KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Mayıs 2024 Salı
°C
Abdurrahman Korkut
a.korkut.12@hotmail.com

Belediyeye yeni alımlar adaletli olacak mı ?

04 AĞUSTOS 2020 SALI 18:38
12
3645
11
AA aa

Malum, geçenlerde Bingöl Belediyesine zabıta alımları oldu.

Üç tanesinde ‘mühendislik' şartı aranırken, sayının on olduğunu sonradan öğrendik.

Vatandaş bu duruma şüphe ile yaklaşmıştı.

Ben de Sayın Başkanı arayıp, hem mühendislik şartının gerekçesini sormuş, hem de kul hakkına dikkat edilmesi konusunda kardeşlik duyguları ile ikazlarımı yapmıştım.

Başkan, ‘mühendis şartı' konusunda; akıllı kavşak ve sinyalizasyon projeleri olduğunu, bu nedenle mühendislik bilgisi olanlardan bir ekip yapmak istediğini söylemişti.

Doğrusu bu benim de hoşuma gitmiş, “kendi ekibini yap başkanım, bu sizin en doğal hakkınız” demiştim. Çünkü belediye başkanlarının yönetim ve saha şefliklerinde kendi ekiplerini kurmalarından yanaydım. Kul Hakkı konusunda da, ‘liyakat sahibi olmayan hiç kimse alınmayacak' diyerek yüreğime su serpmişti.

Ve alımların açıklandığı gün gelip çattı. Aynı gün, Sayın Arıkan'a olan güvenimi bilen mühendis bir kardeşimiz mesaj atmıştı; “hakkım haram olsun iki cihanda da…” yazlıydı mesajında!

Listedeki isimleri ve özellikle soyadlarını görünce, ondan çok benim içim yanmıştı.

Böyle bir liste, böyle bir alım daha Bingöl tarihinde görülmemişti…

‘Ben şimdi ne diyeceğim millete' diye başım öne eğilmişti…

Neyse, olan oldu ve o listenin müsebbipleri, sırtlarına çok ağır bir yük yüklemiş oldular.

Artık hesaplarını mahşerde vereceklerdir..!

O acı listeden beş gün kadar sonra Kültür Parkında bir anket yaptım.

100 genç kardeşimize iki soru sordum…

Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz..?

Belediye hizmetlerinden memnun musunuz..?

Tabi mini anketimiz, anket kurallarına tam uymadığından, amatörce aldığımız bu neticeyi kamuoyu ile paylaşmayı uygun görmedim. Özellikle bir parti açısından hezimetin dibiydi diyebilirim.

Hele hele ikinci soruya verilen cevaplar, vahametin boyutuna yönelik ibretlik mi ibretlik bir tabloydu.!

Kısa vadede o listenin bedeli, anketimize bile yansımıştı yani…

Evet, birkaç gün sonra Belediyeye tekrar alım olacağını duyduk…

İki vekilimiz ve Sayın Erdal Arıkan'ın, ortak bir kararda birleştiklerini öğrendim.

Her üçünün de fikrinin KPSS ve PUAN SIRALAMASI olduğunu duymam çok iyi oldu.

Bu duruma acaip sevindim, heyecanla da o günü bekleyeceğim.

KPSS puanından başka bir dayanakları olamayan garibanlar için gerçekten de çok iyi bir haber...

Tüm o açık açık yapılan haksızlık ve edilen beddualara rağmen, hâlâ “liste usulü ile alım olacak” diyenler var. Bu saatten sonra asla o liste gibi bir zulüm olmaz ama olur da öyle bir hataya düşülürse, bu ne demektir biliyor musunuz; Bu, Allah'tan korkmamaktır, Erdoğan'ın kuyusunu kazmaktır, Ak Parti'nin altını oymaktır, yerelde belediyenin el değiştirmesini hızlandırmak, yeni oluşumların üyeliklerinin beş binleri geçmesine yardım etmektir, kul hakkıdır, merhametsizliktir ve tabirimi mazur görün ama, Bingöl halkı ve bizlere karşı; ‘çok ta tınnn' demektir.!

Bingöl'ümüzün her iki muktedirine ve belediye başkanına buradan kardeşçe tekrar yalvarıyorum; Allah için atın şu ADALETLİ adımı. Belediyeye personel alımlarıda KPSS ŞARTI VE ARDINDAN DA PUAN SIRALAMASI ŞARTI getirin ve MÜLAKAT zulmüne bundan sonraki tüm alımlar da dahil olmak üzere bir DUR deyin.!

Unutmayın ki, sizin listelere hiçbir müdahiliniz olmasa bile, vatandaş suçu sizde gördü/görecek...

Muktedir sizlersiniz, bizler ise sizin doğrularınızı alkışladığımızda yandaş ve yalaka gösterilen, yanlışlarınızı eleştirdiğimizde ise görmezden gelinen, yüreği ümmet için çarpan sade birer seçmeniz.

Kudret sizde, mühür sizde, yetki sizde… Yapacağınız tercih ile ya vatandaşla sandıkta görüşürsünüz, ya da mahşer de…

Mahşere bırakmayınız, zira orada ağızlar susar, uzuvlar konuşur..!

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler… Saygılarımla…

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61394)
27 Ağustos 2020 Perşembe 09:11
SADECE ŞUNU SÖYLİYEYİM, İKİ VEKİL VE BELEDİYE BAŞKANI SİZLERİN YATACAK YERİNİZ YOK,BUNU BÖYLE BİLESİNİZ,KUL HAKIKI NEDİR BİLİYORMUSUNUZ?
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60943)
13 Ağustos 2020 Perşembe 13:46
Adaletin olmadığı yer haramiye seyran olur. Erdal beye hiç yakıştıramadım.Hayal kırıklıgına ugradım, Bu saaten sonra bu zihniyete verecek tek oyum yoktur.Sayın yazar bey sizede şükranlarımı sunuyorum bizi ziyadesiyle aydınlattınız. Rabbim kaleminizi her daim hak ve adaletten yana bol mürekeple doldursun.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60757)
08 Ağustos 2020 Cumartesi 00:37
Gemi son sürat su alıyor, battı batacak
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60929)
13 Ağustos 2020 Perşembe 01:53
@Misafir Kullanıcı Korkmayın, ölüm hayatın kaçınılmaz realitesidir. Hiç bir güç bu realitenin önüne geçemez. Gemi diyorum! battı batacak, yapılan yanlış uygulamalar sizinde eleştirdiginiz noktalar sadece geminin batışını hızlandırmaktan başka birşey degildir. Yani gemiyi ben batırmıyorum yada benim istememle batmıyor, içerde alınan yanlış kararlarlan, uygulamalarlan muhalefetin yapamadıgını dava düzen çocukları yapıyordur. Agaçın kurdu yine agaçtandır. Herkes için güzel günler...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60844)
10 Ağustos 2020 Pazartesi 16:36
@Misafir Kullanıcı Şu geminin batışını görmeden öleceksiniz diye korkuyorum... Ne çok istiyorsunuz batmasını sayın okurumuz. Yazdığım her yazıda aynı cümle, belki de aynı temenni... Unutmayın, Rabbim kurmuş dünyasını, ilmek ilmek işleyecektir kanunları. Bizlere düşen Hüsn-ü Zan'dır. Gerisi Takdir-i İlahi... Biraz Hüsn-u Zan lütfen...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60716)
07 Ağustos 2020 Cuma 10:40
ülkedeki ve bilhassa ilimizdeki birçok bürokratik problemin temelinde mülakat(TORPİL) vardır. bunu görmemek için kör , sağır ve dilsiz hatta kalpsiz beyinsiz olmak gerek..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60681)
06 Ağustos 2020 Perşembe 15:33
Demek ki belediye başkanı alımlar kesinlikle liyakatli kişilerden olacaktır, demişti! Allah aşkına bir kişinin liyakatli olup olmadığını başta belediye başkanı olmak üzere ilgili kurul üyeleri nereden anlayacak? Onu da geçtim acaba başta sayın arıkan olmak üzere ilgili mülakat heyeti liyakat ve ehliyetli kişiler mi? Daha kendileri bile liyakatli değil, kendi alnının teriyle o koltuklara oturmadılar bunu herkes biliyor.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60678)
06 Ağustos 2020 Perşembe 11:18
Hangi Adalet bahsediyorsun benim çocuğum Türkiye 54.cüsü Bingöl Birincisiydi. KPSS puanı 90 ve İnşaat Mühendisi olmasına rağmen ne özel idareye ne de Belediye yerleşmedi.Bir İmam hatip mezunu olarak hakkımı helal etmiyorum.Zira ahirette terazi ve mizan var.Buna İman etmişiz.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61038)
16 Ağustos 2020 Pazar 23:01
@Misafir Kullanıcı İmam hatipli olmasan da etme
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60671)
05 Ağustos 2020 Çarşamba 21:33
Doğru önerilerde bulundunuz, umarım uyarlar, yazık yazık diyorum sadece, Bingöl'ün iyi ama sahipsiz çocukları yine mağdur olacaklar herhalde
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60648)
04 Ağustos 2020 Salı 23:35
Hay Allah sizden razı olsun sayın yazar. Bu temeniniz tüm ülkenin hayalidir. İnşallah dediğiniz gibi olur. Gerçekten de mülakat ve isim belirleme çok büyük bir kul hakkıdır. İnşallah dediğiniz gibi olur. Tekrar bu yazı için tebrikler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın