KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Nisan 2024 Pazar
18 °C Çok bulutlu
SEN KİMSİN?

İbrahim Alimoğlu Kimdir ?

ÜYE GİRİŞİ
İbrahim Alimoğlu
İbrahim Alimoğlu
Okunma : 21480 kez okundu
Doğum : 1976
Doğum Yeri : Bingöl Merkez
Meslek / Ünvan : İş İnsanı
Bulunduğu Görevler : EUBA (Avrupalı İş Adamları Derneği) Üyeliği, Tüm Sanayici İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bingöl Kurucu İl Başkanlığı, TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği, Akdeniz Bölge Başkanlığı, Bingölspor Başkan Yardımcılığı, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Kalkınma Kurulu üyeliği, Mert SK Aş. ile Alimoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığı.

BİYOGRAFİSİ

1976 Bingöl doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Bingöl'de, lisans eğitimini de Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. 1995-2002 yılları arasında Almanya'da bulundu. Bu süre zarfında çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldı, halen EUBA-EUAROPEAN BUSINESS ASSOCIATION (Avrupalı İş Adamları Derneği) üyeliği devam etmektedir.

2010-2016 yılında Türkiye'de Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bingöl Şubesi'nde Kurucu Başkan olarak görev yaptı.

2017-2020 yılları arasında TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak Akdeniz Bölge Başkanlığı'nın yanı sıra Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Kalkınma Kurulu üyeliğine seçildi, halen bu üyeliği devam etmektedir.

2011 yılında TÜMSİAD Ortadoğu Ekonomi Zirvesi ve Fırat Kalkınma Ajansı Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal KOBİ Yönetimi, 2013 yılında TÜMSİAD Uluslararası KOBİ Şurası gibi birçok etkinlik ve seminerlere katıldı.

Halen Mert SK A.Ş. ve Alimoğlu Yapı Ltd. Şti.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ile ticari hayatına devam etmekte, kentsel dönüşüm ve inşaat projeleriyle ekonomiye katma değer sağlamaya devam etmektedir.

Bilişim, kort tenis, snowboard, kayak, yüzme, futbol ve basketbol gibi sporlarla ilgileniyor.

Dört çocuk babası olup iyi derecede Almanca bilmektedir.ÇOCUKLUK YILLARI

Babam Hacı Cemal Alimoğlu, annem Arife Hanımın üçüncü evladı olarak İnönü Mahallesi 3 katlı olarak adlandırılan deprem konutlarında dünyaya gözlerimi açtım. Çocukluğum Karaelmas İlkokulu (Şuanki Ankara Büyükşehir İlköğretim Okulu) bahçesinde geçti. O yıllarda mahalleler daha küçük, şehirde insanlar birbiriyle daha yakından tanışıyordu. Fakat darbeler, siyasi olaylar çok hızlıydı. Akşam ezanıyla birlikte evde olma zorunluluğumuz vardı. Babam için bu bir kuraldı. Birçok ailede de bu kural geçerliydi. Çünkü ülkenin içinde bulunduğu siyasi buhran bunu gerektiriyordu.

Çocukluk yıllarında oyunlarımız da çevremiz de sınırlıydı. Arkadaşlarımızla Aftor'da (Dırık) böğürtlen toplamak, DSİ Barajı veya hemen yukarı kısımlarındaki Adali, Ayı gölü diye adlandırılan göletlerde yüzmek, akşamları mahallede çır (yakalama oyunu) oynamak bizim vazgeçilmezlerimizdendi. Çocukluk masumiyettir. O yıllarda siyaseten ayrışma yoktu çocuklar arasında. Ekmeğimizi bölüşebiliyor, en küçük oyunlardan bile büyük keyif alabiliyorduk.

Biraz büyüyünce spora ilgim daha da arttı. İyi bir kaleciydim. Ortaokul ve Lise çağlarımda Aşağıçarşı sahasında, sonrasında Halı Saha açılınca oradaki turnuvalarda kaleci olarak görev yapardım. Köy Hizmetleri Spor'da amatör sporcu olarak görev aldım. Yusuf Kürüm, Muhittin Asutay ve Ahmet Erel hocalarımdı.

Dedim ya, iyi bir kaleciydim. Hatta amatör müsabakalar kapsamında Elazığ'daki bir maçta Diyarbakırspor çok beğenmiş ve transfer etmek istemişti ama babamın müsaadesi olmayınca futbol hayallerim orayla sınırlı kalmıştı.

En samimi dostluklarımızı futbol hayatımda ve okul yıllarımda kurmuştum. Halen çocukluk arkadaşlarımla görüşüyor, zaman zaman bir araya gelip hasret gideriyoruz.ÇALIŞMA HAYATI

Futbol hayallerim bitince, iş hayatına atılmak durumunda kaldım. 90 Yılların başında kıymetli babam Hacı Cemal Alimoğlu'nun girişimci ruhu sayesinde Alimoğlu Kuyumculuk adı altında ticarete başladık. Bir taraftan ticari ahlakı ve kuralları öğrenirken diğer bir taraftan da kendimi tanımaya ve keşfetmeye başlamıştım. En güzel yanı insanlarla olan iletişimdi. Çünkü tanıdıklarınızı daha iyi tanıyor, tanımadığınız kişilerle de yeni bir sosyal çevre kuruyorsunuz. Tabi ticaret yaparken sadece para kazanmıyorsunuz. İnsanlar için olmazsa olmazı olan iletişimi öğreniyor paranın satın alamadığı hayat tecrübesini ediniyorsunuz. Ticarette para kazanmak, Yüce Allah'ın size bahşettiği nasiple ölçülüdür. Çok iyi paralar kazanabilirsiniz ama asıl maharet, kazandığınız parayı yönetebilmektir. Tabi ki ticaret ahlakınız, prensip ve yönetim anlayışlarının yanı sıra insanların size duyduğu güven ve samimiyet de diğer bir önemli husus. Kısacası ticaret yaparken sadece para değil, kendimi, kabiliyet ve yeteneklerimi de keşfederek hayatım boyunca bana lazım olabilecek paradan çok daha kıymetli değerler kazandım.

26 Mart 1995'te Almanya'ya gittim. Burada kuzenimle birlikte inşaat faaliyetlerine başladım. İnşaat sektörüyle alakalı ilk deneyimim burada oldu ve 7 yıl kadar Almanya'da kaldım. Halen oradaki STK görevlerim ve iş bağlantılarım devam ediyor.

Sevgili Babam 2000'li yılların başında inşaat sektörüne adım atarak Bingöl'ümüzde çok güzel çalışmalar yaptı. Türkiye'ye dönüş yaptığımda Alimoğlu Yapı İnşaat ve Mert SK A.Ş adı altında şirketleri kurdum ve kurumsallaşmaya başladık. Bir yandan da basın sektörüyle bir ilişkimiz oldu. Burada da önemli tecrübeler edindim.

2012'de faaliyetlerimizi Ankara'ya taşıdım. Üç yıl kadar Ankara'da çeşitli işler yaptım ve oradan da inşaat alanındaki yeni faaliyetler kapsamında Isparta'ya geçtim.

2015 yılında geldiğimiz Isparta'da kentsel dönüşüm projelerinde son 4 yılda 500 daireyi dönüştürüp teslim ettik. Isparta'ya gelişimizin çok özel bir sebebi yok aslında. Gelen teklifleri değerlendirdiğimizde inşaat sektörü için en uygun ilin ve tekliflerin Isparta olduğunu düşünerekten kentsel dönüşüm projelerimize burada başladık ve halen devam ediyoruz.

Öte yanda Antalya'da bir dizi yatırımlarımız başladı. Hem Isparta hem de Antalya'da çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şuanda 260 dairelik bir projemiz var. Çalışmalarımız başladı.

Bingöl'den ayrılmış olmamın sebebine gelince, aslında ayrılmadım, bir ayağım halen Bingöl'de. Sadece inşaat sektörü adına nitelikli ve modern yapıları daha yakından görmek, vizyon ve bakış açılarımızı geliştirmek adına çıktım. İlerleyen zamanlarda burada edindiğim tecrübelerimizi mutlaka Bingöl'ümüzde de hayata geçireceğiz inşallah. Bingöl'den tümüyle ayrılmayı hiç düşünmedim, düşünmüyorum da...!SİVİL TOPLUM HAYATI

Hayatımdaki en önemli ikinci doğrum ise uluslararası bir STK da görev almaktı. Bu da benim iş dünyasında Bingöl ile sınırlı olan ticari hayatımı uluslararası arenalara taşıdı. Bilindiği gibi tüm gelişmiş ülkelerde STK'lar insan ve ticari hayatlarının gelişmesi ve büyümesi anlamında en önemli basamaklardan biridir. Bu eksiğimizi de Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (TÜMSİAD) almış olduğum görevlerle giderdiğimizi düşünüyorum.

Tabi bu görevleri yürütmek çok da kolay olmadı. Hem madden hem de manen çok büyük bedeller ödedim ve çok yoruldum. Ama edindiğim tecrübelerin, bunların hepsinden çok daha kıymetli olduğu söyleyebilirim. Çünkü başarı ve kazanmak asla oturarak olmuyor. İnat etmek, gayret etmek ve azimli olmak zorundasınız.

10 yıl boyunca il il, ülke ülke, kıta kıta gezerek ve aldığımız akademik eğitimler sonucunda ticari hayatımızı geliştirerek büyümeye başladık. TÜMSİAD çalışmalarımız devam ederken 2020 yılında da Almanya'nın Köln şehrinde ortak bir girişimle şirketimizi kurduktan hemen sonra EUBA-EUAROPEAN BUSINESS ASSOCIATION (Avrupalı İş Adamları Derneği) ne üye oldum.SİYASETE BAKIŞIM;

Şimdiye kadar aktif siyaseti hiç düşünmedim. Sadece bir ara yapılan kamuoyu araştırmasında halkımızın teveccühü nedeniyle ismimiz AK Parti Genel Merkezine iletilmiş ve bende Ankara genel merkeze davet edilmiştim. Davete icabet ederek gittim, kısa bir tanışma ve görüşme sonrasında çıktım. Tahminim, beni çok beğenmediklerinden (!) bir daha siyaset adına hiçbir görüşmem ya da talebim olmadı.

2007 yılında Bingölspor yöneticiliğini yaparken siyasete hazırlık yaptığım düşünüldü. Sonra TÜMSİAD Bingöl Şube Kurucu Başkanlığına getirildiğimde ilk seçimlerde aday adayı olacağım konuşuldu. Sonra TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kuruluna seçilirken de aynı şeyler konuşuldu. Tabi bunlar benim adama güzel şeylerdi. Halkımızın beni bu göreve layık biri olduğumu düşünmeleri benim açımdan çok değerlidir. Oysaki ben sürekli olarak iş dünyasında hayal ettiğim şeyleri gerçekleştirmeye çalıştım ve inşallah Rabbim nasip ederse iş dünyasında devam etmek istiyorum. Çünkü daha yolun başında olduğumu düşünüyorum.

Ülkemize milletimize hizmet etmenin yolu sadece siyaset değil ve olmamalıdır. Ben şahsen şantiyemizde yüzlerce insanı istihdam ederken yaşadığım mutluluğu hiçbir şeye değiştirmem. Bunun keyfi ve hazzı çok daha başkadır. Ama ilerde siyasette nasibimiz varsa bununda karşısında durma şansımız olamaz ama benim şu an için öyle bir hayalim yok açıkçası.

 

Kişisel Web Adresim: www.ibrahimalimoglu.com.tr 

 NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Firma Rehberi

Firmanı Ekle Tümünü Görüntüle

Foto Mert

Simpaş Sigorta Bingöl Şubesi

Bingöl Detay Reklam

Hamidoğlu Emlak İnşaat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın