KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Şubat 2023 Pazar
-4 °C Kar

Sözen: 'Seçimin kaderini gençler tayin edecek'

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Bingöl'de seçim rüzgârını erken estiren isimlerden Ziya Sözen, aday adayı olacağını da ilan etmiş oldu. Seçime dair değerlendirmelerini paylaşan Sözen: 'Seçim kaderini gençlerin kararı tayin edecektir. Gençlik buluşması için hazırlıklarımıza başladık. Biz değil, gençler konuşacak. Raporu da ilgili tüm mercilere sunacağız.'

Sözen: `Seçimin kaderini gençler tayin edecek`
28 KASIM 2022 PAZARTESİ 18:53
42
3088
31
AA aa

Çeşitli temaslar bulunmak üzere memleketi Bingöl'e gelen Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Bingöl Online'yi ziyaret etti. Burada Hakim Bayraktar'a açıklamalarda bulunan Sözen, 2023 genel seçimlerde aday adayı olacağını belirtirken, hakkında yürütülen propagandalara da cevap verdi.

“Aday adayı olacağım”

“2023 genel seçimlerinde aday adayı olacak mısınız? Temaslarınız bu çerçevede mi?” sorusuna “Böyle bir niyetimiz var” yanıtını veren Sözen: “Ziyaretlerimizin tümüyle seçimle ilişkilendirilmesi doğru olmaz. Yıllarca Bingöl'de, 13 yıldır da Ankara'da görev yapıyorum. Üstlendiğim görevler itibariyle de hemşehrilerimizin her sıkıntısına koşmaya gayret gösterdim, bunu yaparken de bir siyasi ikbal gözetmedim. Tabi ki, Ankara'da olmamız, siyasi ve bürokratik işleyişi bilmemiz, geniş bir çevreye sahip olmamız siyasete yönelmemizin temel sebebi olmasa da, siyaseten görev üstlendiğimizde bunun önemli bir avantaj olacağını da ifade edebilirim. 2023 seçimleri için AK Parti'den aday adayı olacağım nasipse. Amacım, bu görev çerçevesinde halkımızın hizmet bakımından beklentilerini karşılamaktır” dedi.

“Vekil olmayınca Bingöl'ü unutan olmadım, olmayacağım”

Ziyaretleriyle ilgili bir hususa daha değinen Sözen, seçimden seçime vatandaşın kapısını çalmadığını, her fırsatta memleketine gelip özellikle gençlerle, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarla buluştuğunu vurguladı.

Önceki dönem de AK Parti'den aday adayı olduğunu anlatan Sözen; “Seçimden seçime gelip ücra köylere kadar gezen biri olmadım, olmayacağım. Yıllardır nasıl ziyaretlerimizi sürdürüyorsak, bundan sonra da böyle devam edecek. Seçim sürecinde gelip ‘memleketin sorunlarını biliyorum' demeyi de etik bulmuyorum. Ayrıca seçimde aday adayı olup, görev verilmeyince parti aleyhine düşmedim. Aday olunca nasıl çalışacaksam, seçimde de yine öyle çalıştım.”

“Vatandaşın aday beklentisi karşılık bulmalı”

“Şansınızı nasıl görüyorsunuz?” sorusuna ise “Kişisel anlamda elbette tüm aday adayları eşit şansa sahip. Ama şansa değil, nasibe inanıyoruz. Nasibimizde varsa bu görevi alırız” yanıtını veren Sözen; “Şayet adaylar, halkın istekleri doğrultusunda belirlenecekse, burada şansımızın yüksek olacağını düşünüyoruz. İnsanlarımız da bunu ziyaretlerimizde ifade ediyorlar. Anketler, parti içi temayüller geçerli olacaksa, ciddi bir karşılık bulacağımıza inanıyorum. Vatandaşlarımız dayatma aday konusunda sitemliler. İnsanımız tanıdığı, bildiği, güvendiği, hizmet edeceğine inandığı isimleri görmek istiyor. AK Parti'mizin de tercihini bu döngüde yapmasını istiyorlar.”

“Seçimin kaderini gençler tayin edecek”

2023 seçimlerinde gençliğin önemli bir etki oluşturacağını da dile getiren Ziya Sözen, yıllardır gençlikle olan bağı ve görüşme silsilesinden önemli bir sonuç çıkardığını söyledi.

Sözen: “Türkiye'de son iki yıldır bir göç dalgası başladı. Gençlerimiz bir dizi kaygılar nedeniyle Avrupa'ya göçüyor. Temel sebebi işsizlik ve ekonomik kaygılar. Bu, Bingöl'de biraz daha fazla. Bunu inkâr edemeyiz. Ama çözüm için de Hükümetimizin ciddi adımlar attığını da vurgulamakta yarar var. Bizler de bu çerçevede ‘Gençlik Buluşması' adı altında Bingöl'ümüzde gençlerimizle bir araya geleceğiz. Hazırlıklarımız başladı. Bu organizasyonda gençlerimiz konuşacak, bizler dinleyeceğiz. Aktarılan görüşleri raporlayarak başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili tüm bakanlıklara kadar sunacağız. Gençlerimizi önemsiyor, onlar için tüm çabamızı dün olduğu gibi yarınlarda da ortaya koyacağız. Şunu ifade etmeliyim ki, 2023 seçimlerinin kaderini gençlerimiz tayin edecek. Ve gençlerimizin, bazı aksaklıklara rağmen umut ışığı olarak gördükleri AK Parti'den yana tercih kullanacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Hakkındaki Propagandaya da Yanıt Verdi

Kamu görevinin haricinde ayrıca Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini yürüttüğünü ve aday adaylığı niyetini açık ettikten sonra birtakım çevrelerin “Ziya Sözen, şehit ailelerinin ve korucuların adayıdır” gibi söylemler geliştirdiğine dikkat çeken Sözen, şunları söyledi;

“Şehit ailelerimizin ve korucularımızın hakları için her türlü mücadeleyi verdik, vermeye de devam ediyoruz. Ancak bunu asla bir siyaset malzemesi yapmadım, yapmam da. Siyaseten birtakım niyetlerimiz olunca hakkımızda olmadık söylemler geliştirenlerin temel hedefi, bizleri yıpratmak ve bir kitleyle sınırlandırıp zayıflatmaktır. Bunu başaramayacaklardır. Biz siyaseti memleketimiz için, insanımız için düşünüyoruz. Ben yöresi, bölgesi, inancı ne olursa olsun tüm vatandaşlarımıza hizmet için bu yola çıktım, halkımızın da emrindeyim. Siyaset yaparken böyle bir sınıflandırma yapılmasını da etik ve doğru bulmuyorum. Nasip olur milletvekili olunca, oy vermeyenlerin de vekili olacağız.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96699)
01 Aralık 2022 Perşembe 12:21
Vekillik sevdası sinemalarda!
Herşey VATAN İÇİN...
İşe gitmeden maaş alırlar ama sorsan en milliyetçi onlardır!
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96673)
30 Kasım 2022 Çarşamba 15:07
siyasete gelen gideni aratır lafı var. Valla tamda bu kılığa uygunsun Sen gel gel ki diyerlerini mumla arat ...
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96671)
30 Kasım 2022 Çarşamba 14:28
deeee şüüüü ha bo yra
Beğendim (4) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96668)
30 Kasım 2022 Çarşamba 07:48
Solhanspor nerede
Beğendim (10) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96667)
30 Kasım 2022 Çarşamba 07:33
Bugüne kadar ne yaptın sürekli yanında aynı kişilerle geldin yedin gezdin içtin gittin çevrende hep aynı kişilere hizmet ettin kaçtane diğer vatandaş tanıdın memlekette kaçına Allah İçin yardım ettin sen kendini sorgula cvbı kendine ver
Beğendim (9) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96666)
30 Kasım 2022 Çarşamba 07:24
Solhan spor en başarılı işindi onu referans göster nasıl battı
Birde eğitim durumun neydi
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96665)
30 Kasım 2022 Çarşamba 00:16
Yav he he bir vekil lik kalmisti, yillarin emegi solhanspor battirdin simdi bingöl kaldi insallah onuda batirirsin hepimiz kurtuluruz.
Beğendim (11) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96664)
29 Kasım 2022 Salı 23:54
He he aynen öyledir yürü kim tutar seni
Beğendim (9) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96663)
29 Kasım 2022 Salı 21:45
Abe mersela sen diyorsun genç te sıra sana gelér yani umudun var biraz Şivan biraz da zikte
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96662)
29 Kasım 2022 Salı 21:07
Kıymetli hemşerim seorn bir devletten aldığın maaşın karşılığını ver, işe gitmeden ortalıkta boy gösteriyorsun, şehre hiçbir katkın yok, bari gölge olma, önce ne iş yaptığını, nasıl geçindiğini açıkla, siyasette sensiz kalsın......
Beğendim (14) Beğenmedim (0)Cevapla
04.02.2023
21:42
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin tek kış turizm merkezi olan ve bölgeden çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Hesarek Kayak Merkezi'nde ulaşım sorununun hemen her yıl yaşanması ziyaretçilerin tepkisine neden olurken, şehrin yöneticilerinin duruma duyarız kalması da sert bir dille eleştiriliyor.
04.02.2023
20:52
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Yaklaşan seçim öncesi aile bireylerini fitnelere karşı dikkatli olmaları hususunda uyaran Solaxan Aşireti Aile Büyükleri, siyasi tercihlerden dolayı kırgınlık ve küskünlük olmamasını da istedi.
03.02.2023
18:10
`Prestij Meselesi` vizyona girdi
'Prestij Meselesi' vizyona girdi
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Prestij Meselesi' bugün vizyona girdi. Filmde, Bingöllü hemşehrilerimiz Yusuf Buyankara ve Cahit Balat da yer alıyor.
03.02.2023
16:49
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
Bingöl'de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 131 köy yolunda İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
03.02.2023
16:47
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Keklikdere Köyü'nde rahatsızlanan 60 yaşındaki hasta, Genç Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik yol açma çalışması sonucu hastaneye götürüldü.
03.02.2023
16:46
EYT teklifi komisyondan geçti
EYT teklifi komisyondan geçti
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; 'EYT kapsamında emekli olanlardan çalışmaya devam edenlere 5 puan prim desteği, taşerondan kadroya geçenlerde zorunlu emekli olma şartının kaldırılmasını içeriyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın