KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Nisan 2024 Pazartesi
11 °C Çoğunlukla açık
SEN KİMSİN?

Cemal Koçakelçi Kimdir ?

ÜYE GİRİŞİ
Cemal Koçakelçi
Cemal Koçakelçi
Okunma : 94978 kez okundu
Doğum : 1967
Doğum Yeri : Bingöl Merkez
Meslek / Ünvan : Kamu Yöneticisi
Bulunduğu Görevler : Bingöl Yetiştirme Yurdunda Öğretmen, Kocaeli Köseköy Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdür Yardımcısı, Bingöl Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü, Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personel, Evde Bakım ve Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürü, Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı. An itibari ile de Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır..

BİYOGRAFİSİ

1967 yılında Bingöl doğumludur. İlkokula Bingöl merkez Ardıçtepe Köyü'nde başladı, Diyarbakır Bağlar Atatürk İlkokulunda tamamladı.  Ortaokulu Bingöl İmam Hatip Lisesi'nde, lise eğitimini de Bingöl Anadolu Öğretmen Lisesi'nde bitirdi.  1990 yılında Çukurova Üniversitesi'nde kamu görevine başladı, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Sosyoloji Bölümlerinden mezun oldu.  1997 yılında kurumlar arası geçiş ile himayesinde büyüdüğü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna geçti. Burada birçok kademede yönetici olarak görev aldı. Halen bu kurumda yönetici olarak görevini sürdürmektedir.

Çok sayıda sivil toplum örgütünün kuruculuk görevini üstlenmiş ve bu alanda önemli başarılar elde etmiştir. Kamuoyunda sevilen kişiliği ile tanınmakta olup, görevi nedeniyle Ankara'da ikamet etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İşte hayat hikayesinin kendi kaleminden özeti…ÇOCUKLUĞU

1967 yılında Bingöl'de doğdum. İlköğrenimimin bir kısmını Bingöl merkeze bağlı Ardıçtepe Köyü İlkokulunda okudum. Burada birden fazla öğretmenden ders aldım. Ancak bunların içerisinden yüreği sevgi, şefkat ve merhamet dolu yüksek insani değerlere sahip biri vardı ki, o öğretmenim hiç unutmadığım ve unutamayacağım önemde bende iz bıraktı. Bingöllü olan ve kamuoyumuzun da yakinen tanıdığı Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü ve YÖK Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Sayın Prof. Dr. Abdullah BAYRAM hocamdır.  Bu vesile ile de kendilerini hürmetle yad ediyor, daim sağlık ve esenlikler diliyorum. Köyde okurken yazları bulabildiğimizde top oyunları, birdirbir, çelik-çömlek, bilye, saklambaç v.b. oyunlar oynar, kışları da kardan adam yapar, kayak-kızak sürer, kartopu oynardık.

EĞİTİM HAYATI

İlkokulu Diyarbakır Bağlar Atatürk İlkokulunda tamamladım. Daha o çağlarda ev ekonomisine katkıda bulunmak üzere kendimi çalışma hayatının içinde buldum. Bir süre ilkokul öğretmenimin akrabasına ait olan bir gazete bayisinden ilkokul öğretmenimin referansı ile gazete alıp seyyar bir şekilde gazete satmaya başladım. Oyun oynamaya pek zaman bulabilen bir çocuk olduğumu söyleyemem. Çünkü gazete satışı sonrası, kalan zamanım ya kucağımda çekirdek torbası çekirdek satarak, ya da kafamın üstünde bir tepsi ile sokak sokak dolanarak elmalı şeker satardım. Evin geçiminden ötürü kazandığım paralardan payıma pek bir şey düşmezdi. Payıma düşen bir şey olduğunda, onunla da mahallede bulunan ve çok düşkün olduğum küçük çocukları mutlu etmek üzere onlara bisküvi, sakız falan alırdım. Bütün bunlardan arta kalan zaman olduğunda da mahallede top oyunları, padişah ve ünlü futbolcuların resimlerinin olduğu kartlar ile oynar, topaç çevirir, şekil verilebilen yumuşak tel bulabildiğimde, onunla da tel arabalar yapar sürerdim.

Ortaokulu Bingöl İmam Hatip Lisesi'nde okudum. Ana binası kapasite olarak hizmete yeterli olmadığından, bizler ana binanın arkasında inşa edilen baraka tipi dersliklerde okuduk. Derin tecrübelerinden istifade ettiğimiz çok kıymetli hocalarımız vardı. Onları da bu vesile ile saygı ve şükranla yad ediyorum.

Ortaokulu bitirdikten sonra, babamın hayatta olmaması yani yetim olmam nedeniyle devlet himayesinde kalmak üzere Bingöl Yetiştirme Yurduna kabulüm gerçekleşti. Yetiştirme Yurdunun şehrin karşı yakasında (Düzağaç) olması ve Bingöl Öğretmen Lisesi'nin de yurdumuzun yakınında olması nedeniyle Öğretmen Lisesine geçtim. Yetiştirme Yurdunda benimle beraber aynı dönemde kalan kardeşlerimin çoğu, devletin çeşitli kademelerinde önemli pozisyonlarda görev alma başarısı gösterdiler. Bingöl Öğretmen Lisesine gelince, okul kız yatılı bir okul olup, gündüzlü okumak üzere çok az sayıda erkek öğrencisi bulunmaktaydı. Yine orada da kamuoyuna mal olmuş deneyim sahibi kıymetli hoclarımızın tecrübelerinden istifade etme imkânı buldum.ÇALIŞMA HAYATI

1990 yılında Çukurova Üniversitesinde Daktilograf olarak göreve başladım. 1995 yılında Mersin Üniversitesine tayin oldum. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Sosyoloji Bölümlerinden mezun oldum. Mersin Üniversitesinde bir süre Bilgisayar İşletmeni ve Enstitü Sekreter V. Olarak görev yaptım. Burada Pedagojik Formasyon dersleri aldım. 1997 yılında kurumlar arası geçiş ile himayesinde büyüdüğüm Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna geçtim. Yetişmemde ve hayata atanmamda üzerimde emeği ve gönlümde özel yeri olan bu kurum bünyesinde çeşitli illerde sırasıyla;

- Öğretmen,

- Kuruluş Müdür Yardımcılığı,

- Kuruluş Müdürlüğü,

- Şube Müdürlüğü,

- İl Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundum.SİVİL TOPLUM HAYATI

Yukarıda değindiğim resmi görevlerimin yanı sıra, memleket hasreti ile gurbette geçirdiğim yıllar içerisinde, bizleri bağrında yetiştiren memleketime ve memleket insanına duyduğum vefa duygusu, sosyal ve toplumsal sorumluluk duygusu ile gönüllü sivil toplum hizmetlerinde bulundum. Sırasıyla;

- 1997-2005 yılları arasında Mersin Bingöllüler Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı,

- 2010-2011 yılları arasında Kocaeli Bingöllüler Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı,               

- 2016-2021 yılları arasında Ankara Binyar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundum.

Sivil toplum hizmetleri; hayatımda en çok haz duyduğum ve icra etmekten bahtiyar olduğum hizmetler olduğunu belirtmek isterim. Örneğin; gurbette okuyan ve gözünüzün içine umutla bakan bir öğrenciye burs temin etmenin, yolda kalan birinin çaresizliğine çare olmanın, imkânsızlıklar içerisinde gurbete gelen bir hastaya yardımcı olmanın, hastasına acil kan temin etmenin, hastası vefat eden, yas ve acı içerisinde olan birinin cenazesini kaldırmanın, taziye törenini kurma ve icra etmenin, işsiz birinin iş imkanına kavuşturmanın, engelli birinin ekmek, su kadar ihtiyaç duyduğu bir ihtiyacını (araç) karşılamanın, bir öğrencinin eğitimini sürdürmede ihtiyaç duyduğu eğitim materyalini karşılamanın, muhtaç durumda olan bir ailenin temel ihtiyaçlarının karşılanmasının bende yarattığı mutluluğu bir başka şeyde bulamadığımı belirtmek isterim.AİLESİ

Babam merhum Mehmet Kasım Koçakelçi, annem Fatma Koçakelçi'dir. 6 kardeşiz. Evin en küçüğüyüm.

1990'da kıymetli eşim Nuran Burakgazi ile evlendim. 2 kız çocuğum var. Büyük kızım Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarih Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Evlendi ve bir tane torunum var. Şimdilerde de dede olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyorum. Çok farklı olan bu güzel duygunun her isteyene nasip olmasını diliyorum. Küçük kızım da Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi.

Sonuç olarak hayatım boyunca Yüce Yaradan'ın, yaradılanlar içerisinde insanoğluna tanıdığı fıtrat ve misyona (eşref-i mahlük) layık bir kul, sonra da şefkat ve merhamet sahibi iyi bir insan, iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir akraba, iyi bir dost, iyi bir arkadaş ve mahiyetimde görev yapan personeline karşı iyi bir yönetici olmanın gayreti içerisinde odum. İki kız çocuğu babası olarak evlatlarıma da her fırsatta telkin ettiğim aslolan bu hususlar olmuştur.

HOBİLERİ;

Tarihi ve turistik geziler, kitap okuma, sivil toplum çalışmalarında yer almak ve sosyal etkinliklerde bulunmak.Firma Rehberi

Firmanı Ekle Tümünü Görüntüle

Bingöl Detay Reklam

Hamidoğlu Emlak İnşaat

Özel Mediva Tıp Merkezi Bingöl

Doğupark İletişim

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın