KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

Yıkık evde yılanlarla iç içe!

Evinin çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Yanılmaz, harabeye dönen evinde yılanlarla iç içe yaşamak zorunda olduklarını iddia ederek yetkililerden yardım beklediklerini söyledi.

Yıkık evde yılanlarla iç içe!
10 AĞUSTOS 2011 ÇARŞAMBA 01:10
0
2360
1
AA aa

 Kaldığı evin kullanılmaz halde olduğunu ancak zorunluluktan evde kalmaya devam ettiklerini söyleyen Halimepınar Mahallesi sakinlerinden Fettah Yanılmaz, günde 9 lira ile 9 nüfuslu bir aileyi geçindirmek zorunda olduğunu söyledi.

“9 Lira ile 9 Nüfusa Bakıyorum”

Halimepınar Mahallesi sakinlerinden Fettah Yanılmaz, evinin taştan ve topraktan yapma eski yapı olduğunu için çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

36 yıllık evinin her geçen gün daha kötü bir hal aldığını ve yıkılmanın eşiğine geldiğini söyleyen Yanılmaz; “Aylık 500 lira maaş alıyorum. Bunun 60 lirasını yol ücretine veriyorum. 150 lirasını da üniversite okuyan oğluma gönderiyorum geriye 290 lira kalıyor. Bunu aya bölersek günde 9 liraya tekabül ediyor. 9 liraya 9 nüfuslu bir aileyi geçindirmek zorunda kalıyorum” ifadelerini kullandı.

“Yardım sözü karşılıksız kaldı”

Oturduğu evin topraktan yapılmış ve eski yapı olduğu için çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Yanılmaz, oturulması tehlikeli olan evimin yeniden yapılması gerekiyor. Maddi imkânlarım elvermediğinden evimi yeniden yapamıyorum. Yardıma muhtaç ve mağdur bir durumdayım. Daha önce defalarca Kaymakamlığa mağduriyetimi dile getiren dilekçeler sundum. Yaptığım müracaatlarda hiçbir sonuç alamadım. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından gelen yetkililer evimin fotoğraflarını çekti. Evim için 10 Bin TL para çıkacağını söylemişlerdi. Beraber müracaat ettiğimiz vatandaşların talepleri onaylandı ancak benim talebim onaylanmadı” ifadelerini kullandı.

“Yılan korkusundan uyuyamıyoruz”

Sağlık ekiplerinin çocuklarını evlerinde muayene ettiğini vurgulayan Yanılmaz, “Sağlık ekipleri, çocukların bu evde yaşamasının sağlık açısından riskli olduğunu söylediler. Çocuklarım yılan korkusundan evde uyuyamıyorlar. 15 gün önce bir yılan öldürdük ve tüm mahalle buna şahit oldu. Bir yılan daha evimde var. Çocuklarım çok korkuyor. Çocuklarımın can güvenliğinden endişeliyim.” ifadelerini kullandı.

“Evim küçük ve 9 nüfusla evde kalmaya çalışıyoruz” diyen Yanılmaz, Çocuğum akrabalarımın evinde kalıyor. Çocuklarım kendi evlerinde yatacak yere olmadığından dolayı uyuyamıyorlar” ifadelerin kullandı.

Yetkililere Çağrı

Çocuklarının başına bir şey gelmesinden korktuğunu belirten Yanılmaz, Yetkililerin kendilerine yardımcı olmasını istedi.

Yanılmaz; “3 ameliyat geçirdiğim için ağır işlerde çalışamıyorum. Çocuklarıma daha iyi bir yaşam sunmak istiyorum. Ama maddi imkânlar el vermiyor. Bu yüzden yetkililerden ev konusunda yardım bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
feyzullah çetin (@Misafir_6074)
10 Ağustos 2011 Çarşamba 14:32
benim gariban bingöllü hemşerimin haline bakıp ibret alın.
haberlerinizin önemli bir kısmını butur içler acısı durumlara verirseniz bunu okuyan bingöllü siyasilerimiz görüpte utansınlar
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
22.04.2024
15:24
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Hükümet, emeklilere hane halkı gelirine ve yaşanılan bölgeye göre değişen destek formülleri üzerinde çalışıyor. Yakında kamuoyuna açıklanması beklenen 9 maddede emekli düzenlemesinde detaylar belli oldu.
22.04.2024
14:50
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan doğa harikası yüzen adalar, baharla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Trabzon'dan aileleri ile bölgeye gelen vatandaşlar, 'Herkesin burayı görmesini de tavsiye ederiz' dediler.
22.04.2024
14:49
Bingöl`de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl'de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 75 hibe ile domates, biber ve patlıcan fidesi temin ederek çiftçilere dağıtacak. Başvurular başladı.
22.04.2024
14:47
Katil İsrail`in `Gazze` vahşetine tepki yürüyüşü
Katil İsrail'in 'Gazze' vahşetine tepki yürüyüşü
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Gazze'de yaşanan vahşeti kınamak için yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada; 'Gazze'de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz' vurgusu yapıldı!
22.04.2024
14:46
Bingöl`de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl'de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl-Muş Karayolu'nda otomobilin çarptığı inek telef oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın