KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Nisan 2024 Cumartesi
10 °C Parçalı bulutlu

Kamulaştırma yapılacak!

Bingöl Belediyesince Kültür Mahallesi'nde uygulanan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırma kararı alınan araziler için Bakanlıktan ödenek çıkarılmasına müteakip kamulaştırma çalışmaları yapılacak.

Kamulaştırma yapılacak!
23 OCAK 2018 SALI 20:41
6
4954
5
AA aa

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünce yapılan açıklamada, 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 54 tapu sahibine ait arazilerin kamulaştırma işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Sözleşme imzalayan hak sahiplerine ilişkin hazırlanan dosyaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderildiği belirtilen açıklamada, “Bakanlıkta gerekli işlemler tamamlanıp, ödenek ayrılmasına müteakip hızlı bir şekilde kamulaştırma işlemleri yapılacak ve hak sahiplerine ödemeleri yapılacaktır” denildi.

Kira yardımları devam edecek

Proje kapsamında tapu devri işlemleri tamamlanarak, dosyaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilen hak sahiplerine kira ödemelerinin yapılacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bakanlıkça dosya işlemleri tamamlanan 387 hak sahibine ilk üç aylık kira ödemeleri yapıldı. Bakanlık ödenek çıkardıkça hak sahiplerine kira yardımları yapılmaya devam edilecek.”

 “İlkbaharda temel atılacak”

İhale süreci devam eden kentsel dönüşüme alanında ilkbaharda temel vurulacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Proje kapsamında ihale süreci devam etmektedir. Süreç tamamlandıktan sonra yapım aşamasına geçilecektir. Aşamalarda herhangi bir aksaklık yaşanmaması halinde ilkbaharla birlikte alanda temel atılacak ve yapım süreci başlayacaktır.”

“Yeni bir yaşam alanı inşa edilecek”

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte yeni bir yaşam alanı inşa edileceği belirtilen açıklamada, “mevcut halinde sosyo-kültürel alanları yok denecek kadar az olan Kültür Mahallemizde yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Projemizde başlıca; bin 108 konut, 120 rezidans, 18 kapalı otopark, 7 açık otopark, sosyal ve ticari alanlar, kültür merkezi, 500 kişilik cami, 800 kişi­lik ilkokul, meydan, sergi ve fuar alanları, sportif alanlar ile yeşil alanlar yer alacak. Mevcut halinde cami, ilkokul, sosyal donatı alanları ve yeterince ticari alanı bulunmayan bölgenin dönüştürülmesiyle hem depremin izleri silinecek hem de kentimizin imajı yenilenecek” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22144)
24 Ocak 2018 Çarşamba 12:06
Hala kira alamadık, ismimizi geç göndermişler bekleyecekmişiz. Seçimde görüşeceğiz hepinizle...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22174)
24 Ocak 2018 Çarşamba 22:06
@Misafir Kullanıcı Aynen. Ikinci listede ismi olanlar hala kira alamadı, aylardır oyaliyorlar.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22143)
24 Ocak 2018 Çarşamba 12:06
Bravo başkan ıcraatlara devam dükkan fiyatlarına bakın 30 m 200-300 bin bingöl e binlerce dükkan lazım bingöl türkiyenin sayılı illerinden biri olacaktır.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22141)
24 Ocak 2018 Çarşamba 11:37
Alt katları dükan yapsınlar sende git dikizle dünyanın nersinde görülmüş sitelere altına dükan zaten projede alışveriş merkezi var Demiyor altına otopark dükkanla kafayı bozmuş düzağaçta dükkanlar çok
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22132)
24 Ocak 2018 Çarşamba 09:34
inşallah toki konutları gibi şehrin önünü kesmezler dükan yaparlar alkkatları
19.04.2024
18:52
BAL`da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
BAL'da kritik hafta! Bingöl kazanmak zorunda!
Grup lideri Yozgat Belediyesi Bozokspor ile arasındaki puan farkını kapatmak ve şampiyonluk kupasını kaldırmak için tüm çabasını gösteren 12Bingölspor, Pazar günü Hacılar Erciyesspor'a konuk oluyor. 12Bingölspor'a taraftar yasağı getirildi, aynı yasağın getirildiği Yozgat Bozokspor'un yasağı ise milletvekillerinin baskısı sonucu kaldırıldı!
19.04.2024
18:51
Bingöl`de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de Engelli ve Eski Hükümlüler İçin Hibe Desteği Başvuruları Başladı!
Bingöl'de engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları başladı. Son başvuru 07.06.2024 olarak açıklandı. Yapılması gerekenler ise şöyle sıralandı;
19.04.2024
18:51
Bingöl için bir uyarı da Arslan`dan…
Bingöl için bir uyarı da Arslan'dan…
'Tokat'ın üzerinde bulunduğu fay hattında beklenen büyük şiddetli deprem hala olmadı' diyen Prof. Dr. Abdussamet Arslan: 'Önümüzdeki 10 yılda Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde 7.0 ila 7.5 civarında deprem beklemek yanlış olmaz. Bingöl'de henüz beklediğimiz deprem olmadı. Bu depremi de hakikaten bekliyoruz' dedi.
19.04.2024
18:50
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Ahırları mühürlendi, hayvanları telef oldu
Bingöl'ün Genç İlçesi'nde hayvancılıkla uğraşan Muhsin ve Mehmet Davran kuzenlerin 2018 yılında yaptıkları ve yapı kayıt belgesi aldıkları ahırları mühürlendi. Gerekçe, kim olduğu bilinmeyen birinin şikâyeti! Gebe olan ve doğum sonrası telef olan hayanlar da cabası..!
19.04.2024
18:45
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl ile Roma La Sapienza Üniversiteleri Arasında İş Birliği
Bingöl Üniversitesi, uluslararası iş birliklerini genişletme çalışmaları kapsamında Avrupa'nın en büyük ve İtalya'nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Roma La Sapienza Üniversitesi ile bazı alanlarda iş birliği anlaşması yaptı.
19.04.2024
15:59
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Elektrik ve doğal gaza zam yapılacak mı?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı. Bayraktar, doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, 'Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz.' yanıtını verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın