KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Temmuz 2024 Perşembe
°C
SEN KİMSİN?

Yılmaz Beykondu Kimdir ?

ÜYE GİRİŞİ
Yılmaz Beykondu
Yılmaz Beykondu
Okunma : 29606 kez okundu
Doğum : 1962
Doğum Yeri : Bingöl Merkez Kurudere Köyü
Meslek / Ünvan : İş İnsanı
Bulunduğu Görevler : 1990 - Doğru Yol Partisi (Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı), 1999 Milletvekili Adaylığı

BİYOGRAFİSİ

Eğitim yıllarının ardından, tüccar olan babası Arif Beykondu'nun yanında iş hayatını öğrendi. Geçen yıllar, onu öğrendiği iş alanlarında atılımlara zorluyordu. Çeşitli çalışmalarda yer almış, bu alanda etkisini hissettirmeyi başarmıştı. Gençlik yıllarında siyasetle olan bağını, 1990'da Doğru Yol Partisi'nde görev alarak resmileştirdi. Doğru Yol Partisi'nde merkez ilçe başkanı ve il başkan yardımcılığı gibi çeşitli görevlerde yer aldı. 1999'da Doğru Yol Partisi'nden Bingöl ikinci sıra milletvekili adayı oldu ancak Meclis'e girmek nasip olmadı. Daha sonra aktif siyaseti bıraktı ve ticari hayatına devam etti. Hem Bingöl'de hem de dışarıda ticaretini sürdürürken, 2005'te ailesiyle Ankara'ya taşındı ve halen orada yaşamını sürdürüyor.

İŞ HAYATIM

Tabi ki gençlik yıllarımızda şimdiki gibi iş imkânları ve teknolojik gelişimler yoktu. Daha sığ bir çerçevede yolumuzu çizmeye gayret gösteriyorduk. Büyüklerimizin ticari hayatına entegre olmuş ve hem ticaret ahlakını öğreniyor, hem de doğru alışveriş yöntemlerini öğreniyorduk. Ve ilerleyen yıllarda bu ticaret öğretisi daha da olgunlaştı. 1992'de şirketimizi kurduğumuzda merkezimiz Bingöl idi. Faaliyetlerimize buradan başladık ve cesaret, özgüven, azim ve sabırla yolumuza devam ettik. Tabi ki, sadece mevcut koşullar içerisinde bir ticaret hayatı sürdürmek değildi gayemiz. Daha vizyoner, geleceği okuyarak bir takım adımları atmamız gerekiyordu. Bunun neticesinde, Bingöl'de istenilen hedefe ulaşmamızın mümkün olamayacağı kanaatiyle rotamızı Ankara'ya çevirdik. İlerleyen yıllar, kararımızın ne kadar isabetli olduğunu bize gösterdi.

Demin de bahsettiğim üzere, ticaret alanımızda sınırları genişletmemiz gerekiyordu. Bu sebeple Ankara'ya yerleştik ve yeni projelerle geleceğe daha emin adımlarla yürüme gayretimizi sürdürdük. Bu çerçevede Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Ankara-Sivas, İzmir-İzban ve Çankırı-Zonguldak hızlı tren hatlarının yapımı ile İstanbul Marmaray Hattı gibi çok önemli projelerde yer aldık. Bu projelerde daha çok demiryolu, sinyalizasyon, elektrifikasyon işleri yaptık. Genellikle çalışmalarımız, bu yönde fakat demiryolu hatlarındaki demiryolu alt yapı ve üst yapı işleri yaptığımız projelerde de çalıştık. Bu alanda kabul edilir bir firma olarak da kabul gördük çok şükür.“Para kazanmak öncelikli hedefimiz olmadı”

Bizler için gurur verici olan projelerde yer almak elbette kolay olmadı. Daha önce yaptığımız orta ölçekli işlerdeki performansımız, verdiğimiz güven ve işin tamamlanmasındaki kararlılığımız, birlikte çalıştığımız firmalarda olumlu bir kanaat oluşturdu. Sadece para kazanmak öncelikli hedefimiz olmadı. Yaptığımız çalışmalarda her zaman kaliteli iş ve işçilik üretimini önceledik ve kendimizi ispatlamayarak tercih edilen bir firmaya dönüştük. Ve duyulan güven, bizler için yeni kapıları aralattı. Bu projelerde de ilk günkü heyecan ve titizlikle çalışmaya devam ediyoruz.

Tanzanya'nın Başkenti Dar-Esselam'da Demiryolu Çalışmaları

Aykal İnşaat olarak ülkemiz için önemli birçok projede yer almaktayız. Bundan yaklaşık üç yıl önce Raylı sistemler konusunda Türkiye ve dünyada söz sahibi olan Yapı Merkezi tarafından ihalesi alınan Tanzanya'nın Başkenti Dar-Esselam'dan başlayıp iki etap halinde yaklaşık 700 kilometre uzunluğundaki demiryolu projesinde çalışmaya başladık. Proje kapsamında şu ana kadar 30 adet alt geçit ve köprü Dar-esselam istasyon binasını tamamladık. Ayrıca 700 kilometrelik hattın tüm elektrifikasyon işleri ve fiberoptik kablo çekim işleri firmamızın taahhüdü altındadır. Bundan sonraki hedefimiz bugüne kadar olduğu gibi yolumuza hem yurt içi hem yurt dışında büyüyerek ve ülkemize hizmet etme amacından şaşmayarak devam etmektir.İşin Nasip Kısmet Tarafını da Unutmamak Lazım

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Öncelikle özgüveniniz olmalı. Yapacağınız işe dair araştırmalarınız, istişareleriniz ve tabi ki bilginiz bulunmalı. Cesaret göstererek girdiğiniz işinizde de çok çalışmak, azim ve kararlılıkla yolunuza devam etmeniz gerekecektir. İşin nasip kısmet tarafını da unutmamak lazım. Nasibiniz varsa, azim ve kararlılıkla çabalıyorsanız, Yüce Allah bu gayretinizi karşılıksız bırakmayacaktır muhakkak.

Peygamber Efendimizin “Ticaret yapın, çünkü rızkın onda dokuzu oradadır” tavsiyesi ile çıktığımız yolda en önemli unsur, çalışanın hakkının zamanında ve tam verilmesi gerektiğidir. Çalışanın hakkına tenezzül edilmemeli, alın teri üzerinden kişisel kazanç düşünülmemelidir. Ki, emekçinin hakkını yiyen de zaten iflah olmuyor.

Öte yandan, günün gelişmelerini yakından takip etmek, iş alanınıza dair güncel verileri yakından incelemek ve dünyaya geniş açıdan bakmak her daim başarımızda önemli bir yer edecektir. Ve kesinlikle, bir alanda uzmanlaşıp iyi bir mesafe kat ederken, elde edilen kazançla bilmediğimiz işlere kalkışmamalıyız.

Siyasete dair…

Siyaset, topluma hizmet üretme aracı olarak değerlendirilmeli. Bu minvalde uzun yıllar siyasetle iştigalimiz oldu ve siyasetteki yetkimizi her fırsatta toplum lehine kullanmaya çalıştık. Ancak bunu ömrümüzün sonuna kadar bir meslekmiş gibi icra edemeyiz.

Siyasete rahmetli büyüğüm Haydar Baylaz ile başladım ve onunla bitirdim. Şuanda siyasete dair bir düşüncem yok, bundan sonra da olacağını düşünmüyorum. Bizler iş alanımızda büyümeye, faydalı olmaya çalışıyoruz. Siyasetten uzak kalmak zannımca daha iyi olacaktır.

Firma Rehberi

Firmanı Ekle Tümünü Görüntüle

Simpaş Sigorta Bingöl Şubesi

Uzunyayla Tuğla İnşaat

Foto Mert

Bingöl Detay Reklam

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın