KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Şubat 2024 Çarşamba
7 °C Açık

Prof. Dr. Sami Akbulut Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi'nde

Stanford Üniversitesi'nin yayınladığı Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesinde son 3 yıldır birinci olan İnönü Üniversitesi'nden Bingöllü hemşehrimiz Prof. Dr. Sami Akbulut da yer alıyor. Akbulut, üniversitenin uluslararası standartlara ulaşması için kaliteli çalışmalar üretmek gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Sami Akbulut Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi`nde
27 EKİM 2023 CUMA 15:56
28
1871
1
AA aa

Stanford Üniversitesi Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesini yayınladı. Dünyanın en iyi akademisyenleri listesinde son 3 yıldır birinci olan İnönü Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sami Akbulut da bulunuyor.

STANFORD'UN LİSTESİNDE TÜRK BİLİM İNSANI DA VAR

Stanford Üniversitesi' Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesini yayınladı. Dünyanın en iyi akademisyenleri listesinde son 3 senedir birinci olan İnönü Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sami Akbulut da yer aldı.

Akbulut; “Malatya'mızı ve Üniversitemizi uluslararası standartlara ulaştırmak için niteliği ve niceliği kaliteli çalışmalar üretmek zorundayız ve inşallah yakın zamanda Malatya'yı seven liyakatli akademisyenlerimizle beraber bu ivmeyi yakalayacağız'' dedi"

“ÜNİVERSİTEMİZİ ULUSLARARASI STANDARTLARA ULAŞTIRMAK İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”

Fırat Üniversitesinin bilimsel çalışma anlamında İnönü Üniversitesinin önüne geçtiğini belirten Prof. Dr. Akbulut; “Daha önceki yıllarda bilimsel çalışmalar ve sanat eserleri üretimi açısından İnönü Üniversitesinin Fırat Üniversitesinin önünde yer alıyordu ancak son yıllarda Stanford'un listelerinden de anlaşılacağı üzere Fırat Üniversitesinin bilimsel açıdan daha fazla öne çıktığı ve hatta ülkenin birçok köklü üniversitesinin bile önüne geçtiği görülmektedir. Fırat Üniversitesinin bu çıkışı bölge açısından gurur verici bir gelişme ancak Malatya'yı seven bir akademisyen olarak İnönü Üniversitesi perspektifinden baktığımda üzüntü verici bir durum. Bu sonuçlar İnönü Üniversitesi akademisyenlerinin akademik çalışmalar üretme ve bunları saygın dergilerde yayınlama konusunda beklentilerimizin altında kaldığının indirekt bir göstergesidir. Yani bizler Malatya'mızı ve Üniversitemizi uluslararası standartlara ulaştırmak için niteliği ve niceliği kaliteli çalışmalar üretmek zorundayız ve inşallah yakın zamanda Malatya'yı seven liyakatli akademisyenlerimizle beraber bu ivmeyi yakalayacağız'' ifadelerini kullandı.

“ÜNİVERSİTEMİZİ HAK ETTİĞİ SEVİYEYE GETİRMELİYİZ”

Kollektif çalışmanın önemine vurgu yapan Akbulut; “Benim bireysel olarak bir şeyler yapmam tek başına bir şey ifade etmiyor. Kollektif çalışmalı ve üniversitemizi hak ettiği seviyeye getirmeliyiz. Bunun yegâne yolu Malatya'yı seven ve liyakatli kadroların üniversiteye kazandırılmasından geçer. Allah'ın izniyle liyakatli kadrolarla bunu yakında başaracağız ve hep beraber hem şehrimizi hem de ülkemizi gururlandıracak sonuçlar elde edeceğiz. Türkiye'de 200'den fazla üniversite bulunmakta ve İnönü Üniversitesi 1975 yılında kuruldu ve ülkemizde kurulan 14. üniversite olma özelliği taşıyor. Bu kadar köklü bir üniversitenin daha iyi yerlere gelmesini çok isterim” diye konuştu.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104724)
27 Ekim 2023 Cuma 16:43
Tebrik ederim. Yalnız haberde bir karışıklık var: Prof. Dr. Sami
Akbulut Akbulut, bu alanda,bütün dünyada mı birinci olmuş? Yoksa Stanford listesine giren Malatya İnönü Üniversitesi akademisyenleri arasında mı birinci olmuş? Haberi doğru verelim ki, Hocanın başarısına kuşku gölgesi düşmesin. Saygılarımla

EDİTÖR NOTU: Haber Kaynağı İhlas Haber Ajansı'dır. Ajans haberine müdahalemiz söz konusu değildir. İlginiz için teşekkürler.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104813)
29 Ekim 2023 Pazar 21:24
@Misafir Kullanıcı Dikkatiniz için çok teşekkür ederiz. Adı geçen akademisyen İnönü Üniversitesi akademisyenleri arasında birinci olmuş.
28.02.2024
17:44
Bingöl Üniversitesi`nden 2`inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi'nden 2'inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2'inci Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
28.02.2024
15:19
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat`ı unutamıyor
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat'ı unutamıyor
28 Şubat postmodern darbesi döneminde öğretmenlik görevinden zorla istifa ettirilen Saadet Çiçek, o günlerde yaşadıklarını unutamadı ve o zor süreci şöyle anlattı;
28.02.2024
15:13
'İslami kimliğe duydukları derin öfkeden dolayı yaptılar'
28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirten Koç; 'Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz' dedi.
28.02.2024
12:21
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Olay bölgesine giden Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, cenazenin tespit edildiğini, kar altından çıkarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
28.02.2024
10:40
Bingöl`de çığ düştü!
Bingöl'de çığ düştü!
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı bir köyde çığ düştü. Çığ altında kaldığı düşünülen 1 vatandaşı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
27.02.2024
18:38
‘Bingöl toplayıcıları` gösterime giriyor
'Bingöl toplayıcıları' gösterime giriyor
29 Şubat Perşembe günü saat 19.00'da Salt Beyoğlu'ndaki Açık Sinema'da gösterilecek belgesel, 1-3 Mart tarihlerinde saltonline.org üzerinden izlenebilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın