KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Nisan 2024 Pazar
18 °C Çok bulutlu

HÜDA PAR'ın bekar ve dul kadınları sahiplenmesi maddesine açıklık getirdi!

HÜDA PAR'ın Genel İdare Kurulu Üyesi Aynur Sülün, parti programında yer alan 'yalnız yaşayan kadınların sahiplenilmesi' ifadesine açıklık getirdi. Sülün, kastedilenin 'kurulmak istenen fon aracılığı ile yalnız yaşayan kadınlara maddi destek sağlanması' olduğunu söyledi.

HÜDA PAR`ın bekar ve dul kadınları sahiplenmesi maddesine açıklık getirdi!
18 MAYIS 2023 PERŞEMBE 16:42
16
4520
6
AA aa

AK Parti listelerinden 4 milletvekilini Meclis'e sokan ve kadınlara yönelik politikalarıyla gündemde olan HÜDA PAR'ın Genel İdare Kurulu Üyesi Aynur Sülün, parti programında yer alan “yalnız yaşayan kadınların sahiplenilmesi” ifadesiyle ilgili konuştu. Kastedilenin “kurulmak istenen fon aracılığı ile yalnız yaşayan kadınlara maddi destek sağlanması” olduğunu savunan Sülün, kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusundaki hükümleri düzenleyen 6284 sayılı kanunun "Erkeğin de mağdur olmasına mahal vermeyecek şekilde" değiştirilmesini istediklerini söyledi. 

Parti programında ne deniliyor?

HÜDA PAR programındaki "Vârisleri olmayan veya bulunamayan kişilerin bıraktığı miras, devlet hazinesine değil fakirlere bırakılmalı veya sadece fakir gençlerin evlendirilmesi, yalnız yaşayan kadınların sahiplenilmesi ve yetimlerin bakımı gibi alanlarda kullanılmak üzere oluşturulacak bir fona devredilmelidir” ifadesi hakkında konuşan Aynur Sülün, şunları söyledi:

Muhtaç kadınları fondan yararlandırma...

“Kılıçdaroğlu ve trolleri kelimeyi kırptı ve onun üzerinden kirli bir algı yürüttü. Aslında mesele onların lanse etmeye çalıştığı gibi değil. Parti programımızda bahsedilen şey, ihtiyaç sahipleri için devlet hazinesinden bağımsız olarak bir fon oluşturulması ve bundan muhtaçlar başta olmak üzere yalnız yaşayan kadınların da yararlanmasının sağlanmasıdır. Yani yalnız yaşayan kadınlara maddi destek sağlanmasıdır. Açık bir şekilde programımızda mesele ele alınmıştır.”

Kadının beyanının esas olması hukuki değil

Aynur Sülün, kadına yönelik şiddetin önlenmesini amaçlayan 6284 sayılı kanunun “tedbir” kararını içeren 8. maddesinin “hukukî” olmadığını savunurken, bu vakalarda ‘sadece kadının beyanının esas alınmasının suistimal doğurduğunu' öne sürdü. Sülün, bu yöntemle “şiddet uygulayanlarla iftiraya maruz kalanların birbirinden ayırt edilemediğini” savundu. Sülün, tedbir vakalarında her iki tarafın da beyanının esas alınması gerektiğini ve erkeğin hakkının da gözetilmesi gerektiğini savundu.

 

İnternethaber

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102104)
20 Mayıs 2023 Cumartesi 19:54
Kime göre müslaman camiası neye göre müslüman camiası musluman camiasi ???
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102102)
20 Mayıs 2023 Cumartesi 16:43
Sanırım her yoruma muhalefet olan kişi tekrar ediyorum Türkiye Cumhuriyetinde ne kadar terör örgütü varsa rabbim hepsini haşr eylesin kökünü kazıtsın buna Pkk işid el kaide ypg Hizbullah da dahil
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102082)
18 Mayıs 2023 Perşembe 23:40
Eşim çarşaflı ama Hizbullah terör örgütünün de PKK terör örgütünün de Allah bin belwsini versin
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102098)
20 Mayıs 2023 Cumartesi 11:28
@Misafir Kullanıcı Senin seviyene düşmüyorum. Allah sadece akıl versin ve ıslah eylesin! Eşin çarşaflı ama Müslüman bir camia için kullandığın dil cehalet ve iftira dolu...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102074)
18 Mayıs 2023 Perşembe 19:24
Domuz Bağıyla öldürdüğünüz Konca Kuriş unutlmadı.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102099)
20 Mayıs 2023 Cumartesi 11:32
@Misafir Kullanıcı Sen Gonca Kuriş hakkında ne biliyorsun da unutmadım diyorsun, ne kadar tanıyorsun unutmadım diyorsun. Oğlu Hüseyin, asker arkadaşımdı. Psikopat ve içkicinin önde gideniydi. Annesi sorulunca 'Gözünü çıkardılar, iyi ki öldürüldü. Ailemizi rezil etti.' diyorken bilip bilmeden konuşanlara ne demeli? En vicdansız bir evlat bile annesine toz kondurmazken oğlu ne biliyordu da bunları söylüyordu? 28 Şubat'ta Müslümanlar aleyhindeki kirli ve rezil kurgular ne çabuk unutuldu...
13.04.2024
21:36
Bingöl`de trafik kazası: 4 yaralı
Bingöl'de trafik kazası: 4 yaralı
Bingöl'de otomobil ile minibüs çarpıştı, kazada 4 kişi yaralandı.
12.04.2024
18:11
Bingöl`de geri dönüşümden sanata….
Bingöl'de geri dönüşümden sanata….
Bingöl'de Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü'nce açılan kursta gençler, evde kullanılmayan veya dışarda buldukları ürünleri, el becerisi ve hayal güçleriyle geri dönüşüm atölyesinde sanata dönüştürüyor.
12.04.2024
18:10
Bingöl`de Aksa şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Bingöl'de Aksa şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Siyonist işgal rejimi tarafından Hamas Lideri İsmail Heniyye'nin katledilen ailesi ve Gazze şehitleri için Bingöl'de gıyabi cenaze namazı kılındı, basın açıklaması yapılarak katliamlar tel'in edildi.
11.04.2024
13:05
Bakanlık`tan Bingöl`de taksitli arsa satışı!
Bakanlık'tan Bingöl'de taksitli arsa satışı!
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'ndan vatandaşların yüzünü güldüren arsa satış imkânı. Aralarında Bingöl'ün de bulunduğu 47 ilde başlatılacak olan bu satışlarda arsa sayısı belli oldu. İşte zenginleştiren toprak yatırımının detayları...
11.04.2024
12:42
Bingöl`de Bayramlaşma Programı düzenlendi
Bingöl'de Bayramlaşma Programı düzenlendi
Bingöl'de valilik koordinesinde Ramazan Bayramı nedeniyle program düzenlendi. Vali Ahmet Hamdi Usta, il protokolüyle bayramlaştı.
11.04.2024
12:40
Leylekler 10 yıldır aynı camide yuvalarını kuruyor
Leylekler 10 yıldır aynı camide yuvalarını kuruyor
Bingöl'ün Garip köyünde yaklaşık 20 yıl önce yapılan caminin kubbesi ve etrafına, 10 yıldır leylekler yuvalarını kuruyor. Bahar aylarının başlamasıyla caminin kubbesine yuvalanan leylekler, doğa fotoğrafçıların da uğrak noktası haline geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın