KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!

KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.

İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
30 MAYIS 2024 PERŞEMBE 23:52
10
1379
1
AA aa

Bingöl'de haksız yere tazminatsız bir şekilde işten çıkarılan Ferhat Kınaş, verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Bingöl KOSGEB Müdürlüğü'nde 2014 yılında sözleşmeli olarak işe başlayan Kınaş, yaklaşık 8 yıl sonra 23 Kasım 2022 tarihinde hukuka aykırı bir şekilde SGK'nın işten çıkarma kodu olan 43. maddeye dayandırılarak sözleşmesi feshedildi. 

Tazminatsız ve işsizlik maaşı dahil tüm haklarından mahrum bırakılarak işten çıkarılan Kınaş, işe geri dönmek ve sosyal haklarını elde etmek için 26 Aralık 2022'de Bingöl 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Müracaatı kabul eden mahkeme, 5. celse sonucunda Ferhat Kınaş'ın iş sözleşmesi feshinin geçersiz olduğuna ve işe iadesine karar verdi.

İşverene açtığı davayı kazanan Kınaş, karardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek her zaman adalete ve hukuka güvendiğini söyledi.

“ŞAHSIM İTİBARSIZLAŞTIRILIP LEKELEMEYE ÇALIŞILMIŞTIR”

KOSGEB'de çalıştığı süre boyunca görevini eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğini ifade eden Kınaş, işten çıkarılma sürecini şöyle anlattı:

“Asli görevim olan şoförlük dışında aynı zamanda santral, sekreterlik, büro işleri, evrak kayıt, danışma ve arşiv ile ilgili iş ve işlemleri yaptım. Çıkış tarihinden önce plânlı ve gizli bir şekilde beni izne göndererek 1 ay, akabinde 1 hafta, sonrasında 2 gün izin kullanmam istenmiştir. Kurumda olmadığım süre boyunca bol bol konuşulup plân yapılmış, ilgili yerlere şahsımı kötüleyip 'iş yapmayan herkesle sorunlu ve sorumsuz bir personel konumunda' tablosu çizilmiştir. Son 2 günlük izne ayrılmam istendiğinde gizli bir şekilde tutanak tutulmuş, haberim olmaması için plânlar büyük bir gizlilik içinde yürütülmüştür. Görev sürem boyunca hakkımda tek bir tutanak tutulmadığı gibi savunmam da alınmamıştır. Bu da gösteriyor ki görevimi layıkıyla yapmışımdır. 23.11.2022 tarihinde Müdür beni odasına çağırıp çıkış yapıldığını bildirip yarından itibaren işe gelmemem gerektiğini bana söylemiştir. Sebebini sorduğumda hiçbir açıklama yapma gereği duymamıştır. Kendisine karşı bugüne kadar en ufak bir saygısızlığım olmamasına ve bunca emeğime rağmen şahsıma SGK'nın işten çıkarma nedenleri olarak 43. maddeye dayandırılmıştır. Şahsım itibarsızlaştırılıp lekelemeye çalışılmıştır. Bu tarihten itibaren şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu.”

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109831)
31 Mayıs 2024 Cuma 10:00
Sonunda hak yerini buldu ... Boyle bir kurumda yapılan adaletsizlik bir çalışanın ne kadar basit oyun ve hilelerle işinden etmeye basitleşmişti bu kurum amirin derhal görevinden alınmalıdır. bu kuruma bir lekedir. Böyle bir kurumda bilgisiz ve becerisiz getirim kurum amiri yapılırken insanın ekmegine oynamak suctur. Derhal bakanlık bu amirin bu kurumdan alınmalı Adelet yerini buldu ....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın