KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

O (sav) kıyamete kadar ışık saçacak

İl Müftü Vekili Ekrem Ayık, Resulullah'ın (sav) kıyamete kadar ışık saçacağını ifade ederek, &';O (sav), ışık saçan bir kandildir” dedi.

O (sav) kıyamete kadar ışık saçacak
15 ŞUBAT 2011 SALI 08:33
0
1470
0
AA aa

İl Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından, Mevlit Kandili münasebetiyle bayanlara yönelik bir program düzenlendi.

Dün saat 13.00'da Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa, İl Müftü Vekili Ekrem Ayık, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Koordinatörü Metin Bozkır, din görevlileri ve davetliler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan İl Müftü Vekili Ayık, mevlit kandili münasebetiyle böyle bir program düzenlediklerini ifade etti.

Gerçekleşen programla Hz. Peygamber'in hem hatırlandığını hem de anıldığını söyleyen Ayık, “Gözlerimizle O'nu görmedik; ama O'nun ümmeti olmaya çalışacağız. O aynı zamanda müminler için hem müjdeleyici hem de uyarıcıdır. O, insanları Allah'ın birliğine davet etmiştir. O, ışık saçan bir kandildir ve kıyamete kadar da ışık saçacaktır” diye konuştu.

Hz. Peygamber'in bir melek olmadığını ve Allah'ın uyarıcı olarak bir melek gönderdiği takdirde insanlara örnek olamayacağını belirten Ayık, “Efendimiz bir insandı ama hiçbir insanın ulaşamayacağı mertebeye ulaşmıştı. Keşke bizler de O'nun yaptığı ibadetin binde birini yapmış olsaydık. O, dizleri şişene kadar rabbine ibadet ederdi. Bizlerde hayatımızda Allah'ın Resulü'nü örnek almalıyız” şeklinde konuştu.

Ayık'ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Koordinatörü Metin Bozkır, büroları hakkında bilgiler verdi.

Ailenin önemine değinen Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Koordinatörü Bozkır, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu'nun 2010 yılında kurulduğunu belirterek, Bingöl'de birçok ailenin sorunlarına çözüm için çaba harcadıklarını söyledi.

Bozkır, çevrelerinde ailelerinde sorun yaşayan insanların, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu'na yönlendirilmelerini istedi.

Yapılan konuşmaların ardından program, mevlidi şerifin ve ilahilerin okunmasıyla devam etti.


 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın