KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Şubat 2024 Salı
7 °C Güneşli
Abdurrahman Korkut
a.korkut.12@hotmail.com

Ak Parti Kadın Kollarından Büyük Hata!

14 AĞUSTOS 2020 CUMA 10:26
12
5030
13
AA aa

İslami kimliği, 50 yıla yakındır verdiği başörtü ve din mücadelesi, ihlası, Erdoğan'a tüm iyi/kötü gününde verdiği destek ve yazılarında ettiği ‘dost nasihatleri' ile  ‘bizim mahalle' dediğimiz kesimin gönlünde taht kuran, ateist/komünist bile olsa kendisi gibi düşünmeyen samimi insanlara karşı gösterdiği hoşgörü ile de sosyalistlerin gönüllerini fetheden Abdurrahman Dilipak'ın, İstanbul Sözleşmesi'ne karşı takındığı tavır ve açıklaması nedeni ile Ak Parti Kadın Kolları'nın açtığı dava, vicdanları alt üst etti…

Peki, Dilipak'ın kullandığı ‘meramını aşan' o nahoş sözcüğünde hiç mi kusuru yok…

Nakusur olan elbette ki sadece Yüce Allah'tır. Ancak, bu kusurun karşılığı asla bu olmamalıydı. “Dilipak'ın sözü bizleri üzmüştür, kendisinden beklemiyorduk, kendisi büyüğümüzdür, yakıştıramadık” diye bir açıklama yapmak yeter ve artardı bile… Ama ne yaptı Kadın Kolları; ne kadar Erdoğan hazımsızı varsa, onların gemisine su taşıyarak, bıyık altlarından gülmelerini sağlayarak, toplu halde, ‘kurumsal' olarak dava açtılar... Yazık ki, ne yazık…

Aslında bu davayı, ‘bizim mahallenin' vicdanına karşı açtılar ve bu geri dönülmesi imkânsız bir hata olarak belleklerdeki yerini alacaktır. Bu arada bu süreçte, kimin bu yanlışa destek verdiği, kimin riyakârlık yaparak kendini gizlediği ve kimin de dik durduğu ortaya çıkacak. İmtihan böyle bir şey işte..!

Sözü uzatmadan, Sayın Dilipak'ın geçenlerde yazdığı bir köşe yazısını takdirlerinize sunuyorum…

'Hutame nedir bilir misiniz' adlı köşe yazısından…

“Allah (c.c) kitabında sorar: “Hutame nedir bilir misiniz?”

Peki, “Hümeze” ve “Lümeze” ne demek bilir misiniz! “Ödül” “1 Milyon” değil. “Cennet”! Kaybederseniz gideceğiniz adres belli. Cehennem!.

Allah korusun, oraya gidenler, bu dünyada bilmek istemedikleri, Hutame”yi o gün görecekler ve o gün hiçbir pişmanlık fayda sağlamayacaktır.

Bu dünya etme-bulma dünyasıdır. Zulm ile abad olunmaz!. “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste” denmiştir. Bir de bunun ahireti vardır.

Son otuz kırk sene içinde Müslümanlar ateşle imtihan olunuyorlar. Haram para ve kazanç ateştir, yakar. İhalelere fesat karıştırmak ateştir. Rüşvet ve torpil ateştir yakar... Kadrolaşma adına ehliyet ve liyakati bir kenara bırakmak ateştir yakar! Riba ve israf, gurur ve zulüm ateştir yakar.

“İnananlar arasında kötü söz ve davranışın yayılmasını arzulayan kimseler için dünyada da, ahirette de acı veren bir azab vardır. (Her şeyi) Allah bilir; siz bilmezsiniz.” (Nur/19)

Kim, zulüm ve tecavüz yolu ile bu yasakları işlerse, yakında onu cehennem ateşine atacağız. Onu ateşe atmak da Allah'a pek kolaydır.” (Nisa/29-30) 

Gerçek hayat ahiret hayatıdır. Biz acılarla dolu, geçici bir hayatı, ebedi olana tercih ediyoruz. Hepsi dünyada kalacak şeyleri biriktirme konusunda muhterisiz. İhtirasla istediğimiz her şey bizim imtihanımız olacaktır.

Bu dünyada yaptığımız ve yapmamız gerekirken yapmadığımız her şeyden hesaba çekileceğiz hâlbuki! Yaratılış ve bu dünyaya geliş gayemizi unuttuk sanki. Servet, iktidar, makam ve güç başımızı döndürdü!

Biz ahir zaman peygamberinin ümmetiyiz ve tarihin kırılma noktalarından birinde yaşıyoruz. Ahir zaman fitnesi yakıcı bir fitnedir. Kim bilir, belki, gelecek günler, geçen günleri aratabilir. Şimdi tövbe zamanıdır. Sabırlı olacağız ve haksızlıklara karşı direneceğiz. Allah'ın yardımı bizimle olduktan sonra ne gam! Hayr olan işi asan eden Allah, bizim işimizi kolaylaştırdıktan sonra ne gam. Zalimler, cahiller, inkârcılar, müşrikler, münafıklar, müstekbirler, mürtefinler düşünsünler bu yolun sonu nereye varır diye. Düşünsünler ve çok geç olmadan tövbe edip geri dönsünler. Yoksa yolun sonu belli: Benden söylemesi. Selam ve dua ile.”(Abdurrahman Dilipak) 

Böyle bir ihlas abidesinin, böyle VİCDAN ve MAHŞER kokan yazılarına karşı, çocukları yaşındaki kadınların bu boyuttaki vicdani ve stratejik bir hata yapmalarına izin veren AKP yöneticilerinin de illaki eleştirilerden paylarını almaları kaçınılmaz olacaktır…

Ve Hutame'nin geçtiği ayetleri, bir kez de ben hatırlatayım…

- Hutame'nin ne olduğunu sen ne bileceksin?
- O, Allah'ın, yüreklere işleyen tutuşturulmuş ateşidir.
- Şüphesiz uzatılmış direkler arasında (bağlı oldukları halde) ateş onların üzerine kapatılacaktır..!

Sevgili AK PARTİ'nin ERKEK kadroları; pısmadan, saklanmadan, vicdanlarınızın sesini dinleyerek, bu büyük yanlışa karşı rahatsızlığınızı yöneticilerinize duyurmalısınız. Yoksa tarihe, 'kadınlar kadar bile cesur olamayan erkekler' olarak geçeceksiniz… Farkında mısınız?.!

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler..! Saygılarımla…

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61400)
27 Ağustos 2020 Perşembe 13:13
Berbat bir yazı gerçekten
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61399)
27 Ağustos 2020 Perşembe 13:12
Biraz akıllı olun ya
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61393)
27 Ağustos 2020 Perşembe 09:02
ABDURRAHMAN DİLİPAK YALNIZ DEĞİLDİR,YAZIKLAR OLSUN
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61364)
26 Ağustos 2020 Çarşamba 09:47
BU YAZI, TAMAMIYLA MÜSLÜMANLARIN DUYGULARINA TERCÜMAN OLAN AKL-I SELİM BİR YAZI. ALLAH RAZI OLSUN.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61251)
21 Ağustos 2020 Cuma 11:12
Waybe
Mevla neylerse güzel eylemiyormuş demek
Güzel nedir
Doğru nedir
Neyse yemiyor uzatmaya gerek yok
Yalnız arkadaşım yazıların beş kuruş etmiyor sonunu bağlayamıyorsun
Biliyorsun ama bağlayamıyırsun
Dedi ve gitti
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61078)
17 Ağustos 2020 Pazartesi 23:56
Akpartiyi akparti yapan Abdurrahman Dillipak gibileridir. Ne hazindir ki gercek samimi bedel odeyenler bugun akpartiyi ele gecirmis akepelilerce derdest ediekte, itibar kaybina ugratilmaktadirlar. Fakat bu durum akpartiden kopmus devalari gelecekcileri neselendirmesin, onlar da akepelilerin bir diger turudur. Sadece daha fazla nemalanamadiklari icin baska partiler kurdular.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61077)
17 Ağustos 2020 Pazartesi 23:54
Eski bir akparti destekcisi ve secmeni olarak sayin Abdurrahman Dil-i-Pak ağabeyi cok cok hakli buluyorum. Adam kac yildir uyari ustune uyari yazilari yaziyor ama dedigi gibi Akpartiyi avuclarinin icine alan a-ke-peliler onu hep gormezlikten geldiler ve sanki firsat kollarcasina bu adam ne zaman hakaret icerikli bir yazi yazacak da onun hakkinda kara propaganda yapip dava acalim derdindeydiler. Halbuki adam hakaret etmemis, sadece kotu gidisat uzerine sert bir dille uyarisini veya kinamasini yapmisti hakli olarak! En cok da uzuldugum konu Reisin sessiz kalmasidir..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61043)
17 Ağustos 2020 Pazartesi 02:22
Akp senin gibi destek yazıları yazan sözde yazarlar sayesinde bugüne geldi
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61099)
18 Ağustos 2020 Salı 15:35
@Misafir Kullanıcı Bu kadar eleştiri dolu bir yazı yazdık, yine de bizi AKP yandaşlığı ile suçladınız. Anlaşılan o ki Erdoğan'ı dar ağacında sallandığı günü görmeden içiniz soğumayacak. Nedir bu öfke, nedir bu kadar kin-nefretiniz, ah bir anlayabilsek... Biz AKP nin doğrularını yine savunacağız, yanlışlarını yine eleştireceğiz Allah'ın izni ile... Sizin gibi okurlarımıza rağmen, doğrulardan vazgeçmeyeceğiz...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61006)
15 Ağustos 2020 Cumartesi 13:59
Bu gidişat iyi gidişat degildir. Bu zihniyetteki yolun sonu uçurumdum.En ufak bir eleştiriyi büyük afarozlarlan yok ekarşetçalışmak, durumun vahametine mustahak bir delalettir.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61154)
19 Ağustos 2020 Çarşamba 11:44
@Misafir Kullanıcı İronilerinizde haklısınız elbet... Öneriniz nedir sayın okurumuz... Tavsiyeniz nedir bizlere...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61062)
17 Ağustos 2020 Pazartesi 13:00
@Misafir Kullanıcı ufAK eleştiri azıcık hırsızlık biraz yalan ne de olsa az günahı da az olur bunların basın karşısında 1 cuma kefaleti olur veya karnı tok rantçıya zekat olarak verilen ihale amcam oğlu mühendis işe alayımda sevap kazanayım değil mi ?
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60963)
14 Ağustos 2020 Cuma 14:10
Ak Parti kendi ayağına sıktı. Görüşlerinize katılıyorum.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın