KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Kadını yok sayan toplum, adını yok sayan bir toplumdur”

İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, &';Bizim medeniyetimiz kadınlarla hayat bulmuştur, kadını yok sayan toplum, adını yok sayan bir toplumdur” dedi.

Kadını yok sayan toplum, adını yok sayan bir toplumdur”
09 MART 2011 ÇARŞAMBA 08:58
0
2083
2
AA aa

İl Sağlık Müdürü Dr. Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
“Kadınlar, yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar, anne olmanın getirdiği büyük kutsallığa sahip olan, sorumluluk sahibi, ailesine yön veren ve gelecek nesilleri yetiştirendir” diyen Tekin, modern hayatta yaşama çabasının hızlandığı çağımızda, kadının toplumsal, sosyal, ekonomik hayatta ve siyasette mutlaka yer alması temel hedef olması gerektiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:


“ Kadınlarımız gelecekte vatandaşlarımızın sorunlarına ortak çözüm getiren, sorumluluğu paylaşan bireyler olarak, sağlıklı bir çevrede yaşamak için yol gösterici olacaktır. Kendi medeniyet havzamıza yabancılaşmadan ve kadınlık değerini layık olduğu düzeye yükselterek çalışma hayatı ile aile hayatını mutlu bir şekilde bütünleştirmiş kadınlarımızın, ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacağına inanıyorum. Çünkü bizim medeniyetimiz kadınlarla hayat bulmuştur, kadını yok sayan toplum, adını yok sayan bir toplumdur. Kurumlarımızdaki tüm birimlerde kadınlarımız, sağlığın korunması ve ilerletilmesi için büyük bir özveri ile çalışmaktadır.

Doğumumuzdan ölümümüze kadar pek çok durakta onların bizlere emeği çoktur. Bizi doğurtan, aşılayan, kaydeden, takip eden eller genelde onlarındır. Öpülecek elleri sadece bugün değil, yaşamımızdaki her gün alnımızdadır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor ve kadınlarımızın, toplum içinde kendini ifade edebilen bir yaşam tarzına sahip olmalarını diliyorum.”

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
karlıovalı (@Misafir_2458)
10 Mart 2011 Perşembe 20:16
sen de şair oldun ya :)
mehmetay (@Misafir_2453)
10 Mart 2011 Perşembe 19:24
lafa bak beri gel

şair temel :)
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın