Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Ağustos 2020 Perşembe
°C

Kursiyerler hünerlerini sergiledi

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Aşçı Çırağı Kursuna katılan kursiyerler, uygulama sınavında hünerlerini sergiledi.

12 ARALIK 2019 PERŞEMBE 16:32
7
1200
0
AA aa
Kursiyerler hünerlerini sergiledi

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen Aşçı Çırağı kursunun uygulama sınavı gerçekleşti.  Kurs Öğretmeni Yusuf Bayatkara tarafından verilen eğitimler sonunda kursiyerler misafir ağırlama, sofra düzeni lezzetli yemekler pişirme teknikleri ve sunum yapmayı öğrendi.

Kursun uygulama sınavında kursiyerler kurs boyunca öğrendiklerini uygulayarak, masa düzeni, ön hazırlık, sunum, mezeler, ana yemek ve tatlı gibi hünerleriyle sınavdan tam not aldı.

Beğenilerine sunulan misket çorbası, milföy çanağında tavuklu marul salatası, acuka, çömlekte mantarlı tavuk sote, kalbura bastı tatlısı ve kahve jüriler tarafından beğenildi. Kursiyerler bu kursta öğrendikleri ile özgüvenlerinin arttığını belirterek, yemek sektöründe iş bulmaları halinde çalışabileceklerini aktardı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın