KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Valilik, giriş yasağını duyurdu!

Hava sıcaklıkları artınca Valilik, 15 Haziran – 15 Ekim 2024 tarihleri arasında bu alanlara girişlerin yasaklandığını bildirdi.

Valilik, giriş yasağını duyurdu!
22 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ 00:14
3
896
0
AA aa

Bingöl'de mevsimsel sıcaklıkların artması ve olası orman yangınlarına karşı önlem olarak ormanlık alanlara girişler yasaklandı.

Meteorolojiden Gelen Uyarılar ve Alınan Kararlar

 Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarında, bölgede mevsimsel sıcaklık değerlerinin artacağı öngörülüyor. Bu nedenle Bingöl'de orman yangınlarının artabileceği değerlendirildi ve milli servetimiz olan ormanlarımızı yangına karşı korumak amacıyla bazı önlemler alındı.

Yasaklama Kararı ve Hukuki Dayanakları

Bingöl İli Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu'nun 27.05.2024 tarihli ve 01 sayılı kararının 17. maddesi gereğince, Bingöl ili sınırları içerisindeki ormanlık alanlara girişler, 15.06.2024-15.10.2024 tarihine kadar yasaklandı. Bu karar, 6831 sayılı Orman Kanunu'nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 9. ve 66. maddeleri gereğince uygun görüldü.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın