KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C
SEN KİMSİN?

Hasan Kızılboğa Kimdir ?

ÜYE GİRİŞİ
Hasan Kızılboğa
Hasan Kızılboğa
Okunma : 23073 kez okundu
Doğum : 1971
Doğum Yeri : Bingöl Merkez Yenibaşlar Köyü
Meslek / Ünvan : İyi Parti Bingöl İl Başkanı
Bulunduğu Görevler : Kamuda görev yapıyor, siyasette MHP il başkan yardımcılığı, MHP merkez ilçe başkanlığı ve iki dönem MHP il başkanlığı, 7 Haziran 2015 seçimlerinde MHP 1. Sıra Bingöl Milletvekili Adayı, şu anda İyi Parti Bingöl İl Başkanı.

BİYOGRAFİSİ

1971 Bingöl merkez Yenibaşlar Köyü'nde dünyaya gözlerimi açtım. Henüz 8 yaşındayken elim bir trafik kazasında babam Sadık Kızılboğa'yı kaybettik. İlk ve ortaöğrenimimi köyde ve Bingöl merkezde tamamladım. Kamuda görevliyim. Siyasetin çeşitli kademelerinde görev aldım, halen İyi Parti Bingöl İl Başkanı olarak aktif siyasette yer alıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

ÇOCUKLUK YILLARI

Henüz ilkokul çığına girdiğim yıllarda babamı kaybedince yetim kalmıştım. Babam iki dönem Yenibaşlar Köyü'nde muhtarlık görevini yapmıştı. Benim hayatımın kahramanıdır. Babamı tanıyan herkesin onun hakkında halen iyilik, doğruluk ve mertliğiyle bahsetmesi, bizler için gurur vericidir.

Baba cümlesi her geçtiğinde duygulanırım. Özellikle bayram sabahları bunun derin sancısını yaşıyorum. Herkes bayram sabahı babasına koşup elini öperken, daha küçük yaşlardan itibaren bu duygudan mahrum kaldım. Bu da benim hayatımdaki yaşadığım en ağır duyguların başında gelmektedir. Bu yüzden de çocuklarıma iyi bir baba olmak, onlara manevi bir miras bırakabilmek için çabalıyorum.

7 kardeşiz. Babamın vefatından sonra hayatın zorluğu başlamıştı. Evin büyüğü bendim ve o yaşlardan itibaren ağır sorumlulukları yüklenmiştim. İlk ve ortaöğrenimimi tamamlarken, aynı zamanda çalışıyordum. Köy yerinde hayvancılıkla meşguldüm. 13 yaşındayken yaz aylarında Yalova'daki iş yapan amcamın yanında inşaatlarda çalışmış, akabinde aşçılık öğrenmiş ve ilerleyen yaşlarda çeşitli lokantalarda aşçılık yapmaya başlamıştım. Bir yandan evin yükünü omuzlarımda derinden hissederken, diğer yandan ayakta kalma mücadelemi sürdürüyordum. Yaşıtlarım salıncakta sallanırken ya da top oynarken ben çalışmak zorundaydım. Zorlu bir çocukluk dönemiydi ama yaşadığım her sıkıntılı süreç, tecrübe hanemize yazıldı, hayata doğru pencerelerden bakmamıza yaradı.

ÇALIŞMA HAYATI

18 yaşındaydım. Yıl, 1989. O dönemde Soğuk Çeşme'de kavurmacıda çalışıyorum aşçı olarak. Bir gün amcam geldi ve o dönemki adı Köy Hizmetleri, bugünkü adıyla İl Özel İdaresi olan kuruma 3 tane aşçı alınacağını söyledi ve beni alıp müracaatımı yaptırdı. 17 kişi müracaat etmişti. Sözlü mülakata aldılar. Orada yemek tarifleri sordular ve o sınavı başarıyla geçtiğim için işe alındım. Bu işe girişim çalışma hayatımdaki zorluğu bir nebze de olsa hafifleşmiş, bana güç vermişti. Yüce Mevla, insanlara en zor anlarında açar hayır kapılarını. Benimki de böyle olmuştu. Ne kadar şükretsek azdır. Geçici işçi statüsünde işe başlamış, 11 yıl sonra kadroya alınmıştık. Halen buradaki görevime devam ediyorum.

Ticaretle de iştigal ediyorum. Kendime ait bir firmam var. Özel eğitim kurumumuz bulunmakta, ayrıca inşaat alanında taahhüt işleri yapmaktayım.

AİLESİ

Şüküran Aşireti mensubuyum. Aşiret kavramını çok kullanmak istemiyorum açıkçası. Daha çok Şüküran Ailesi diye tanımlıyorum. Babam Sadık Bey, annem Refika Hanım'dır.  İkisi kız, beşi erkek toplam 7 kardeşiz.

Ailemiz, Osmanlı döneminde en büyük dedemiz olan Şükrü Bey'in dönemin en büyük beyliklerin biri olarak Musul'dan Solhan'a göçtüğü rivayet edilmektedir. Daha sonra Bingöl merkez ilçe ile birlikte Karlıova, Yedisu, Adaklı ve Genç İlçeleri ile Sancak Beldelerine yayılmışlardır. Bingöl genelinde 40 civarında muhtarlıkta aile mensuplarımızın ikameti söz konusudur. Bingöl haricinde Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elâzığ, Erzurum ve Muş illerinde de aile mensuplarımız ikamet etmektedir. İstanbul, Bursa, İzmir ve Adana illerinde de geniş bir aile nüfusumuz bulunmaktadır. Bunu siyasi bir övünç olarak ifade etmediğimin de bilinmesini isterim.SİYASİ YAŞAMI

Aile büyüğümüz merhum Bingöl Belediye Başkanı Hikmet Tekin'in siyasetteki varlığı, bizleri de bu alana sürüklemiş, daha çocukluk yıllarımızdan itibaren Hikmet Tekin gibi bir ekolün varlığıyla büyümüştük. Onun şahadetinin ardından da bu alandaki varlığımızı sürdürmüştük ancak aktif siyasi kimlik üstlenişim 2000'li yıllarda MHP'de parti yönetimine girişimle başlamıştı. Sonrasında il başkan yardımcılığı, merkez ilçe başkanlığı ve iki dönem il başkanlığı yaptım. 7 Haziran 2015 seçimlerinde MHP 1. Sıra Bingöl Milletvekili Adayı oldum.

MHP'de lidere karşı muhalefet şansınız yoktur. Demokratik bir hak arayışı söz konusu değildi. Meral Akşener'in karşılaştığı durumlara da şahitlik ediyorduk. Bu engeller, siyasi yaşamımızda yeni bir rota gerekliliği oluşturdu. Tüm bunlar yaşanırken, parti içinde bir muhalif sesin yükselmesine tahammül gösterilemedi ve Meral Akşener ile birlikte MHP'den ihraç edildik. Benim Bingöl'deki ihracımdan sonra bize inanan arkadaşlarımız da istifa ettiler.

Meral Akşaner liderliğinde İyi Parti kuruldu. Bizler de Meral Hanım'la birlikte bu kulvarda siyasete devam ettik. Çünkü burada demokrasi var, istişare var, dayanışma var, birlikte yönetme anlayışı var. İlk defa bir liderin teşkilatlarıyla istişare ettiğini ve parti kademelerinin söylemlerini dikkate aldığını gördük. Partimizin tüm kademeleri kıymet gördü burada. MHP'den istifa eden arkadaşlarımızla İyi Parti teşkilatlarını oluşturduk, sonrasında yeni arkadaşlarımız da buna dahil oldu ve her geçen gün bu büyümeyi sürdürdük.

İnandığım doğrular ekseninde siyaset yapıyor ve şu anda İyi Parti İl Başkanı olarak görevime devam ediyorum. Gelecekte nasıl bir siyasi rol üstleniriz bilemem ama şu anki görevimiz itibariyle İyi Parti'mizin daha da güçlenmesi için çabamızı var gücümüzle sürdüreceğiz. Burada bulunuşumun temel sebebi de yönetim anlayışının siyaset felsefemle uyuşması ve ideallerimi burada gerçekleştirebilecek bir potansiyeli buluşumla alakalıdır.

Muhakkak hayatını siyasete adamış hemen herkesin bir ideali vardır. Benim de ‘hizmet etme' idealim var. Tabi ki bunlar nasiptir. Bizler elimizden geldiğince çabalarız. Destek halkımızın, takdir Yüce Allah'ındır. Zaman ve şartlar ne getirir, bunu da zaman gösterecek.Firma Rehberi

Firmanı Ekle Tümünü Görüntüle

Foto Mert

Simpaş Sigorta Bingöl Şubesi

Özel Mediva Tıp Merkezi Bingöl

Hamidoğlu Emlak İnşaat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın