KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
17 Nisan 2024 Çarşamba
17 °C Güneşli

TBMM seçim nedeni ile tatile giriyor

Bu hafta görüşülecek olan 8. Yargı Paketi Meclis'in son mesaisi olacak. TBMM bu yargı paketine son şeklinin verilmesinin ardından 29 Şubat'ta tatile girecek ve 31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçimlere kadar kapalı kalacak.

TBMM seçim nedeni ile tatile giriyor
25 ŞUBAT 2024 PAZAR 21:26
1
859
0
AA aa

Türkiye 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere hazırlanıyor. Partilerin seçime girecek belediye başkan adayları belirlendi ve tanıtımları devam ediyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ise seçim maratonundan önce mesaisinin son haftasına girdi. Meclis'te bu hafta 8. Yargı Paketi değerlendirilecek. 8. Yargı Paketi'nden sonra ise Meclis tatile çıkacak.

MECLİS'TE SEÇİM ARASI

8'inci Yargı Paketi'nin Genel Kurul'da kabul edilmesinin ardından TBMM, 29 Şubat'ta çalışmalarına seçim arası verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm siyasi parti liderleri, milletvekilleri sahada olacak ve seçim propagandaları gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar 10 miting yaparak çeşitli illerde halkla buluştu. Erdoğan'ın seçim dönemine kadar 30'u aşkın ili daha ziyaret etmesi bekleniyor.

8. YARGI PAKETİ'NDE NELER YER ALACAK?

ENERJİ VE MADENLERLE İLGİLİ MADDELER

8. Yargı Paketi'nde enerji ve madenlerle ilgili maddeler yer alacak. Meclis'te görülülecek pakette yasa teklifinde Erzincan'ın İliç ilçesinde altın madeninde meydana gelen facia ile ilgili maddeler de yer alacak.

EMEKLİ İKRAMİYESİ

2024'te emekli ikramiyesi olarak 3 bin lira verilmesi kararlaştırılmıştı. Bu teklifle birlikte emeklilere dini bayramlarda yılda iki kez verilecek emekli ikramiyeleri de onaylanacak.

ÖRGÜTE ÜYE OLMADAN SUÇ İŞLEYENLERE VERİLECEK CEZALAR

Yasa teklifi, ayrıca örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen kişiye verilen cezaları ele alacak.

Buna göre teklif örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen kişiye işlediği suç için verilen cezanın yanında 2 yıl 6 aydan 6 yıla kadar hapis cezası getirilmesi planlanıyor.

TAZMİNAT KOMİSYONU

Kahramanmaraş merkezli depremlerde uygulandığı gibi olağanüstü hâl döneminde iş yükünü azaltmak için geçici olarak kurulan "Tazminat Komisyonu"nun kalıcı hale gelmesi de düzenleyen maddeler arasında bulunuyor.

Uzun süren yargılamalarla ilgili ise manevi tazminat talepleri Anayasa Mahkemesi'nden (AYM) önce Adalet Bakanlığı'na bağlı Tazminat Komisyonu'nda görüşülecek.

 

Ensonhaber

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
17.04.2024
14:29
Bingöl`de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Bingöl'de çekilen video izlenme rekorları kırdı
Motoruyla il il gezerek Türkiye'nin doğal güzelliklerini sosyal medya hesaplarından paylaşan Saliha Özkan'ın Bingöl'den çekip paylaştığı video, sosyal medyada milyonlarca izlenmeye ulaştı. Sempatik tavırları ile büyük beğeni toplayan Bingöllü Ali Tuçdan, 'Video sayesinde meşhur olduk' dedi.
16.04.2024
14:49
Hedef, Bingöl`ü sosyal hizmet şehri yapmak
Hedef, Bingöl'ü sosyal hizmet şehri yapmak
Birçok birimi farklı noktalarda hizmet veren ve müdürlük binası bulunmayan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, yatırım programına alınan projelerinde bu yıl kazma vurmayı hedefliyor. Proje kapsamında müdürlük binası, gündüz bakım evi, kadın konuk evi ve sosyal hizmet merkezi ile konferans salonu inşa edilecek.
16.04.2024
14:46
Bingöl`de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl'de bir günde 219 hasta randevusuna gitmedi
Bingöl Devlet Hastanesi, 15 Nisan'da MRHS üzerinden randevu alan 219 hastanın randevularına gelmediğini bildirdi. Randevulara gelmeyen hastaların, iptal başvurusunda bulunmaması nedeniyle mağduriyet yaşandığı aktarıldı.
16.04.2024
13:11
Bingöl`de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de aranan 19 kişi tutuklandı
Bingöl'de 1-14 Nisan tarihleri arasında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda kesinleşmiş hapis cezası bulunan 19 kişi yakalanarak tutuklandı.
16.04.2024
13:10
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek ile ilgili karar resmî gazetede yayımlandı
Hesarek Kayak Merkezi, Cumhurbaşkanı kararı ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi (KTKGB) ilan edildi.
16.04.2024
13:08
Halkoyunları Bingöl il birincileri belirlendi
Halkoyunları Bingöl il birincileri belirlendi
Kupaları takdim edilen kulüpler, önümüzdeki aylarda yapılacak grup finalinde Bingöl'ü temsil edecekler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın