Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Şubat 2020 Çarşamba
°C

Jandarmaya Güvenli İnternet Kullanımı semineri

Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü tarafından İl Jandarma Komutanlığı'nda Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı seminerleri devam ediyor.

22 OCAK 2020 ÇARŞAMBA 17:45
0
432
0
AA aa
Jandarmaya Güvenli İnternet Kullanımı semineri

Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan Sosyolog Handan Çiftçi tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için, aile içi iletişim süreçlerinin işlevselleştirilerek aile yaşam kalitesinin artmasına yönelik İl Jandarma Komutanlığı'nda 163 katılımcıya yönelik  “Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı ” konulu seminer düzenlendi.

Seminerde Teknoloji bağımlılığı nedir, Belirtileri neler olabilir, Sebepler neler olabilir, Kimler risk altında, Adım adım teknoloji bağımlılığı nasıl ilerler, Teknolojiyi kullanma biçimleri, Teknolojik bağımlılıklar, Teknoloji kullanımını nasıl zararlı hale getiriyoruz? gibi önemli konular ele alındı.

Sosyolog Çiftçi; Değişen dünyada hayatımızın vaz geçilmez bir parçası olan tabiri caizse ailelerin yeni üyesi sayabilecek internetin; amacına uygun ve bilinçli kullanıldığında eşsiz bir bilgi kaynağı, hayatımızı kolaylaştırabilecek mükemmel bir teknolojik araç olabileceği gibi bilinçsiz ve kötü amaçlarla kullanıldığında bir suç aleti ya da fiziksel, psikolojik, sosyolojik bir sorun haline gelebileceğine vurgu yaptı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın