Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Kasım 2019 Perşembe
°C

Karlıova'ya 3 yeni yatırım

Karlıova Eski Devlet Hastanesinin bulunduğu arsada 5-6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi + Toplum Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu yapılacak.

22 MAYIS 2019 ÇARŞAMBA 20:34
4
1581
1
AA aa
Karlıova`ya 3 yeni yatırım

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü, Karlıova Eski Devlet Hastanesinin bulunduğu arsada 5-6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi + Toplum Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu yapılacağını bildirdi.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ‘‘Karlıova ilçesi merkezinde eski Devlet Hastanesi binası arsası üzerinde 5-6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi + Toplum Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu yapılması planlanmıştır.  Devlet hastanesi Lojmanlarının yapılacağı toplam 4007 m2 alanın diğer kısmında da Karlıova ASM+TSM+112 binası yapılacaktır. Karlıova ASM+TSM+112 hizmet binası zemin + 1. kat olmak üzere toplam iki kat olarak inşa edilecektir. Zemin kat 707,16 m2, 1. kat 498,42 m2 olup hizmet binamız toplam 1205,58 m2 alanda vatandaşlarımıza hizmet verecektir. 6 Aile Hekimliği Birimi, Toplum Sağlığı Merkezi, 2 Ambulanslık 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yanı sıra acil müdahale odası, laboratuvar odası gibi bölümlerin olacağı hizmet binası engelli vatandaşlarımızın kolayca gidip gelmesini sağlayacak şekilde yapılacak. Yapım ihalesinin yapılması için Müdürlüğümüzce İl Özel İdaresine yazı yazılmıştır. Karlıova ilçemiz için büyük ihtiyaç olan ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün yoğun çabaları sonucu yapımına başlanacak olan Karlıova Merkez ASM+TSM+112 ASHİ hizmet binasının yapımında başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.'' İfadelerine yer verildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_44598)
23 Mayıs 2019 Perşembe 00:43
Afatlar kentsel dönüşüm niye durdu proje ne olacak? Yetkililer neden açıklama yapmıyor?
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın