KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Şubat 2024 Çarşamba
7 °C Açık

Öğretmenler Ankara'da buluştu

81 ilden öğretmenler 24 Kasım'da Ankara'da buluştu. Bingöl'den giden ve yaptığı açıklamasında öğretmenlere bir dönem drama eğitimi verdiğini ifade eden Sınıf Öğretmeni Kadir Çelik: 'Çocukların karşısında rol model olarak alabileceği yetişkinler var ama kendisini o role koyabilme yeteneği yok.'

Öğretmenler Ankara`da buluştu
24 KASIM 2023 CUMA 16:31
2
888
3
AA aa

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden Ankara'ya temsili öğretmenler geldi. Kendi alanlarında eğitimde farklılık oluşturan öğretmenler, İhlas Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Bingöl'de Milli Eğitim Vakfı Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulunda görevli Sınıf Öğretmeni Kadir Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Türkçe ders kitabı, Türkçe çalışma kitabı hazırlanmasında yazar olarak görev aldığını belirterek, "Kitap yazma komisyonuna katılma amacım çocuk gözüyle ‘bu kitapları nasıl okurum' diye baktım ve yapacağımız değişiklikleri çocukların ruhunda nasıl bir heyecan uyandırırız hedefiyle yola çıktık. Bu hususta çalışmalar yaptık, amacımıza da ulaştığımızı düşünüyoruz. Sahadan olumlu dönüşler geliyor bize. Bu da bizim için ayrı bir mutluluk oluyor" dedi.

"Öğretmenlere öğrencileri anlaması için drama eğitimi verdim"

Öğretmenlere bir dönem drama eğitimi verdiğini ifade eden Sınıf Öğretmeni Kadir Çelik, "Öğretmenlerin sınıf düzeyinde bazen öğrenci bakış açısına yaklaşamadığını düşündüğüm için bu eğitimleri arkadaşlarımla paylaşmak istedim. Bu hususta gönüllü eğitimlerim de oldu. Öğretmen arkadaşlarım sahada bunları uyguladıklarında çocuklarda değişikliklerin hızlı ve kesin çözümler üreterek sonuca ulaştıklarını gördüm. Bu konuda davranış değişiklikleri, en çok yaşadığımız sorun davranışlardır. Çocukların karşısında rol model olarak alabileceği yetişkinler var ama kendisini o role koyabilme yeteneği yok. Kendisini ifade edemiyor. Sınıf ortamında öğretmen arkadaşlar drama yöntemiyle rol vererekten çocuklardaki çağrışımları gün yüzüne çıkartıyorlar ve artık çözüm bulmuş oluyorsunuz" diye konuştu.

"Bir çocuğun kalbine dokunmak biz öğretmenler için büyük bir mutluluk"

Gaziantep'te Olcay Külah Ortaokulunda görevli İngilizce Öğretmeni Zehra Sarı, eğitim öğretimin dört duvardan sınırlı olmadığını söyleyerek, "Eğitim her yerdedir. Bu çerçevede evde eğitim verdiğimiz kas hastası öğrencimiz var. Örgün eğitime hiçbir şekilde katılamamış bir öğrencimiz. Bu şekilde bir talep geldi ve sevinerek kabul ettim. Bir çocuğun kalbine dokunmak biz öğretmenler için büyük bir mutluluk. Yaklaşık 3 yıldır öğrencimizle evde dersleri sürdürüyoruz. Şu anda biraz rahatsızlandı, uzun süredir hastanede. Bir an önce iyileşmesini ve eğitimlerimize devam etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Gazze'deki öğrencilerle online görüşmeler gerçekleştirdim"

Pandemi sürecinde uzaktan eğitimin büyük bir önem kazandığını ve bunu fırsata çevirdiklerini belirten Sarı, şunları ifade etti:

"Gazze'de bulunan İngilizce öğretmenleriyle de sosyal medya üzerinden irtibat kurarak onlarla programlar yaptık. Programda oradaki çocukların içerisinde bulunmuş olduğu ortamı, dehşeti görebiliyorduk. Arkadaşlarımla uzun zamandır görüşemiyorum. Ateşkesle birlikte arkadaşımla görüşme imkânı buldum ama konuşabilecek durumda değildi. Ateşkesin sağlanıp, öğrencilerin normal hayatına dönerek okullarına gitmelerini bekliyoruz. Savaşın son bulup onlarla tekrar bir araya gelmek istiyoruz. Gazzeli çocuklarla yüz yüze de görüşmek istiyoruz." İHA

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_105882)
25 Kasım 2023 Cumartesi 20:33
Medyatiklik nerde öğretmen kesimi orda. Barış sağlansa bu egitim camiası savaşı yine çıkarır.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_105880)
25 Kasım 2023 Cumartesi 19:24
Bu öğretmenleri haber yapmaktan vazgeçin, trafikte kural öğretmeyecwk kadar eğitimsiz bırakan bu gereksiz orduyu bir daha haber yapmayın Allah aşkına
Misafir Kullanıcı (@Misafir_105847)
24 Kasım 2023 Cuma 21:52
Öğretmenlere psikoloji dersi ver bence. Dramadan anlamaz meslektaslarin
28.02.2024
17:44
Bingöl Üniversitesi`nden 2`inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi'nden 2'inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2'inci Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
28.02.2024
15:19
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat`ı unutamıyor
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat'ı unutamıyor
28 Şubat postmodern darbesi döneminde öğretmenlik görevinden zorla istifa ettirilen Saadet Çiçek, o günlerde yaşadıklarını unutamadı ve o zor süreci şöyle anlattı;
28.02.2024
15:13
'İslami kimliğe duydukları derin öfkeden dolayı yaptılar'
28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirten Koç; 'Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz' dedi.
28.02.2024
12:21
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Olay bölgesine giden Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, cenazenin tespit edildiğini, kar altından çıkarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
28.02.2024
10:40
Bingöl`de çığ düştü!
Bingöl'de çığ düştü!
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı bir köyde çığ düştü. Çığ altında kaldığı düşünülen 1 vatandaşı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
27.02.2024
18:38
‘Bingöl toplayıcıları` gösterime giriyor
'Bingöl toplayıcıları' gösterime giriyor
29 Şubat Perşembe günü saat 19.00'da Salt Beyoğlu'ndaki Açık Sinema'da gösterilecek belgesel, 1-3 Mart tarihlerinde saltonline.org üzerinden izlenebilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın