KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Herhangi bir açıklamam olmadı

İlave İmar Planının iptali kapsamında hak sahipleriyle yapılan görüşmeye ilişkin konuşan AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, Mevcut bir belediye başkanı ve yönetiminin görevinin başında olduğunu, bu konuda bir açıklama yapılmasının mevcut yönetime saygısızlık olacağını belirterek, olumlu olumsuz herhangi bir açıklama yapmamızın söz konusu olamayacağını belirttim dedi.

Herhangi bir açıklamam olmadı
06 ARALIK 2018 PERŞEMBE 19:01
29
6025
37
AA aa

Bingöl Belediyesi, çevre yolu güzergâhındaki iptal edilen imar planlaması kapsamında AK Parti İl Başkanlığı'nda bölgedeki hak sahipleriyle yapılan görüşmeye binaen bir açıklama yaparak, görüşmenin ‘Yetki gaspı girişimi' olduğunu belirtmişti.

Açıklamanın ardından konuya sessiz kalmayan AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, söz konusu toplantıda mevcut Belediye Başkanı Yücel Barakazi'ye hiçbir şekilde saygısızlık etmediğini belirtti.

Arıkan açıklamasında; “01 Aralık 2018 Cumartesi günü AK Parti il binasında AK Parti il başkanımız Sayın Mehmet Hanefi Güler'in katılımıyla AK Parti Gençlik Kolları Teşkilatımız ile istişare toplantısı yapılmıştır. Toplantı devam ederken Çevre yolunun imara açılması ile ilgili talepleri olan vatandaşlar AK Parti İl Başkanına taleplerini aktarmak için Gençlik Kolları İstişare Toplantısının yapıldığı toplantı salonuna gelmişlerdir. Taleplerini İl Başkanlığına aktarmak için gelen vatandaşlara İl Başkanımız tarafından bu konunun seçim sonrası yeni yönetim ve meclise bırakılması gerektiği belirtilmiştir. Tamamen tesadüfi gelişen bu görüşmede konuyla ilgili açıklamam şu şekilde olmuştur; Çevre Yolu İmar durumu ile ilgili Belediye Başkanı olmadığımı, Belediye Başkan adayı olduğumu, bunun yeri ve zamanı olmadığını konu ile ilgili bir açıklama yapma yetkisine sahip olmadığımı, mevcut bir Belediye Başkanı ve Yönetiminin görevinin başında olduğunu, bu konuda bir açıklama yapılmasının mevcut yönetime saygısızlık olacağını belirterek olumlu olumsuz herhangi bir açıklama yapmamızın söz konusu olamayacağını ifade ettim. Konuyla ilgili basında paylaşılanlar gerçeği yansıtmamaktadır. Olayın gerçeği budur, kamuoyunun takdirlerine sunuyorum” şeklindeki ifadelere yer verdi.

İL BAŞKANLIĞINDAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan konu ile alakalı bir açıklama da AK Parti İl Başkanlığı'ndan geldi.

İl başkanlığından yapılan açıklamada, söz konusu toplantının gerçekleştirme yetkisinin parti tüzüklerinde olduğu belirtilere, şu ifadelere yer verildi:

“01 Aralık Cumartesi günü parti binamızda belediye başkan adayımız ile birlikte Gençlik Kolları teşkilatımızla toplantı halindeyken Çevreyolu etrafında arsa sahibi olan vatandaşlarımız partimize gelerek görüşme talebinde bulunmuş, konu hakkında görüşme gerçekleştirilmiş, bilgi paylaşımında bulunmak için Belediye Başkan vekilimizde bizim isteğimiz üzerine toplantıya iştirak etmiştir. Bu görüşme manipüle edilerek Mevcut Belediye Başkanımız tarafından yetki gaspı olarak algılanmıştır.  Ak Parti İl Başkanları Genel Merkezin kararıyla Ak Parti Belediye Meclis grubuna Başkanlık yapmak zorundadır. Bu tüzüğe konulmuş bir maddedir. Ak Parti İl Başkanı Ak Parti Belediye Meclis grubunu toplar, grubun gündeme aldığı konuları grupla paylaşır ve çalışmaları sorgular. Buna yetkisi vardır. Bu görüşmeden bir gün sonra aynı salonda Belediye meclis grubuyla il başkanımız Aralık ayı olağan meclis grubu toplantısı gerçekleşmiş, mevcut belediye başkanımız taziye gerekçesiyle toplantıya katılmayarak mazeret bildirmiştir.  İl başkanlığımız vatandaşların sorunlarını dinlemek gerekli mercilerden bilgi almak ve vatandaşa cevap vermek zorundadır. Her zaman her sorun için görüşme talebinde bulunanlara parti binamız sonuna kadar açık ve vatandaşlarımızın hizmetindedir. Sosyal medyada paylaşılan bilgide arsa sahipleriyle bir araya gelindiği ve konunun istişare edildiği paylaşılmıştır. Bu gayet normal bir durumdur.  Sayın Erdal Arıkan bizim partimizin Belediye Başkan adayıdır. Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilmiş parti adayımızdır. Partimizde misafir ağırlayabilir, ikili görüşmeler yapabilir, tanışma toplantılarına katılabilir, il ile ilgili belediye sorunlarını dinler. Bu Belediye Başkan adayımız Sayın Erdal Arıkan'ın en tabii hakkıdır. Tamamen spontane gelişen bu görüşme sonrasında Belediye meclisinin almış olduğu karara karşı aleyhte veya lehte herhangi bir söz söylenmemiş, herhangi bir karar alınmamıştır.  Parti organlarımızın ve kişilerin konuya müdahalesi söz konusu değildir. Belediye Başkan adayımız yapılan görüşmede arsa sahiplerine; açıklama yapma yetkisine sahip olmadığını, mevcut bir Belediye Başkanı ve yönetiminin görev başında olduğunu, bu konuda bir açıklama yapmasının mevcut yönetime saygısızlık olacağını belirtmiştir.  İlave ek imar planı DSİ, Tarım, Karayolları ve toplum kuruluşları tarafından uygun bulunmadığından Valilik tarafından iade edilmiştir. Belediye tarafından önceden kabul edilen imar planı ilgili kurumların raporları göz önünde bulundurularak iptal edilmiştir. Konunun özeti budur. Kamuoyuna duyurulur.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Ali BEÇENE (@Misafir_34727)
10 Aralık 2018 Pazartesi 10:47
'Âlem-i insaniyette ve İslâmiyette üç muazzam mesele olan îman ve Şeriat ve hayattır. İçlerinde en muazzamı îman hakikatları olduğundan bu hakâik-ı îmaniye-i Kur'âniye başka cereyanlara, başka kuvvetlere tâbi ve âlet edilmemek ve elmas gibi o Kur'ân'ın hakikatları, dini, dünyaya satan veya âlet eden adamların nazarında cam parçalarına indirmemek ve en kudsî ve en büyük vazife olan îmanı kurtarmak hizmetini tam yerine getirmek için, Risale-i Nur'un has ve sâdık talebeleri, gayet şiddet-i nefretle siyasetten kaçıyorlar.'

Kastamonu Lahikası, s. 108.
Ali BÇENE (@Misafir_34717)
10 Aralık 2018 Pazartesi 08:59
'Bir sâlih âlim kendi fikr-i siyasîsine muvafık bir münâfıkı hararetle senâ etti ve siyasetine muhalif bir salih hocayı tenkid ve tefsik etti.
Eski Said ona dedi: 'Bir şeytan senin fikrine yardım etse rahmet okutacaksın. Senin fikr-i siyasiyene muhalif bir melek olsa lânet edeceksin.'
Bunun için Eski Said, 'Şeytandan ve siyasetten Allah'a sığınırım'dedi.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34712)
10 Aralık 2018 Pazartesi 08:43
Arkadaşlar! Lütfen birbirimizi yıpratmayalım. Ağır,telafisi mümkün olmayan, ilimize, İlimizin değeri sayılan insanlarımıza karşı daha dikkatli bir dil kullanalım. Geçmişten bugüne kadar Çewliğimize az veya çok hizmet eden tüm çalışanlarına,bürokratlarına, siyasetçilerine,emektarlarına, örf,adet ve inancımız gereği hayır ile yad edelim.İktidar veya muhalefet fark etmez.Hepsi bizim öz değerlerimizdir. Üç günlük dünya hayatı için değmez.İktidar,muhalefet el ele verelim şehrimize güzel şeyler yapalım.Temel sorunlarımızı çözelim.Halkımızın başına bir musibet geldiğinde hepimiz zarar görürüz.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34617)
08 Aralık 2018 Cumartesi 21:16
Ülke Sırtlanlara kalmaz.hem fikir tek vücuttur Bingöl halkı.oyun bozulmalı adaya soralım ömründe AK Partiye oy verdi mi?!
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34611)
08 Aralık 2018 Cumartesi 20:16
Bingol kararuni verecek. Bu secim Cevdet bey ile halkin. Bakalim kim kazanacak
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34566)
08 Aralık 2018 Cumartesi 11:57
ERDAL ARIKAN BENCE SEN VE SİYASİLER ŞİMDİDEN KAYBETTİNİZ...DAHA SEÇİLMEDEN PLANLAR VE PROJELERİ MASAYA OTURTMUŞSUNUZ BU MEVCUT BAŞKANA AYIP ETTİNİZ...BİNGÖL HALKI SANDIKTA BU DÖNEM SİZE GÜZEL DERS VERECEK...BİNGÖLDE BİR ÇİVİ BİLE ÇAKAMAYACAKSINIZ..YEMEZLER HALK UYANDI HER ŞEYİN FARKINDAYIZ...BOŞUNA PLAN YAPMAYIN PTT KARŞISI ASKERİ ALANDA,TAHTALI EVLERDE,HÜKÜMET KONAĞININ YERİ DE HALKA AÇILACAK ALLAHIN İZNİYLE...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34500)
07 Aralık 2018 Cuma 23:19
Cevdet Berdibek ne haber
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34494)
07 Aralık 2018 Cuma 23:09
Eee başkan olmadan bunları yaptınız Başkan olunca neler yapacaksınız. Ziya hoca bu oyunu bozar
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34662)
09 Aralık 2018 Pazar 15:13
@Misafir Kullanıcı tırı kim alırsa alınsın onlarda bu ilin evlatları değillermi kendilerine helel hoş olsun
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34635)
09 Aralık 2018 Pazar 06:53
@Misafir Kullanıcı MHP BEDEL ÖDEDİ,AKP HAZIRA KONDU,VAZİYET BU.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34605)
08 Aralık 2018 Cumartesi 19:09
@Misafir Kullanıcı Evet bence de Akparti çekilsin be defa. Akparti daha yok iken MHP buralardaydı ve bedel ödüyordu.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34580)
08 Aralık 2018 Cumartesi 15:47
@Misafir Kullanıcı Ak parti çekilsin o zaman
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34519)
08 Aralık 2018 Cumartesi 00:28
@Misafir Kullanıcı Bakın Akpartili ve Mhp li olmayanlar bir hesap peşinde ?akparti ile mhp nin oyları bölünse kimin işine yarar kim aradan çıkar ?ayık olun Erdal beye sahip çıkın
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34480)
07 Aralık 2018 Cuma 21:10
Kendi kurumundaki AliCengiz oyunlarını devam ettiriyor...has ekmek has memleket.wayyy memleketim wayy!
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34606)
08 Aralık 2018 Cumartesi 19:10
@Misafir Kullanıcı Kurumundaki Alicengiz oyunlarını biz de bilmek istiyoruz.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34449)
07 Aralık 2018 Cuma 17:35
Yücel baskan dik durdun durusunda taviz verme.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34520)
08 Aralık 2018 Cumartesi 00:29
@Misafir Kullanıcı Aman da aman ne dik durdu ;) gülmekten ağlayacağım..
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
30.05.2024
13:24
Sağlıkta `yıllık reçete dönemi` başlıyor!
Sağlıkta 'yıllık reçete dönemi' başlıyor!
Raporlu ilaç kullananlarla ilgili yeni düzenleme geliyor. Sağlık Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre aile hekimlerine artık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verilecek. Böylelikle raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alanların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Söz konusu uygulama ile yıllık reçete dönemi de başlayacak. Hastalar 3 ayda bir sadece eczaneye gidip ilacını alabilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın