Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Aralık 2020 Çarşamba
3 °C Çok bulutlu

Yılmaz, 'SCO+' forumuna katıldı

'SCO+' forumuna video konferansla katılan Yılmaz, Covid sonrası dönemde Türkiye'nin hızlı büyüme perspektifi içerisinde dijitalleşmenin güçlü bir öncelik olacağını, sosyal devlet anlayışı ile dijital imkanlara ulaşmada tüm kesimlerin dahil olacağı bir ortamın hedeflendiğini söyledi.

23 EKİM 2020 CUMA 17:30
16
769
5
AA aa
Yılmaz, `SCO+` forumuna katıldı

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin dijital dönüşüm alanında yaptığı çalışmaları, Şangay İşbirliği Örgütü (SCO) ve BRICS 2020 Rusya dönem başkanlığı kapsamında video konferans yöntemiyle düzenlenen "SCO+" forumunda anlattı.

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin dijital dönüşüm alanında yaptığı çalışmaları, Şangay İşbirliği Örgütü (SCO) ve BRICS 2020 Rusya dönem başkanlığı kapsamında video konferans yöntemiyle düzenlenen "SCO+" forumunda anlattı.

AK Parti'den yapılan açıklamaya göre, Yılmaz, 22-23 Ekim'de, SCO ve BRICS 2020 Rusya dönem başkanlığı kapsamında düzenlenen partiler arası "İnsanlar İçin Ekonomi" başlıklı "SCO+" forumuna katıldı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen forumda, "Bölgeler Arası Sosyo-Ekonomik İşbirliği", "İnsanların Yararına Dijital Dönüşüm", "Şangay İşbirliği Örgütü: Büyümenin Lokomotifleri", "Yeşil Ekonomiye Siyasi Partilerin Desteği" gibi birçok konuda oturum düzenlendi.

Yılmaz, 22 Ekim'de "Dijital Dönüşüm" başlıklı oturumda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dijital dönüşüm alanında yaptığı çalışmaları paylaştı. Türkiye'de tüm kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunulması amacıyla yürütülen çalışmalar ve e-Devlet sisteminin geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atıldığını vurgulayan Yılmaz, özellikle sağlık alanında ortaya konulan dijital dönüşüm sayesinde, Kovid-19 pandemisi ile daha etkin mücadele edildiğinin altını çizdi.

AK Parti hükümetleri döneminde, dijital dönüşüm alanında yapılan çalışmalar neticesinde sağlık ve eğitimden, ticaret ve diplomasiye birçok alanda ilerleme sağlandığını belirten Yılmaz, Covid sonrası dönemde, Türkiye'nin hızlı büyüme perspektifi içerisinde dijitalleşmenin güçlü bir öncelik olacağını, sosyal devlet anlayışı ile dijital imkanlara ulaşmada tüm kesimlerin dahil olacağı bir ortamın hedeflendiğini söyledi.

Foruma, SCO ve BRICS 2020 dönem başkanı Rusya ile Afganistan, Azerbaycan, Brezilya, Çin Halk Cumhuriyeti, Ermenistan, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Kamboçya, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan, Pakistan, Sırbistan, Tacikistan ve Vietnam'dan ülke liderleri ve siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63701)
25 Ekim 2020 Pazar 01:36
Adamlar sayin baskan diye baslamislar sayin baskan 20 yildir seni duymuyor bugünmü duyacak o Kadar ihale para rant varken Kim sizi duyar
Ancak secimde sayin baskan bir cayinizi icer
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63696)
24 Ekim 2020 Cumartesi 18:39
Universite mezunu olduk elde diploma var iş yok. Asgari ücretede razıyız deyip iş arıyoruz yine yok. Olsa da referans yok! Neymiş bu arkadaş? Memurluk sınavına gireriz aşama aşama geçeriz geliriz mülakata yine referans isterler!! Bir gençlik çöpe gitti. Emeği geçen, hakkımı yiyen her kim varsa haram olsun. Parti marti aracılıgıyla işimiz olacaksa o zaman bu işkur denen zırvalığı ne diye açarlar? Formalite icabı mı?
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63689)
24 Ekim 2020 Cumartesi 09:53
sayın başkan yeraltı çarşı esnafları olarak 15 yıldır çözülemeyen ve söz verdiğiniz tapu sorununu ne zaman çözümleyeceksiniz. ???
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63702)
25 Ekim 2020 Pazar 05:20
@Misafir Kullanıcı Önümüzdeki Seçimde İNŞAALLAH ..
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63682)
23 Ekim 2020 Cuma 23:42
Sayin bakanım bingölde hat minibüsleri içler acısı bu ise bi dur deseniz, adamlar aktarmayı kaldırmış duzagaca gidiş gelişimiz 8 lira olmuş sayiyin bakanım bu ise dur diyen yok millet bunalımda belediye halk otobüsü alsın kurtarın bizi bu illetten .
Beğendim (8) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_63681)
23 Ekim 2020 Cuma 23:05
Akp mhp bu memleketin basina bela olmus iki partidir binlerce genc isssiz binlerce üniversite mezunu bosta alt yapisi fabrikasi olmayan bir memleketimiz var tarim hayvancilik sifir döviz almis basini memleket batmis bunlarin keyfine diyecek yok
Isi ehil olmayana verdinizmi sonunuz olur kiyamet
Beğendim (10) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın