KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Haziran 2024 Cuma
°C
SEN KİMSİN?

Vahap Hansu Kimdir ?

ÜYE GİRİŞİ
Vahap Hansu
Vahap Hansu
Okunma : 39209 kez okundu
Doğum : 1984
Doğum Yeri : Bingöl Merkez Akdurmuş Köyü
Meslek / Ünvan : Tatlı Sektöründe İşletmeci

BİYOGRAFİSİ

1984 yılında Bingöl merkeze bağlı Akdurmuş köyünde doğdum. İlkokula burada başladım. O yıllarda köy yerinde her çocuğun yaptığı gibi bende bir taraftan okula giden, diğer taraftan da anne ve babasına köy işlerinde yardımcı olan ve boş zamanlarında da akranlarıyla çeşitli oyunlar oynayan mutlu bir çocuktum. Ta ki annesiz yıllarım başlayana kadar.

İlkokul 3. sınıftan itibaren naklim Bingöl merkezde bulunan Yukarıakpınar (Murat) İlkokulu'na alındı. Buraya kadar her şey tozpembe yolunda giderken, o yıl elim bir trafik kazası sonucu annemi kaybettim. Annesiz geçen yılların yüreğimde yarattığı acı ve ızdırap dinmiyor, gizli gizli döktüğüm gözyaşlarım da hiç eksik olmuyordu.

İlkokulu burada tamamladıktan sonra, ortaokulu Genç ilçemizde bulunan Yatılı Bölge Okulu'nda okudum. Bir taraftan annesizlik, diğer taraftan henüz o yaşlarda aileden uzak kalmanın yüreğimde yarattığı hüzün, beni hiçbir şeyden zevk alamayan bir psikolojik hal içerisine sokmuştu.

Derken, buradan mezun oldum. Lise öğrenimine Elâzığ İbrahim Uçkunkaya Anadolu Lisesinde başladım. Böylece gurbet yıllarım da başlamış oldu. Bir taraftan okula giderken, diğer taraftan da aileme yük olmamak adına boş zamanlarımda çeşitli işlerde çalışıyordum. Bundan ötürü de oyunla pek tanıştığımı söyleyemem.

Mezun olduktan sonra çok sevdiğim ve hasretini çektiğim memleketim Bingöl'e dönmenin mutluluğunu içerisindeydim. Burada 3 yıl köy ve okul servis aracının şoförü olarak çalıştım. İşler umduğum gibi gitmeyince 2004 yılında kısa bir süre Bursa ilinde bulundum. Burada da umduğumu bulamayınca Ankara'ya gitmeye karar verdim.

Ankara serüvenim; tatlı sektöründe hizmet sunan hemşehrilerimize ait Yılmaz Kadayıf, Şark Tatlı, Başkent Tatlı ve Tatlıcı Ziya firmalarında bulaşıkçılık ile başladı. Yoğun çabalarım sonucu zamanla kadayıf ve baklava ustası olmayı başardım. Bu yıllarda aynı sektörde görev yapan kıymetli eşim İrem Hanım ile tanıştım. Birlikte bir hayatı paylaşma kararı aldık ve evlendik. Evliliğin sorumluluğunu en iyi şekilde taşımak ve ailemi bir şeylere muhtaç etmemek adına metropolün getirdiği zor ekonomik koşullar karşısında mücadele ediyor, çift mesai yaparak daha fazla çalışıyor çabalıyordum.

Sonrasında kuzenim Mücahit Hansu ve dayım Abdurrahim Bürkek ile bir araya gelerek Ankara'nın Mamak ilçesinde TATLIMM Kadayıf, Baklava ve Künefe adı altında ilk şubemizi açmaya karar verdik. Bu şubenin gelirinin üç aileye yetmeyeceği düşüncesinden hareketle Başkent firması bünyesindeki eski görevimi de sürdürmeye devam ettim. Kadayıf ve baklava ustalığını iyice öğrendikten sonra, bir miktar borçlanarak yine Ankara'nın Mamak ve Elmadağ ilçelerinde olmak üzere aile firmamız olan TATLIMM Kadayıf, Baklava, Künefe bünyesinde şubeleşerek kendi işimin patronu olmaya karar verdim.

Hamdolsun bu da bizlere başarı yolunda istikrarlı ilerlemenin kapılarını araladı. Böylece TATLIMM Kadayıf, Baklava, Künefe işletmemize her yıl birer şube kazandırmaya devam ettik. En son yine Mamak ilçesinde dostlarımız, hemşehrimiz, siyasilerimiz ve Mamak Belediye Başkanımızın teşrifleri ile işletmemizin 14. Şubesini Ankara halkının hizmetine sunmak üzere açılışını yapmanın haklı gururunu yaşadık.

Sonuç olarak cefa çekilmeden, sefa sürmek beklenemez. Başarının sırrı ve yolu da icra etmekte olduğunuz işinizi sevmeniz, aşık olmanız ve azim göstermenizden geçer. Bu anlamda bizler de işimize karasevdalıyız.

Bu vesile ile de emek ve ekmek yolunda, bu düstur ile mücadele eden sevgili hemşehrilerim başta olmak üzere, herkese başarılar ve muvaffakiyetler dilerim.

AİLEM

Babam Mola Hanifi HANSU ve annem merhume Emine Deniz'in dört çocuğundan ikicisiyim. Babamın ikinci evliliğinden de dört kardeşim olmak üzere toplam sekiz kardeşiz. Sevgili eşim İrem ÖZDERE ile evli olup, dört çocuk sahibiyiz. Çocuklarımızın üç tanesi ilk, bir tanesi de ortaöğrenime devam etmektedir.

 

Firma Rehberi

Firmanı Ekle Tümünü Görüntüle

Hamidoğlu Emlak İnşaat

Özel Mediva Tıp Merkezi Bingöl

Uzunyayla Tuğla İnşaat

Simpaş Sigorta Bingöl Şubesi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın