Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Ekim 2018 Cuma
13.8 °C Çok Bulutlu

Köylüler yol-su istemiyor!

AK Parti Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz; 'Sorunlarımızın kalitesinin-niteliğinin arttığını görüyoruz. Daha genel sorunlar gündeme getiriliyor.

12 OCAK 2018 CUMA 01:35
5
3025
16
AA aa
Köylüler yol-su istemiyor!

AK Parti Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik reform planı ile kapsamlı eylem planının son aşamaya geldiğini açıkladı.

2018 büyümesinin dış talep, iç talep ve yatırımlar kanalından gerçekleşeceğini söyleyen Yılmaz, Türkiye'nin iç ve dış şoklara direncinin yüksek olduğunu belirtti.  Yılmaz, “normalleşme” olarak adlandırılan sürecin olumlu yönleri olduğunu da işaret ederek ihracat artışı yanında finansın da gelişmekte olan ülkelere ilgisinin dönmesinin mümkün olduğunu vurguladı. Yatırım ortamının iyileştirilmesinin hükümetin daimi gündemi olduğunu söyleyen Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın, Türkiye'yi Dünya Bankası'nın Doing Business (iş yapma kolaylığı) endeksinde yukarı taşımayı da hedefleyen bir reform programı hazırladığını duyurdu.

Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 81 ilde yürütülen ‘Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu hakkında açıklamalarda bulunarak, hükümetin ekonomiye verdiği önemin göstergesi olduğunu söyledi.

Yılmaz; “Üç ayrı kaynaktan sahadan bilgi derliyoruz. Birincisi teşkilatlarımız. AK Parti'nin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Teşkilat ve belediye başkanlarını çağırıyoruz. İkincisi parti dışı kesimler: Sivil toplum, üniversite, iş dünyası, meslek kuruluşları. Üçüncüsü de vatandaş. Anket yoluyla sokaktaki vatandaşın aynı sorularda nabzını ölçüyoruz. Bu bilgileri sentezliyoruz, vekil arkadaşlarla üzerinde konuşuyoruz ve son halini veriyoruz. Üç temel konuya yoğunlaşıyoruz. Birincisi geçmiş 15 yıllık dönemde yaptığımız ve vatandaşta en fazla memnuniyet uyandıran hususlar neler.. İkincisi yürüyen projelerde hangisine öncelik veriliyor. Üçüncüsü de gelecekte görmeyi istediği projeler, hizmetler neler. Metodolojik çalışıyoruz, “Fikir Tepsisi” dediğimiz yöntem uygulanıyor” dedi.

‘Ekonomik belediyecilik' modeli

Belediyecilikte yeni bir model üzerinde çalıştığını kaydeden Yılmaz; “Ayrıca, arzu ettikleri hizmetleri engelleyen unsurlar nelerdir diye soruyoruz. Bundan da enteresan sonuçlar çıkarıyoruz. Genel gözlemim; çok büyük ilgi var, insanlar görüşlerini ifade etmek istiyorlar. Bürokrasiden ciddi şikâyet var. Yine, yerel yönetimlerin ekonomiyle ilgili çalışmalarına yönelik beklentiler ve şikâyetler var doğrusu. Yerel yönetimler sadece altyapı veya sosyal belediyecilik yapmamalı, “ekonomik belediyecilik” de yapmalı. Doğrusu bu çalışmalarla birlikte “ekonomik belediyecilik” diye bir kavram üzerinde duruyorum. Belediyelerimiz yatırımların önünü açan, onlara destek olan, yörenin yerel kalkınmanın liderliğini yapan kurumlar olmalı. Böyle bir beklenti olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim” diye konuştu.

“Köyümüze yol-su istiyoruz demiyorlar”

Yılmaz; “Sevindirici olan hususlardan biri şu: Sorunlarımızın kalitesinin-niteliğinin arttığını görüyoruz. Daha genel sorunlar gündeme getiriliyor. ‘Köyümüze yol-su istiyoruz' demiyorlar, bunlar büyük ölçüde çözülmüş zaten. Toplantıların 2019 perspektifinde vaatlerimizi, yörelere ilişkin politikalarımızı şekillendirmede de ciddi katkısı olacağına inanıyorum” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21896)
14 Ocak 2018 Pazar 13:35
her yere kendi adamını yerleştirdin senin ve yusuf coşkun ve yücel barakgazinin de devri bitecek
Beğendim (3) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21884)
13 Ocak 2018 Cumartesi 23:51
Yol su istemiyorda ne istiyor bu Halk Siz is as mi verdinizde bu Halk Hayir dedi
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21883)
13 Ocak 2018 Cumartesi 23:49
Ne olur gündeme cikmayin bakan ve bakan yardimcisi hayal kirikligindan baska birsey deyilsiniz bingöl icin
Hükümet diyor ya biz bingöle milyonlar gönderdik Hani nerde bu milyonlar bakan bey
Bingölün basina gelmis dermani olmayan Bir hastaliksiniz
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21871)
13 Ocak 2018 Cumartesi 13:38
Gerçekten bingöl cevdet bey döneminde en kötü şekilde yönetilmiştir..
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21857)
12 Ocak 2018 Cuma 23:44
Cevdet bey bingolun en buyuk hayal kırıklığıdır
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21853)
12 Ocak 2018 Cuma 21:21
SaYin vali bakandan daha kabiliyetli verimli Halk la ic ice bunu Bir kere ögrenin ne olur
Beğendim (4) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21850)
12 Ocak 2018 Cuma 15:01
Elaziga ilk defa bakanlik verildiginde elazig adeta baska bir sehir oldu ve suanda bakana bile gerek duymadan vekiller elazigi ucurdular. Ya bingöl, sn bakan hicbir ise yaramiyor yapilanlar musta da hakkaride de yapiliyor. Ek olarak reyis buraya milyonlar yolladi hani nerde kimin cebinde?
Beğendim (7) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21845)
12 Ocak 2018 Cuma 11:07
Sayın Bakanımıza Soruyorum Hangi Köy Yol Ve Su İstemiyor. Tabiki Bingöl Merkeze Bağlı İlçelere Bağlı Kendisine Yakın Gördükleri Tüm Köy Yollarını İçme Sularını En üst Düzeyde Yapıyorlar. Fakat Geri Kalan Kırsal Kesimlerde Yaşayan Köyler Ve Mezralar Umurlarında Değil. Bizim Köylerde 3 Yıldır İçme Suları Yok Yol Deseniz Cabası Toprak Yol Yılın 4 Ayı Yol Çalışır Geri Kalan 8 Ay Ulaşıma Kapalı. Sayın Bakanımızı Yayladere Yağlabağ Köyü Ve Mezrasına Buradan Davet Ediyorum, Gelsin Kendi Kulağıyla Dinlesin Gözüyle Görsün Bakalım Köylü Yol Ve Su İstiyormu İstemiyormu.
Beğendim (8) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21844)
12 Ocak 2018 Cuma 10:58
Sayın bakanım bingöl halkı adına sizden bir ricamız olsun yarınki cumhurbaşakının gelişinden Düz ağaca yeni yapılan köprüye YASİN BÖRÜN.nün adının verilmesini beklemekteyiz
Beğendim (2) Beğenmedim (7)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın