KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Temmuz 2024 Perşembe
°C
Bünyamin Bayram
binbay12@hotmail.com
Biyografisi

1961 yılında Bingöl'de doğdum, ilk ve ortaokulu Bingöl, lise öğrenimimi ise Kayseri ili Sümer Lisesinde tamamladım.

1983 yılında "Eğitim Yüksek Okulu"nu bitirdikten sonra Van ve Bingöl' de toplam 7 yıl sınıf öğretmenliği, İşletme mezunu olduğum için Bingöl Ticaret Meslek Lisesinde iki dönem dışarıdan Muhasebe Dersleri öğretmenliği yaptım.

24 Kasım 1994 tarihinde Trabzon ilinde Milli Eğitim Müfettişliği görevine başladım ve burada yaklaşık 10 (on) yıl görev yaptım. 2005 yılında atandığım Konya ilinde 3 (üç) yılı Teftiş Kurulu Başkanlığı olmak üzere toplam 10  (on) yıl görev yaptım ve 2015 yılında kendi isteğim ile Ankara iline atandım ve burada yaklaşık 2 (iki) yıl çalıştım.

Ankara ilinde Maarif Müfettişi olarak görev yapmakta iken, kendi isteğim ile 15.03.2017 tarihinde, toplam 35 (otuz beş) yıl üzerinden emekli oldum.

Eğitim Kapsamında:

Öğretmenlik yaptığım süre içerisinde, 1987 yılında An. Ün. “İşletme” Lisans Bölümünü; 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin   “Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği” lisans bölümünü bitirdim.

Trabzon ilinde müfettişlik görevimi yürütürken 2000-2001 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde  “Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi” ana bilim dalında “yüksek lisans”  yaptım.

Mesleki etkinlikler kapsamında:

Hizmet içi eğitim yoluyla bir çok kurs ve seminerler aldım; aday öğretmenler ile öğretmen ve yönetici adayların yetiştirilmesinde ve çeşitli meslek kazandıran kurslarda öğretici olarak görevler yaptım.

Bingöl Ticaret Meslek Lisesinde görev yaptığım süre içerisinde “Lise Mezunları Meslek Edindirme Projesinde (LİMME)” görev aldım.

Kültürel etkinlikler kapsamında:

Trabzon ilinde görev yaparken üç kişi olarak sunduğumuz, “İslamda İnsan Hakları” Konulu Panelimiz, Karadeniz bölgesinde yayın yapan Kuzey TV  tarafından yayınlandı.

Yine Trabzon ilinde,  bir grup çalışması olarak “Liderlik ve Karizma” ile  “Batılılaşma Paradigması” adlı iki kitabımız yayınlandı.(1996)

Ulusal düzeyde Hüseyin TEKIŞIK tarafından yayınlanan  “Çağdaş Dergisi” ile, Müfettişlik alanında mesleki bir yayın olan “Eğitim ve Denetim Dergisinde” toplam 5 (beş) adet makalem yayınlandı.

Konya Sivil Toplum kuruluşları Ufuk Turu platformu öncülüğünde, Mayıs 2015 yılında Priştine/Kosova ilinde düzenlenen, “medeniyetler buluşması konferans ve etkinliğine” Konya'da faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu adına katıldım.

Emekli olduktan sonra, Bursa bölgesinde bulunan Özel Sınav Okullarında yaklaşık 2 (iki) yıl Müfettişlik yaptım. Halen özel okullarda danışman olarak görev yapmaktayım.

Üç çocuğum var. Büyüğü Dâhiliyede Uz. Doktor; diğeri Ulaştırma Bakanlığına bağlı Bilişim teknolojilerinde Uz. Elektronik Mühendisi olarak görev yapmakta; en küçük oğlum Otomotiv Sektöründe Otomotiv Mühendisi olarak çalışmaktadır.

Ailemle Bursa ilinde yaşamaktayım.

 

Tüm Yazıları
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın