KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Haziran 2023 Pazar
14 °C Parçalı bulutlu

Mehteroğlu'ndan önemli uyarı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü İbrahim Mehteroğlu, kamu kurum ve kuruluşlarına verilen idari para cezaları hakkında açıklama yaptı.

Mehteroğlu`ndan önemli uyarı
16 ŞUBAT 2011 ÇARŞAMBA 08:27
0
1894
1
AA aa

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan SGK İl Müdürü Mehteroğlu: “Bilindiği üzere, 16/06/2006 tarihli 26200 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun 102. maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişilere belirtilen sorumlulukların yerine getirilmemesi halinde, idari para cezaları uygulanmaktadır. Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısında 31 Aralık 2010 tarihine kadar işlenen fiillere ilişkin olup, bu kanunun yayınlandığı tarihten önce kesinleştiği halde ödenmemiş olan idari para cezası asıllarının yüzde 50'si ile bu tutara ödeme sürelerinin bittiği tarihten bu kanunun yayınlandığı tarihe kadar geçen süre için TEFE/ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarın ödenmesi halinde, idari para cezası asıllarının kalan yüzde 50'si ile idari para cezasına uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi feri alacakların tamamından vazgeçileceği, ayrıca 31 Aralık 2010 tarihine kadar işlenen fiillerle ilgili tahakkuk etmiş ve dava açılmış veya dava açma süresi sona ermemiş idari para cezası asıllarının yüzde 25'i ile bu tutara ödeme sürelerinin bittiği tarihten bu kanunun yayınlandığı tarihe kadar geçen süre için TEFE/ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarın ödenmesi halinde, idari para cezası asıllarının kalan yüzde 75'i ile idari para cezasına uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi feri alacakların tamamından vazgeçileceği hususu yer almaktadır” dedi. 

Mehteroğlu: “Bu bakımdan, anılan kanun hükümlerinin yasalaşması durumunda; idari para cezalarına belirtilen oranlarda indirim uygulanacak olup, idari para cezası tahakkuk ettirilmiş “Kamu idareleri ile döner sermayeli kuruluşların ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu kapsamındaki kuruluşların, kanunla kurulan kurum ve kuruluşlarının, müdürlüğümüze müracaat etmeleri halinde gerekli işlemler belirtilen Kanun Tasarısı doğrultusunda yapılacağından, kamu kurum ve kuruluşlarına tebliğ edilmiş olan idari para cezalarına tebellüğ tarihinden itibaren 15 günlük süre içerisinde müdürlüğümüze elden veya iadeli taahhütlü yazı ile itiraz bildiriminde bulunmaları gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
ekrem ztekneci (@Misafir_1891)
16 Şubat 2011 Çarşamba 13:28
sayın müdürüm gerçektende yerinde bir açıklama yapmış. kurumun yalnızca ceza vermek ile ilgili bir çabası olmadığını, cezalarda indirim hakkında da bilgilendirme çabasının olduğunu göstermiş oldu. Sayın Müdürüme teşekkür ederiz.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
04.06.2023
02:06
Cevdet Yılmaz`dan ilk mesaj! Teşekkür etti, başarılar diledi
Cevdet Yılmaz'dan ilk mesaj! Teşekkür etti, başarılar diledi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, ilk mesajını sosyal medyadan paylaştı. Erdoğan'a şükranlarını sunup yeni kabine üyelerini tebrik eden Yılmaz, yeni görevi dolayısıyla tebrik mesajı gönderenlere de teşekkürlerini iletti.
04.06.2023
01:30
Genç İnönü Türkiye ikincisi oldu
Genç İnönü Türkiye ikincisi oldu
Genç İnönü Ortaokulu Hentbol Takımı, son gün aldığı mağlubiyetle şampiyonluk kupasını kaçırarak Türkiye ikincisi oldu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü, elde edilen başarıyı 'Kilit taşından parkelere uzanan bu süreçte azim ve inanç vardı. Tüm ekibe teşekkür ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz' sözleriyle duyurdu.
04.06.2023
01:06
Kur`an kursu öğrencileri için mezuniyet töreni
Kur'an kursu öğrencileri için mezuniyet töreni
Bingöl'ün Solhan ilçesinde 4-6 yaş Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.
03.06.2023
22:05
Kabine açıklandı, Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı oldu
Kabine açıklandı, Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı oldu
Erdoğan canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı görevi tevdi edilen Cevdet Yılmaz'ın yeni görevi Bingöl'de sevinçle karşılandı.
03.06.2023
21:25
O bitkiyi toplayınca 488 Bin TL ceza yediler
O bitkiyi toplayınca 488 Bin TL ceza yediler
Ele geçirilen bitkilerin, neslinin korunması amacıyla tekrardan doğaya ekileceği öğrenildi.
03.06.2023
21:23
BİNTSO Arama Kurtarma Ekibine Eğitim
BİNTSO Arama Kurtarma Ekibine Eğitim
Baynal; 'Bingöl ve çevresinde olası afet durumlarında toplumun güvenliğini sağlamak ve hızlı bir şekilde yardım edebilmek için sürekli olarak eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın