KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Eylül 2023 Salı
26 °C Güneşli

Termik santrali istemiyoruz!

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Halifan Köyü'nde yapılması planlanan ve ertelenen termik santral yeniden ihale edilecek. Karlıova Termik Santralinin yeniden ihale edilecek olması sosyal medya ve kamuoyunda büyük tepkiyle karşılandı.

Termik santrali istemiyoruz!
06 HAZİRAN 2022 PAZARTESİ 17:30
25
4022
11
AA aa

7 Haziran 2022 Salı günü (bugün) ihale edilecek Karlıova Termik Santraline bölge sakinleri başta olmak üzere sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepkisini paylaştı. Kömürlü termik santrallerinin doğaya ve insan sağlığına verdiği zararlara dikkat çekilirken, zararsız enerji üretimlerinin tercih edilmesi çağrısında bulunuldu.

KOVALAR: “TÜM ŞEHİR KENETLENMELİDİR”

Halifan Köyü'nde yapılması planlanan termik santralle ilgili tepkisini paylaşan DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, “Karlıova/Halifan köyünde yapılması planlanan termik santralin bölgeye vereceği büyük hasarların hesabını hiç kimse veremez” dedi.

Bingöl'e daha önce yapılan HES ve GES projelerinin çevreye olumsuz etkilerine de değinen Kovalar, “Yıkardır Bingöl'ün dört bir yanına Barajları, GES'leri ve HES'leri yaptıkları yetmezmiş gibi şimdi de termik santral yaparak, şehrimizin hava kalitesini, iklimini ve sağlık açısından olumsuz yönde ciddi sonuçlara yol açacak bu tehlikeli projeden derhal vazgeçilmelidir. Doğamızı katledenlere karşı tüm şehir kenetlenmelidir” İfadelerini kullandı.

KARAARSLAN: “ÇEVRE İLLERE DE ZARAR VERECEK”

Termik santralin insan sağlığı, iklim üzerindeki olumsuz etkileri ve ekonomik olarak faydadan çok zarara neden olacağı konularına değinen BİNÇEV-DER Başkanı Cuma Karaarslan: “Bingöl'de yapımı düşünülen termik santral, bölge ekosistemi ve insanları için geri dönülmez felaketlere sebep olacaktır. Topyekûn bir direniş için herkesi karşı çıkmaya davet ediyoruz. Bingöl'de termik santral, ormanlar başta olmak üzere tüm canlılar için büyük felaket olur. Bingöl 800-2 bin 300 metre rakımı ile rüzgâr ve değişik hava akımı çökmelerin yaşandığı bir alandır. Bu nedenle hem bölgemizde hem de bölgemizden su kaynakları ile beslenen illerde felaketlere neden olacaktır.” dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

#termiksantralistemiyoruz etiketiyle yapılan çok sayıda paylaşımda ise doğanın ve insan sağlığının tehlike altına gireceğine dikkat çekilirken, yenilenebilir enerji sistemlerinin tercih edilmesi ve felakete sebep olacak adımlardan vazgeçilmesi çağrıları yapıldı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93042)
07 Haziran 2022 Salı 19:25
Öyle bir resim atılmış ki sanki dünyayı bu termik santral kirletiyor izlenimi var. Asıl zehirli olan şey kendince yorum yazan zavallılar. Yorumcuların bir kısmı zaten Nobel bilimsel ödülü almis
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93016)
07 Haziran 2022 Salı 10:12
Ne istiyorsunuz peki? Bir gün elektrikler kesilse kıyameti koparırsınız
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93014)
07 Haziran 2022 Salı 08:59
Termik santral istemiyoruz. Doğaya zarar vermekten başka bir işe yaramıyor.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93013)
07 Haziran 2022 Salı 08:54
yazik olacak. damla damla emdiler sizi ama doymadilar, simdi diri diri gomecekler sizi. zavalli cahil bingol halkim. iki kelam din-allah-peygamber ile koyun gibi guduluyorsunuz. bazilariniz da uc kurusluk kucuk bir bireysel hesap ile butun neslini, sonrakileri, bir kalemde satiyor. bingol'de yasayan butun canlilarin ve sonra geleceklerin uzerinizde vebali var.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_93004)
07 Haziran 2022 Salı 00:05
Halifanlilar AKP yi sever.Bi sıkıntı olmaz çözülür
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92998)
06 Haziran 2022 Pazartesi 21:08
Gelsinn yenii dalga kanser hastalarii
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92996)
06 Haziran 2022 Pazartesi 20:44
Termik santrali alıp kendi memleketlerine yapsinlar, Cevdet ve Feyzi memleketinize sahip çıkın....
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92995)
06 Haziran 2022 Pazartesi 20:43
Bi şey olmaz buna ses çıkarmayın gömeriz kafamızı kuma geçer.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92991)
06 Haziran 2022 Pazartesi 18:41
Kovalarin provakatorlugu gerçekten dillere destan. Tarih sayfalarına yazılması lazım. Şehir kenetlensin adreste belli diyor
Misafir Kullanıcı (@Misafir_92990)
06 Haziran 2022 Pazartesi 18:20
Merak Etmeyin, ihaleyi Alan Şirketi Yolmaya Hazır Bekliyenler Vaar...
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın