube Müdürlüğü karşısındaki eski yetiştirme yurdu binası alanında inşa edilecek yapılarla ilgili edinilen bilgide, Bakanlık yatırım programına alınan ve projeleri çizilen binalarla ilgili etüt projesi yapılıyor. Etüt projesinin akabinde yapım ihalesine çıkılacak. Hedef, 2024 yılı içerisinde temellerin kazılıp inşasının önemli orana getirilmesi.

DEPREME DAYALI BİNALAR İNŞA EDİLECEK

Proje kapsamında üzerinden en fazla yoğunlaşılan konu ise deprem. Binaların yüksek ölçekli depremlere dayanıklı inşa edilmesi için çalışmaların devam ettiği, bu binaların tamamlanmasıyla Bingöl'ün 50 yıllık ihtiyacına cevap verilmesi planlanıyor.  

BİRİMLER TEK ALANDA TOPLANIYOR

Sosyal Hizmet Merkezi, engelli bireylerin hizmet aldığı Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Hizmet Binası, müdürlük binası ve konferans salonu binalarının tek alanda toplanmasıyla birlikte kurumsal işleyişin daha hızlı uygulanması ve yönetimin tek merkezden idaresi planlanıyor.

HEDEF, BİNGÖL'Ü SOSYAL HİZMET ŞEHRİ YAPMAK

Projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte kurumsal hizmetin daha etkin ve verimli sunulmasının yanı sıra, hizmet alan bireylerin tek nokta birçok hizmete ulaşabilirliği de önceleniyor. Önemli bir kampusun oluşmasıyla ‘Bingöl'ü Sosyal hizmet Şehri Yapma' hedefine de önemli oranda yaklaşılacağı, kalan eksiklerin de kısa sürede tamamlanması için çalışmaların süratle devam edeceği vurgulanıyor.

SİYASİLERDEN ‘HAYIRLI OLSUN' MESAJI

Projeye ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek; “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek adına Bingöl'ümüzde yapılacak olan, yeni hizmet ve sosyal tesislerimiz ilimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Bingöl Milletvekili Zeki Korkutata ise “Bingöllü hemşehrilerimize modern alanlarda kaliteli hizmetleri sunmak için durmaksızın çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyerek, yeni yapılar için emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109126)
19 Nisan 2024 Cuma 13:34
Sosyal Hizmet (Kadın sığınma evleri, sevgi evleri, sosyal yardımlar vs akıllara gelen) şehri hedefi çok sağlıklı değil sanki... Bu şehirde hedef Sanayi, Bilim ve Teknoloji olmalıdır.. .
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109098)
17 Nisan 2024 Çarşamba 14:17
Fiziki binalar yapılsın ancak görünüşten ziyade içerik ruh daha önemli.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109089)
16 Nisan 2024 Salı 21:50
Hizmet binası olan kurumlardan ne hayır geldi memlekete
28.05.2024
16:01
Bingöl`de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL`lik bağış yaptı
Bingöl'de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL'lik bağış yaptı
Bingöl Üniversitesi öğrencileri, yaptıkları kermesten elde ettikleri 81 bin 190 TL geliri Gazze'ye gönderilmesi için Bingöl Umut Kervanı Derneği'ne bağışladı.
28.05.2024
15:50
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Bingöl-Diyarbakır yolunda Bingöllü ailenin içinde bulunduğu otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi şarampole yuvarlandı. Kazada 1 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı.
28.05.2024
14:24
12Bingölspor`dan taraftara ‘Gazze` çağrısı
12Bingölspor'dan taraftara 'Gazze' çağrısı
Kulüp yönetiminden yapılan açıklamada; '1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15:00'te Bingöl merkez Ulu Camii önünden Kentpark'a yapılacak 'Gazze Barış Yürüyüşü'ne de kulüp olarak katılacağımızı bildirerek, tüm Bingöl halkını ve taraftarlarımızı bu onurlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.'
28.05.2024
14:02
Bingöl`de
Bingöl'de 'Gazze Barış Yürüyüşü' düzenleniyor
01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15.00'da Bingöl merkez Genç Caddesi Ulu Camii önünden başlayıp Düzağaç Kent Park'ta sonlanacak yürüyüş, çadır kurulumu ve gece nöbeti ile devam edecek.
28.05.2024
11:24
Avrupa`ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Avrupa'ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Türkiye'den Avrupa'ya kalıcı olarak gitmek isteyenler için önemli değişiklikler geliyor. 1 Haziran'dan itibaren vatandaşlık, iltica, sınır dışı işlemleri ve AB dışından işe personel alımı (şans kartı) konularında yenilikler uygulanacak.
28.05.2024
11:16
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında yeni atılacak adımlar 4 aşamadan oluşacak. Öne çıkan hususlardan biri kısım vergi muafiyet ve istisnaları olurken, taşınmazlardan elde edilen gelirlerin gerçek değeri üzerinden vergilendirilmesi planlanıyor. Tapudaki işlemler, bu merkezdeki bilgilere ve taşınmazla ilgili ekspertiz raporuna dayanarak gerçekleştirilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın