KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2023 Cumartesi
13 °C Açık

Yibo'da okuyan öğrencilerimizi daha fazla önemsiyoruz

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu, “En önemli önceliğimiz öğrencilerimizdir. Ailelerinden uzak YİBO’da okuyan öğrencilerimizi daha fazla önemsiyoruz, onların aile sıcaklığını aramamaları için en iyi eğitim ortamını oluşturmalıyız” dedi.

Yibo`da okuyan öğrencilerimizi daha fazla önemsiyoruz
27 EYLÜL 2011 SALI 23:38
0
1387
0
AA aa

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet ATAOĞLU'nun başkanlığında, 15 Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürleri ile toplantı yapıldı.

Dün Merkez Cumhuriyet Kız YİBO'da yapılan toplantıda, toplantının gündem maddeleri, Öğrenci memnuniyeti anketinin uygulanması, Öğrenci davranışları, Başarı durumları ve devamsızlıkların azaltılması, Yemeklerin kaliteli ve hijyenik olması, Okul Kantinlerin hijyenik olması ve gerekli denetimlerin yapılması, Sosyal, Kültürel ve sportif faaliyetlerin arttırılması yönünde oldu.

ONLARA SEVGİYLE YAKLAŞMALIYIZ

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ataoğlu, “2010- 2011 Eğitim-Öğretim yılını geride bıraktık, İlimiz geneli 15 YİBO'da çalışan siz değerli İdareci, Öğretmen ve personelin önemli katkıları oldu. 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı başlarken başarılı bir yıl olmasını diliyorum. En önemli önceliğimiz öğrencilerimizdir. Ailelerinden uzak YİBO'da okuyan öğrencilerimizi daha fazla önemsiyoruz, onların aile sıcaklığını aramamaları için en iyi eğitim ortamını oluşturmalıyız. Öğrencilerimizin kahvaltı alışkanlığının kazandırılmasında önemli rol oynayan açık büfe uygulamasını daha yaygınlaştırmalıyız. Öğrencilerimizin iyi bir insan iyi bir vatandaş iyi bir meslek sahibi olmaları için onlara sevgiyle yaklaşmalıyız. Öğrencilerde olumsuz davranışlar olduktan sonra değil olmadan önce yaşanmaması için Rehberlik hizmetlerini arttırarak onları daha yakından tanımalıyız. Öğrencilerimizi her konuda zamanında ve yerinde bilgilendirmeliyiz. Her eğitim öğretim yılı bir önceki yıldan daha iyi olmalıdır. Değişime, yeniliğe açık olmalıyız, hedeflerimiz olmalıdır. Eğitim öğretimde sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde bir planlama içerisinde hedeflere ulaşmalıyız, her alanda başarıyı yüzde yüz arttırmalıyız” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
17:41
Meteoroloji`den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Yurdu etkisi altına almaya başlayan yağışlı hava, hafta sonu itibariyle Bingöl'de de etkili olacak, Cuma'ya kadar da sürecek. Valilik, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu.
29.09.2023
14:39
Bingöl`de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Bingöl'de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Kente kazandırılan ve İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesinin de destekleriyle tamamlanan gezici KETEM aracı hizmete sunuldu. Aracın, öncelikle kırsal alanlarda hizmet vereceği belirtildi.
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın