KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Sahte pasaportlu kaçak göçmenler Bingöl'de yakalandı

Bingöl Valisi Usta: '31 Mayıs 2024 tarihinde Bingöl'de hizmete geçen Mobil Göç Noktası Aracımızın olumlu yansımalarını kısa sürede aldık' dedi.

Sahte pasaportlu kaçak göçmenler Bingöl`de yakalandı
08 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ 15:14
3
605
0
AA aa

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, sosyal medya hesabında 31 Mayıs 2024 tarihinde Bingöl'de hizmete giren Mobil Göç Noktası Aracının görselini paylaşıp, ilk olumlu yansımayı aldıklarını belirtti ve pasaportlarının sahte olduğu belirlenen 3 kaçak göçmenle ilgili bilgi notunu da aktardı.

İRAN UYRUKLU DEMİŞLERDİ AMA IRAK UYRUKLU OLDUKLARI TESPİT EDİLDİ

Vali Usta, bu yeni uygulamanın düzensiz göçmenlerin tespiti ve yakalanmasında önemli bir rol oynadığını vurgulayarak; “31 Mayıs 2024 tarihinde Bingöl'de hizmete geçen Mobil Göç Noktası Aracımızın olumlu yansımalarını kısa sürede aldık. 04.06.2024 tarihinde Düzensiz Göçmenlere yönelik Van'dan gelen bir otobüste yapılan uygulamada İran uyruklu olduklarını söyleyen 3 yabancının Mobil araçta yapılan parmak izi sorgulamaları çıkmayınca pasaportları istenmiş, yapılan incelemede pasaportlarının sahte ve Irak uyruklu oldukları anlaşılan 3 kişinin kaçak olarak ülkemize girdiği anlaşılmıştır” ifadelerine yer verdi.

SINIR DIŞI İŞLEMLERİ BAŞLATILDI

Vali Ahmet Hamdi Usta, açıklamasında, İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nün üç Irak uyruklu yabancı şahıs hakkında sınır dışı kararı aldığını ve bu kişilerin 6 Haziran 2024 tarihinde Malatya Geri Gönderme Merkezi'ne sevk edildiğini belirtti.

BİNGÖL'E KADAR NASIL GELDİLER?

Vali Usta'nın açıklamasında dikkat çeken önemli hususlardan biri de Van'dan gelen otobüsteki kaçak göçmenlerin bunca güvenlik noktasından nasıl geçtikleri oldu. Sahte pasaportların güvenlik noktalarından tespit edilememesi, mobil araçların önemini de öne çıkaran bir diğer etken olarak dikkat çekti.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın