Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
11 Ağustos 2020 Salı
°C

Kurban pazarında 'Pazarlık Çubuğu' dönemi

Bingöl'de Kurban Bayramına 2 gün kala Canlı Hayvan Pazarı'nda yoğunluk başladı. Kurban satışlarında pazarlık ise sosyal mesafe kuralına uyularak 'Pazarlık Çubuğu' ile yapılıyor.

29 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA 16:03
1
1011
2
AA aa
Kurban pazarında `Pazarlık Çubuğu` dönemi

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de Kurban Bayramına 2 gün kala, canlı hayvan pazarlarında yoğunluk da başladı.

Merkez Kültür Mahallesi'nde bulunan Bingöl Belediyesi Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Canlı Hayvan Pazarı'na kurbanlıklarını getiren besiciler, sabahın erken saatlerinden itibaren alıcıları beklemeye başladı.

Maske takarak kurbanlıklarının yanında bekleyen besiciler, alıcılarla pazarlıklarını da sosyal mesafeye uyarak “Pazarlık çubuğuyla” yapıyor.

20 yıldır besicilik yapan Sinan Avcil, koronavirüse rağmen işlerinin iyi olduğunu söyledi.

Avcil, “Yaklaşık 20 yıldır bu işi yapıyorum. Tabi bu yıl koronavirüsten dolayı biraz aksaklıklar var, diğer yıllara nazaran. Yine de şükürler olsun işlerimiz güzel, idare ediyoruz. Bu yıl pazarlama çubuğuyla alış-verişler yapılıyor, el sıkışma da yok hastalıktan dolayı. İnşallah kısa sürede bu hastalıktan da kurtuluruz” dedi.

Eskisi gibi kol kırına kadar pazarlık yapılmadığını söyleyen vatandaşlardan Ahmet Çiftçi, “Bu yıl pandemiden dolayı sosyal mesafeyi koruyoruz, maskemizi takıyoruz. Çubukla pazarlık yapıyoruz, eskisi gibi kolumuzu kırana kadar pazarlık yapamıyoruz. İnşallah bu günler geçer. Ülkemizde de dünyada da güzel günler görürüz” şeklinde konuştu.

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Canlı Hayvan Pazarı Müdürü Sami Kaysadu ise, pazarda tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Kaysadu, “Bu seneki kurban satışlarımız başladı zaten. Besicilerimiz tamamen yerleşti, şuan satışlarını yapıyorlar. Koronavirüs sürecinden dolayı ister istemez biraz zorluk yaşanıyor, halkın da endişesi var. Biz de günde 3 defa pazarda ilaçlama yapıyoruz, veteriner hekimlerimiz de burada. Hepsi titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu sene pazarlama şartları biraz zor oluyor. Pazarlama çubukları yaptık, satışlar çubuklarla yapılıyor. Sosyal mesafeyi oldukça korumaya çalışıyoruz. Maske kullanımı hakkında da bilgilendirme yapıyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60598)
30 Temmuz 2020 Perşembe 09:51
o cubuklar her alisveris sonrasi dezenfekte ediliyordur insallah..
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60597)
30 Temmuz 2020 Perşembe 00:37
Tahta kırılır,çelik lazım :)
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın