KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
11 Aralık 2023 Pazartesi
10 °C Çok bulutlu

HÜDA PAR'ın bekar ve dul kadınları sahiplenmesi maddesine açıklık getirdi!

HÜDA PAR'ın Genel İdare Kurulu Üyesi Aynur Sülün, parti programında yer alan 'yalnız yaşayan kadınların sahiplenilmesi' ifadesine açıklık getirdi. Sülün, kastedilenin 'kurulmak istenen fon aracılığı ile yalnız yaşayan kadınlara maddi destek sağlanması' olduğunu söyledi.

HÜDA PAR`ın bekar ve dul kadınları sahiplenmesi maddesine açıklık getirdi!
18 MAYIS 2023 PERŞEMBE 16:42
16
3816
6
AA aa

AK Parti listelerinden 4 milletvekilini Meclis'e sokan ve kadınlara yönelik politikalarıyla gündemde olan HÜDA PAR'ın Genel İdare Kurulu Üyesi Aynur Sülün, parti programında yer alan “yalnız yaşayan kadınların sahiplenilmesi” ifadesiyle ilgili konuştu. Kastedilenin “kurulmak istenen fon aracılığı ile yalnız yaşayan kadınlara maddi destek sağlanması” olduğunu savunan Sülün, kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusundaki hükümleri düzenleyen 6284 sayılı kanunun "Erkeğin de mağdur olmasına mahal vermeyecek şekilde" değiştirilmesini istediklerini söyledi. 

Parti programında ne deniliyor?

HÜDA PAR programındaki "Vârisleri olmayan veya bulunamayan kişilerin bıraktığı miras, devlet hazinesine değil fakirlere bırakılmalı veya sadece fakir gençlerin evlendirilmesi, yalnız yaşayan kadınların sahiplenilmesi ve yetimlerin bakımı gibi alanlarda kullanılmak üzere oluşturulacak bir fona devredilmelidir” ifadesi hakkında konuşan Aynur Sülün, şunları söyledi:

Muhtaç kadınları fondan yararlandırma...

“Kılıçdaroğlu ve trolleri kelimeyi kırptı ve onun üzerinden kirli bir algı yürüttü. Aslında mesele onların lanse etmeye çalıştığı gibi değil. Parti programımızda bahsedilen şey, ihtiyaç sahipleri için devlet hazinesinden bağımsız olarak bir fon oluşturulması ve bundan muhtaçlar başta olmak üzere yalnız yaşayan kadınların da yararlanmasının sağlanmasıdır. Yani yalnız yaşayan kadınlara maddi destek sağlanmasıdır. Açık bir şekilde programımızda mesele ele alınmıştır.”

Kadının beyanının esas olması hukuki değil

Aynur Sülün, kadına yönelik şiddetin önlenmesini amaçlayan 6284 sayılı kanunun “tedbir” kararını içeren 8. maddesinin “hukukî” olmadığını savunurken, bu vakalarda ‘sadece kadının beyanının esas alınmasının suistimal doğurduğunu' öne sürdü. Sülün, bu yöntemle “şiddet uygulayanlarla iftiraya maruz kalanların birbirinden ayırt edilemediğini” savundu. Sülün, tedbir vakalarında her iki tarafın da beyanının esas alınması gerektiğini ve erkeğin hakkının da gözetilmesi gerektiğini savundu.

 

İnternethaber

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102104)
20 Mayıs 2023 Cumartesi 19:54
Kime göre müslaman camiası neye göre müslüman camiası musluman camiasi ???
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102102)
20 Mayıs 2023 Cumartesi 16:43
Sanırım her yoruma muhalefet olan kişi tekrar ediyorum Türkiye Cumhuriyetinde ne kadar terör örgütü varsa rabbim hepsini haşr eylesin kökünü kazıtsın buna Pkk işid el kaide ypg Hizbullah da dahil
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102082)
18 Mayıs 2023 Perşembe 23:40
Eşim çarşaflı ama Hizbullah terör örgütünün de PKK terör örgütünün de Allah bin belwsini versin
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102098)
20 Mayıs 2023 Cumartesi 11:28
@Misafir Kullanıcı Senin seviyene düşmüyorum. Allah sadece akıl versin ve ıslah eylesin! Eşin çarşaflı ama Müslüman bir camia için kullandığın dil cehalet ve iftira dolu...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102074)
18 Mayıs 2023 Perşembe 19:24
Domuz Bağıyla öldürdüğünüz Konca Kuriş unutlmadı.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102099)
20 Mayıs 2023 Cumartesi 11:32
@Misafir Kullanıcı Sen Gonca Kuriş hakkında ne biliyorsun da unutmadım diyorsun, ne kadar tanıyorsun unutmadım diyorsun. Oğlu Hüseyin, asker arkadaşımdı. Psikopat ve içkicinin önde gideniydi. Annesi sorulunca 'Gözünü çıkardılar, iyi ki öldürüldü. Ailemizi rezil etti.' diyorken bilip bilmeden konuşanlara ne demeli? En vicdansız bir evlat bile annesine toz kondurmazken oğlu ne biliyordu da bunları söylüyordu? 28 Şubat'ta Müslümanlar aleyhindeki kirli ve rezil kurgular ne çabuk unutuldu...
11.12.2023
20:34
Vali Usta, bir haftalık bilançoyu açıkladı! Ne ararsan var
Vali Usta, bir haftalık bilançoyu açıkladı! Ne ararsan var
Uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarda 293 kilo esrar ele geçirilen Bingöl'de, 11 kişi gözaltına alındı. 263 aranan şahsın tespit edildiği faaliyetlerde 2 kişi tutuklandı, 5 kişi gözaltına alındı. Kaçak tütünden dolayı da 2 kişiye gözaltı yapıldı. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, detayları şöyle sıraladı;
11.12.2023
20:14
Kiğı yolu heyelan nedeni ile trafiğe kapandı
Kiğı yolu heyelan nedeni ile trafiğe kapandı
Bingöl'ün Kiğı ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle Kiğı yolu trafiğe kapandı.
11.12.2023
20:05
Bingöl`de esnaflar Gazze için grevde
Bingöl'de esnaflar Gazze için grevde
Gazze'de yaşanan katliama tepki olarak örnek bir davranışa imza atan Bingöl'deki birçok esnaf, iş yerlerine bugün kilit vurdu.
11.12.2023
13:01
BİNSİDAP, uyuşturucu ve intihar vakaları gündemiyle toplandı
BİNSİDAP, uyuşturucu ve intihar vakaları gündemiyle toplandı
Yaklaşık 5 saat süren toplantıda uyuşturucu ve intihar vakalarının, ailevi sebeplerin yanı sıra işsizlik ve geleceğe dair ekonomik kaygılara dayalı olduğu vurgulandı. Çözüm noktasında ise toplumsal bir mücadele ile daha etkin sonuçlar alınacağı ve başarı sağlanabileceği belirtildi.
11.12.2023
10:52
Bingöl`de TOKİ konutları teslim ediliyor
Bingöl'de TOKİ konutları teslim ediliyor
11 Aralık 2023 Pazartesi günü banka sözleşmeleri ilan edilecek. Konutlar, 13 Aralık 2023 Çarşamba günü itibariyle liste sıralaması ve tarihler baz alınarak hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacak.
11.12.2023
10:14
Bingöl ZMO`da Çetkin dönemi
Bingöl ZMO'da Çetkin dönemi
Bingöl Ziraat Mühendisleri Odası'nda 49. dönem seçimi tek liste ile tamamlandı. Yeni Başkan Ramazan Çetkin, mesleki alanda daha güçlü bir dayanışma ve iş birliği içinde olacaklarını vurgulayarak, camia mensuplarından gelen her türlü destek ve katkıya açık olduklarını belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın