KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Eylül 2023 Salı
14 °C Açık

Karlıova'da peygamber sevgisi

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde faaliyet gösteren, Karlıova Eğitim Kültür Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KAR-DER) Kutlu Doğum etkinliklerine başladı.

Karlıova`da peygamber sevgisi
11 MART 2011 CUMA 23:18
0
2080
0
AA aa

 

Kutlu Doğum etkinliklerine başladıklarını belirten KAR-DER Başkanı Murat Akansu, bu çerçevede yapacakları etkinlikler hakkında bilgi verdi.
 
İslam düşmanları tarafından Peygamber efendimize yönelik sistematik olarak çirkin saldırılar düzenlendiğini belirten Akansu, "Biz Müslümanlar olarak her zamankinden daha fazla Peygamber efendimizi anmak ve onun öğretilerini hayatımıza aktarmak zorundayız. Müslümanlar için yegâne örnek Peygamber efendimizdir. Onun yolunu takip ettiğimiz vakit emin adımlarla Rabbimize yürüyebiliriz" dedi.
 
Kutlu doğum etkinlikleri münasebetiyle dilimizi zikre alıştırmak, kötü sözlerden arındırmak, Allah'a ve Resulüne olan sevgi ve sadakatimizi artırmak için "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana salavat okuyandır" hadisine binaen 10.03.2011 tarihinden 28.04.2011 tarihine kadar 100 milyon salâvat kampanyası başlattıklarını açıklayan Akansu, kampanyaya katılanların, okudukları salavat sayısını en geç 4 Nisana kadar dernek üyelerine veya 0544 674 54 20 nolu telefonu bildirmelerini istedi.

Kutlu Doğum etkinlikleri münasebetiyle 24 Nisanda ilçe merkezi ve köylerindeki ilköğretim 5, 6, 7 ve 8.ci sınıf öğrencilerini kapsayacak şekilde, Siyer Yarışması düzenleyeceklerini de bildiren Akansu, yarışmayla ilgili şu bilgileri verdi: "Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin en geç 22.03.2011 tarihine kadar derneğimize veya okul müdürlüklerine başvurabilirler. Bilgi yarışmasında, Peygamberimizin hayatını konu alan "Peygamberimi Tanıyorum" isimli kitap esas alınacaktır. Yarışmacılar bu kitabı yarışmaya başvuru yaptıkları okul müdürlüklerinden veya derneğimizden temin edebilirler. Bilgi yarışması test usulü ile yapılacaktır.”

Akansu, yarışmada birinci olan yarışmacıya 1 adet Cumhuriyet altını, ikinci olan yarışmacıya yarım Cumhuriyet altını, üçüncü olan yarışmacıya çeyrek Cumhuriyet altını hediye edileceğini söyledi.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın