KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Kültür parkı çocuk oyun grubu'nun açılışı yapıldı

Bingöl Belediyesi'nin yürüttüğü ‘Umutsa Maksat Umudumuz Çocuklarımız Olsun' projesi kapsamında Kültür Parkı'nda yapılan oyun grubu ve fitnes aletlerinin açılışı yapıldı.

Kültür parkı çocuk oyun grubu`nun açılışı yapıldı
19 AĞUSTOS 2011 CUMA 00:44
0
1980
0
AA aa

Bingöl Belediyesi'nin yürüttüğü ‘Umutsa Maksat Umudumuz Çocuklarımız Olsun' SODES projesi kapsamında akşam saat 21.45'te Kültür Parkı'nda 5'li oyun grubu ve fitnes aletlerinin açılışını yapan Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, bu tür projelerle çocukların yeni parklara kavuşmaları kendilerini sevindirdiğini belirterek, çocuk parklarının hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu. 

Kültür Parkı'nda yapılan yeni oyun gruplarını gezen Belediye Başkanı Serdar Atalay, çocuklar ve aileleriyle kısa bir süre sohbet etti.

Bir süre oyun gruplarını gezerek çocukların nasıl spor yaptığını gözlemleyen Başkan Atalay, Çocuklara dondurma ziyafeti çektirerek, onların mutluluğuna ortak oldu.

Konu hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Atalay, “Bu Projemiz ‘Umutsa Maksat Umudumuz Çocuklarımız Olsun' adıyla başlattığımız bir SODES projesi. 5 tane büyük parkımızda 5'li oyun grubu ve fitnes aletlerinden oluşan bir oyun grupları bitirildi. Bugün Kültür Parkı'ndakini açıyoruz. Diğer parklardaki eksikliklerin giderilmesinin ardından onları da peyder pey açacağız. Bugün Kültür Parkı'nı tam tekmil açmış oluyoruz. Çocuklar ve ailelerimizin bizden en büyük istekleri bu tarz oyun gruplarının oluşturulmasıydı. Bizde bu kapsamda geçen yıl SODES'e bir proje sunmuştuk. Projemizde kabul edilmişti ve 3 yüz 50 bin TL'lik maliyeti var. Şuanda hayata geçirilmiş oldu. Bu projenin fonksiyonu çok önemliydi. İhtiyaç olan bir alanı doldurmuş oldu. Kültür, Üçgen, Filistin, Hulusibey ve Zafer Çağlayan parklarında 5'li oyun grubu ve fitnes gruplarını yerleştirmiş olduk. 6. Fitnes grubumuzu da Öğretmen Evi'nin yanındaki yürüyüş yoluna yerleştireceğiz. Onlarında işlemleri devam ediyor ve siparişleri verildi. Burada ki oyun grupları çok kaliteli. Ankara'da, İstanbul'da yapılan oyun gruplarının aynısı, aynı kalitede. Hiçbir taviz vermedik kaliteden. Oyun grupları ve fitnes gruplarının altları da kauçuk tabanlı. Çocuklar düştükleri zaman da kauçuk tabanda herhangi bir zarar görmüyor. Ailelerinde yararlanacağı çok fonksiyonel bir alan oluşturmuş olduk” diye konuştu.

Emeği geçenlere teşekkür eden Atalay, “Projenin hayata geçmesinde bize büyük destekleri olan başta Sayın Kalkınma Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz beye, Valilikte görev alan SODES proje grubuna, İl Planlama Müdürümüz Yunus Emre Kırar', Vali Yardımcımız Abdulaziz Aydın'a, projede emeği geçen önceki Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu'na ve şimdiki Valimiz Mustafa Hakan Güvençer'e özellikle teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu projeleri yürütürken emek sarf eden Park ve Bahçeler Müdürümüz Mithat Çiftçi'ye, Fen İşleri Müdürümüz Mahmut Bozaba'ya, Başkan Yardımcımız Orhan Bozgan'a ve Peyzaj Mimarımız Güzin Tutal'a ve diğer bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Burada elbirliği ile çalışıldığını ve çok güzel şeyler ortaya çıkarılacağı görüldü. Ben SODES projelerinin çok faydalı olduğuna inanıyorum. Gerek Sosyal projeler, gerekse bu tür projeler Bingöl'de bir çok ihtiyacı karşılıyor. Az paralarla çok şeyler yapılabiliyor. Birçok insanda sevindirilebiliyor. Onun için bu gece bunu çocuklarla birlikte onlara dondurma ziyafeti çektirerek yaşamak istedik. Bu projelerin devam etmesi adına SODES'e sunduğumuz projelerle bu tarz faaliyetleri devam ettirmeyi düşünüyoruz. Diğer parklarımızda da oyun grupları ve fitnes gruplarını önümüzdeki yıldan itibaren yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Her mahallede bir park yapıldığını belirten Atalay, “ 20 parkımız şuanda inşa halinde. Yıl sonunda bitmiş olacak. İnşallah onlar bittiği zamanda, önümüzdeki yıl ve ondan sonraki yıl çocuk oyun grupları ve fitnes gruplarını bu parklara yapmış olacağız. Aldığımız malzemenin kaliteli ve uzun ömürlü olmasına dikkat ediyoruz. Bunların 2 yıl garantisi var. Herhangi bir bozukluk olduğunda firma garantisi ile bunların yenisini yapmış olacak. İlimize bu hizmeti sunduğu için yetkili firmaya da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Program, gazetecilere yapılan dondurma ikramı ile son buldu.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın