Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Şubat 2020 Çarşamba
°C

İşgaller için kararlılık çağrısı!

İşgallerin önlenmesi hususunda çalışmaların yetersizliğine dikkat çeken vatandaşlar, kaldırımların araç ve esnaf işgallerinden arındırılması için somut adımlar atılmasını ve bu konuda kararlılık gösterilmesini bekliyor.

23 AĞUSTOS 2019 CUMA 17:05
10
2316
24
AA aa
İşgaller için kararlılık çağrısı!

Bingöl'ün kangrenleşen temel sorunlarından biri haline gelen ve bir türlü çözülemeyen ‘işgal' sorunu, vatandaşın öncelikli şikâyetleri arasında yer almaya devam ediyor.

Çözüm odaklı söylem ve açıklamalarla umutlanan ancak geçen süreye rağmen somut adımlar atılmamasından yakınan halk, kararlılık çağrısında bulunuyor. Yayaların haklarına saygı noktasında esnafların duyarlılık göstermemesinden yakınan halk, Belediyenin de bu konuda kararlı bir tutum izleyemediğini savunuyor.

ESNAF DA DUYARLI DEĞİL!

Kahvehanelerin, kaldırımları kürsülerle doldurup yaya geçişine izin vermediğini vurgulayan vatandaşlar; “O kahveciler de memleketin başka sorunlarından yakınıyorlardır mutlaka. Ama iş kendi yaptıklarına gelince herkes ajitasyon yapıyor, konunun basit bir sorun olduğu algısını öne sürüyor. Kendi eşi ve çocukları da işgallerden yakınıyordur mutlaka. Ama sorunun temel sebebi olan kahveciler kendi ailesini de düşünmüyor demek. Çocuklu bir aile çocuk arabasıyla kaldırımda yürüyemiyor. Bayanlar kaldırımları kullanmıyor, sürekli yol ortasından yürümek zorunda bırakılıyor. Birey olarak herkes bu sorundan mustarip ama bu esnaflar da birilerimizin ailesi. Aile bireylerimiz olan esnaflara evimizde bir şeyler söyleyebilmeliyiz. Sadece kahvehane değil, züccaciyeler de, mini marketler de, büfeler de, diğer birçok esnaf da bu sorunun bir parçası. Esnafımızda duyarlılık olmadığı sürece bu sorunun çözümü mümkün görünmüyor” değerlendirmesinde bulundular.

BELEDİYE KARARLILIK GÖSTERMELİ

Çoğunlukla seçimlerdeki oy kayıpları, esnafın tepkisinden kaçınmak veya yakınlık ilişkilerinin devreye girmesiyle ötelenen ve zaman zaman personel yetersizliği gerekçesiyle de akışına bırakılan soruna Bingöl Belediyesi'nin müdahale edememesinin de manidar olduğuna değinen vatandaşlar, bu müdahalesizliğin de sorunun devamına sebep olduğunu ifade ediyor.

Kararlılık gösterilmediği taktirde sorunun çözülmeyeceğini aktaran vatandaşlar; “Esnafların duyarlılık göstereceği yok. Çünkü Bingöl yıllardır bu sorunu aşabilmiş değil. Bingöl Belediyesi artık bu işi ötelemeden, kendi hazırlıklarını ve duyurularını da yaparak çözüm için harekete geçmeli. Çarşıda dolaşan zabıtalara bakıyoruz, bir de seyyar satıcılara ve işgallere, aradaki uyumsuzluk hemen göze çarpıyor. Ya zabıta işini yapmıyor, ya da esnaf zabıtayı takmıyor! Bu ciddiyetsizlik durumu var. Bu hususta Bingöl belediye Başkanı Sayın Erdal Arıkan'ın gerekli talimatı vermesini, zabıtayı harekete geçirmesini ve kararlılıkla bu işin üzerine gitmesini bekliyoruz. Artık çarşı pazarda ailemizle rahatça yürüyebilmek, kaldırımların esnaf ve araç işgallerinden temizlenmesini istiyoruz” dediler.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49130)
26 Ağustos 2019 Pazartesi 00:19
Köz 12 çay evinin dokunulmazlığı var galiba hem sandalyeler yolun üstünde hemde röntgencilik hat safada en son biri o yoldan geçerken çıkaracak yolun ortasında oturanların eşine kızına baktı diye beynine jajörü boşaltacak ozaman daha herkes çeki düzen verir kendine
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49129)
26 Ağustos 2019 Pazartesi 00:15
Uydukentin sırasında bazı kaldırımların boylarını diğer kaldırımlara göre yüksek yapmışlar bilerek vatandaş inerek yoldan geçmek zorunda kalıyor elbise satan dükanların orası dikkatimi çekti ince sinsi dokunuşlar
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49126)
25 Ağustos 2019 Pazar 22:44
Ne zaman kaldırımlardan kadın, çoçuk, yaşlı, engelli rahatça geçebildiyse o zaman Bingöl'e medeniyet gelir. Maalesef insanlar kendi çıkarlarına göre değerlendirmede bulunuyor. Yanlışı kim yaparsa yapsın Hak namına insanlık namına yanlışı düzeltmeye odaklanarak karşısında durmalıyız.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49119)
25 Ağustos 2019 Pazar 14:19
Şahıs cezaevi girişini çevirmiş duvarını kaldırmış .dükkan yapmış .oto yıkama yapmış .şehir olmuş yolgeçenhanı Artık değil belediye başkan ,,çöpcü olamasın çöpçü.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49116)
25 Ağustos 2019 Pazar 11:12
Ne bu belediyeden ne bu başkandan hiç bir şeyçıkmaz boş hayal kurmayın hani büfeleri kaldıracak tı uydukent Sedat büfe ........
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49112)
25 Ağustos 2019 Pazar 09:09
Birşeyler beklemeniz ne kadar acı verici. Bakın arkadaşlar size bir konuşma oluşturayım. Başkan ee geldim koltuğa şimdi yapalım. Yardımcı olmaz olmaz 3 sene yatmamız lazım son seneler çalışılır. Bu kuraldır göz boyamadır. Erdal başkan hımmm öyle oluyor değil mi evet. Yani son seneler gelmeden gözboyama başlamaz boşuna hizmet beklemeyin şuan yatışşşş
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49109)
25 Ağustos 2019 Pazar 00:07
Ohhhhhh hep oy veripte yapılmayanlar için üzülürdüm bu defa çok rahatım. 5 yıl yatış Erdal bey sen çok yaşa
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49107)
24 Ağustos 2019 Cumartesi 22:31
Hepsi boş laf. Bingöl sadece konuşur icraat eylem hareket yok...
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49102)
24 Ağustos 2019 Cumartesi 19:38
Uyduken Rekabet kurumu lisesi yanında TEM market in o deki kaldırmadan geçmek çok zor adam dükkanını uzatmış ve artı kaldırım az kalmış kalan kaldım da yok işgal.
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_49096)
24 Ağustos 2019 Cumartesi 13:47
Akut işgali ne olacak parkımızı istiyoruz ey belediye.
Beğendim (8) Beğenmedim (4)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın