Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Eylül 2020 Cuma
°C

'Karda kışta ne yapacaklar?'

CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, Karlıova depreminin bölgedeki insanların barınacakları bir alanın yapılmadığını ileri sürerek: 'Yüksek rakımlı bölgelerde iki ay sonra kar yağmaya başlayacak insanlarımızın mağduriyeti had safhaya çıkacaktır. Hala çadırda ikamet eden bu insanlar karda kışta ne yapacaklar?'

15 EYLÜL 2020 SALI 18:26
7
1877
0
AA aa
`Karda kışta ne yapacaklar?`

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, 14 Haziran'da merkez üssü Karlıova olan depremde, Kaynarpınar, Dinarbey, Elmalı, Yeşilgöl, Çevreli, Çatmaoluk köylerinde yıkılan ev ve ahırlarla ilgili herhangi bir çalışmanın yapılmadığını ileri sürdü.

Kış mevsimin yaklaşmasıyla bölge insanının ciddi bir mağduriyet yaşayacağını söyleyen Aktaş, sözlerine şu şekilde devam etti:

“14 Haziran tarihinde Karlıova, Yedisu, Adaklı üçgeninde meydana gelen depremde Kaynarpınar, Dinarbey, Elmalı, Yeşilgöl, Çevreli, Çatmaoluk köylerinde yıkılan ev ve ahırlar aradan üç ay gibi bir zaman geçmesine rağmen hala aynı durumdadır. Herhangi bir karar alınıp uygulanamamıştır. Yüksek rakımlı bölgelerde iki ay sonra kar yağmaya başlayacak insanlarımızın mağduriyeti had safhaya çıkacaktır. Hala çadırda ikamet eden bu insanlar karda kışta ne yapacaklar? Hayvanları ne olacak?

Buradan yetkililere sesleniyorum, acil tedbir alınmazsa depremzedeler ve hayvanları için zor günler kapıdadır. Bu kışa konutların yetişmeyeceği ortadadır. En azından ahırların yaptırılması acil olarak sağlanmalıdır. Eğer devlet bu ahırları kendi yaptırmayacak ise en azından vatandaşa parasını vermeli vatandaş kendi yaptırabilmeli. Ankara'dakiler buraların çok sert ve çetin kışlar yaşadığını unutmuş veya bilmiyor olabilir. Bunu hatırlatmak ve unutturmamak bizlerin görevi. En kısa sürede bu mağduriyetlerin ortadan kaldırılması ve deprem gerçeğimizin unutulmaması için tüm görevlerimizi yerine getireceğimizden ve konunun takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
25.09.2020
17:49
`Kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz`
'Kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz'
AK Parti'li Yılmaz, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin, 'Biz hiçbir zaman kendi hakkımızı, hukukumuzu başkasına yedirmeyiz, kararlı bir şekilde hakkımızı savunuruz, gücümüzü de ortaya koyarız, diplomasimizi de sonuna kadar kullanırız.' dedi.
25.09.2020
17:48
Sözen`den Bakan Soylu`ya tam destek
Sözen'den Bakan Soylu'ya tam destek
Sözen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AYM arasında yaşanan tartışmaya dahil olarak, 'Amasız, fakatsız, lakinsiz, bakanımız Süleyman Soylu'nun yanındayız. Çünkü bakanımız, şehitlerimizin gazilerimizin en büyük destekçisi ve terör örgütlerinin en büyük düşmanıdır' dedi.
25.09.2020
17:47
Genç Kızılay`dan ihtiyaçlar sahiplerine gıda desteği
Genç Kızılay'dan ihtiyaçlar sahiplerine gıda desteği
Bingöl'deki Genç Kızılay İl Başkanlığı, kent genelindeki ihtiyaç sahibi ailelere gıda desteğinde bulundu.
25.09.2020
17:46
`Bu binalar hızlı bir şekilde yıkılmalı`
'Bu binalar hızlı bir şekilde yıkılmalı'
Saray Mahallesi sakinleri, boşaltılmış binaların içinde uyuşturucu kullanıldığını belirterek, hızlı bir şekilde yıkılması gerektiğini söyledi.
25.09.2020
17:45
Bingöl`de hırsızlık yapan 5 şüpheli tutuklandı
Bingöl'de hırsızlık yapan 5 şüpheli tutuklandı
Bingöl polisi, ev ve iş yerinde hırsızlık yapan şüphelileri yakaladı. Şüpheli 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
25.09.2020
17:44
Jandarmadan Kadına yönelik şiddetle mücadele semineri
Jandarmadan Kadına yönelik şiddetle mücadele semineri
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliği, Merkez İlçesi İçmeler mahallesinde 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Konulu' seminer düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın