KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Nisan 2024 Pazar
18 °C Çok bulutlu
Abdurrahman Korkut
a.korkut.12@hotmail.com

TÜRK KARDEŞLERİMİZ BİRAZ EMPATİ YAPABİLİRLER Mİ?

07 EYLÜL 2020 PAZARTESİ 10:41
14
5266
16
AA aa

Sevgili Türk kardeşlerim; empati yapmaya hazır mısınız..?

Farz edelim..;

 1. Kurtuluş Savaşımızdan sonra “Ülkenin adı Kürdiye Cumhuriyeti'dir” denseydi.
 2. Siz Türk kardeşlerimize Kürtlük dayatılsaydı…
 3. Kürtçü ideoloji Anayasaya konup, bunun üzerine yemin ettirilseydi…
 4. Resmi dil Kürtçe olsaydı, Türkçe konuşmak, yayın yapmak, eğitim yapmak yasak olsaydı.
 5. Eğitim Politikaları, Kürt Milliyetçiliğine yönelik nesiller yetiştirmek üzerine belirlenseydi.
 6. Devlet kadrolarında bulunan çoğu Kürtler, adaleti, özgürlükleri, Kürtçü ideolojiye göre geliştirmeyi kendilerine bir kutsal görev olarak benimseseydiler.
 7. Okullarda Türk kardeşlerimizin çocuklarına her sabah “Kürt” olduğunu haykırmaya, “varlığını Kürt varlığına armağan etmeye” diye and içmeye zorlansalardı.
 8. Türk kardeşlerimizin yoğunlukla yaşadığı bölgenin dağlarına, taşlarına “ne mutlu Kürd'üm diyene” yazılsaydı.
 9. Kürdiye'nin CHP zihniyetindeki bazı vekilleri, “Kürdiye'de Kürt olmayanların tek hakkının Kürtlere köle ve hizmetçi olmak” olduğunu, “ne mutlu Kürdüm diyene” sözünü kalpten söylemeyenlerin devletin düşmanı olduklarını söyleseydiler.
 10. Bu haksızlıklara karşı, İslami ve Türk kimliklerini koruyarak, insanca yaşamak istediklerini açıklayan Müslüman Türk kardeşlerimize karşı güç kullanılıp idamlar gerçekleştirilseydi.
 11. Türk kardeşlerimiz baskı altına alınıp, ideolojik kararlarla ceza evlerine doldurulsalardı.
 12. Cezaevlerinde Kürtçü kadrolarca, Türk kardeşlerimize ağır işkenceler yapılsaydı.
 13. Faili meçhuller, hukuksuzluklar, gözaltında kayıplar, yargısız infazlar, pislik yedirmeler, köy yakma ve boşaltmalar, göç ve bundan doğan sorunlarla Türk kardeşlerimiz ezilseydi.
 14. Türk kardeşlerimizin yoğunlukta yaşadıkları bölgelerde, milli gelir dağılımı içindeki pay bakımından yoksulluk, işsizlik, alt yapı ve sanayi yatırımları açısından gerilerde bırakıldıkları, bizzat devlet istatistikleri ile ortaya konsaydı. 
 15.  “Ben Kürt değilim, Türk'üm” diyen birine, “Kürdüm demekle Türklükten çıkmıyorsun, Kürdiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan her Türk, Kürt sayılır” diyerek, baskı kurulsaydı…

Faraza böyle olsaydı diyelim, ne düşünür, ne yapardınız..!!!

Sizi bilmem ama eğer bu ülkenin adı Kürdiye Cumhuriyeti olsaydı ve Türk kardeşlerimize bunca haksızlık yapılsaydı; bizler İslami kimliğimizle, adaletle hükmetmeyi, adil şahitler olmayı, mazlumdan yana durmayı, zulme karşı çıkmayı, haksızlığa karşı mücadele etmeyi emreden Rabbimizin emrine uyar, Türk kardeşlerimizin hakları için üzerimize düşen tüm sorumlulukları ibadet bilinciyle yerine getirmekten geri durmazdık.

Çok korkutulsaydık, belki biraz susardık. Ama Menderes, Özal, Erbakan ve talebeleri gibi Allah korkusu olan yöneticilerin iktidara geldiği dönemlerde, sesimizi yükseltir, Kul Hakkını hatırlatır, “Türklere bu yapılanlar zulümdür, helalleşmek için daha ne kadar bekleyeceksiniz” diye feryâd eder, Sayın Erdoğan'ın getirdiği Çözüm Süreci gibi adımları, canımız pahasına desteklerdik…

Sevgili Türk kardeşlerimiz; biraz empati yapınız. Bu günlerin mahşer tarafı da var. Başkalarına yapılanların sizlere yapıldığını bir düşünün. Unutmayın ki, terör örgütleri ve siyasi ayakları, bu tersinden okuduğum realiteler yüzünden taraf toplamaktadırlar…

Daha kötüsü, tüm Türkiye düşmanları Ege ve Akdeniz bahanesi ile güç birliği yapmakta, ABD ve AB, tüm gücü ile Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurmak üzere gün gün ilerleme sağlamaktadırlar.

Demirtaş ve saz ekibinin Sayın Erdoğan'ı Milliyetçilere muhtaç ve mecbur duruma düşürmesinden sonra, buna paralel olarak, milliyetçi söylemlerin, yer yer ırkçı söylemlere evrildiğini gözlemlemekteyiz.

Erdoğan ve ümmetsever bir avuç siyasetçi ile bu sıkıntılı sürecin altından nasıl kalkılacak bilemiyorum. Bildiğim, devlet yöneticilerimizin dillerinden düşen ve politikalarına yansıyan birçok gelişme, hayra alamet görülmemektedir. Ve böylece, şanlı Osmanlı ve yiğit Eyübi torunları olarak, Ümmetçilikten gün gün uzaklaşıyoruz. Rabbim Türkiye'mize, kardeşlik bağlarını güçlendirecek politikalar nasip eylesin.…

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler… Saygılarımla…

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_62333)
21 Eylül 2020 Pazartesi 01:27
kürt haklarını ırkçılık yapmadan savunanlara desteğim var ama pkk veya hdp cilik yaparak kürt haklarını savunanlara zerre miskal ne sevgim ne de saygım vardır. çünkü apoizmle kemalizm aynı şeydir, bunlar birçok platformda ortaktırlar. bu gerçeği görmeyen gözlere, idrak etmeyen akla yazıklar yazıklar olsun.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_62332)
21 Eylül 2020 Pazartesi 01:25
biz ne batılı ideolojileri ülkemize getiren kemalizmi kutsuyoruz ne de onun küçük çocuğu olan apozimi kutsuyoruz. kemalizm ve apoizm belki bazılarınca farklı ideolojilerin eseri olarak görünebilir ama hayır ikisi zaten aynıdır. aslında buna türkiyenin son 40 yıllık hatta son 2 yıllık siyasi geçmişinde de şahit olduk. kürt sorununun sözde sorumlusu kemalizmdir diyorlar ama birçok kez hem siyasi arenada hem de basında , mitinglerde, eylemlerde, partizanlıkta elele kolkolaydılar. uyanıklar bunun faturasını da garibim Erdoğana kesmeye çalışıyorlar..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61994)
12 Eylül 2020 Cumartesi 21:00
Hepimiz Turkuz ortaligi karistirmayin
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61917)
11 Eylül 2020 Cuma 09:12
Sultan Fatihin, Selahaddini Eyyubi ve Şeyh Saidin torunlarına selam olsun. Katı milliyetçiliğin bizleri ne hale getirdiğine hepimiz çok acı bir şekilde şahidiz. Hakkıyla yapılan ümmetçilik anlayışının da maddi manevi olarak bizlere ne kadar büyük faydalar sağladığına şanlı tarihimiz boyunca biliyor ve idrak ediyoruz. Türküçülük ve kürtçülüğün İslama aykırı birçok özelliklerinin bulunduğu, beşeri olarak da halkları birbirine kırdıran ideolojiler olduğunu anlamak için kahin olmaya gerek yok. La kemalizm la apoizm..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_62330)
21 Eylül 2020 Pazartesi 01:21
@Misafir Kullanıcı lider kültürü ile yoğrulmuş biri değilim çok şükür. Hak ve hakikatin peşinden koştum hep, lider kültü ile yoğrulanlar ise körükörüne bağımlılık sendromu yaşadıklarından dolayı hak ve hakikati çoğu zamanlar ya görmüyordurlar ya da görmemezlikten geliyorlar. Allah mahfizna..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_62010)
13 Eylül 2020 Pazar 02:53
@Misafir Kullanıcı Seninkide Erdoganizimdir.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61866)
10 Eylül 2020 Perşembe 09:16
İnsaflı, vicdanlı, harika kardeşce bir yazı! Tebrikler!
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61769)
08 Eylül 2020 Salı 03:52
Empati yapılır elbet te...
Sonrasında, doğruyu dillendirmek mesele...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61734)
07 Eylül 2020 Pazartesi 16:53
Böyle bir empatiye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.. Türkler asırlardır cihana kuranın bayraktarlığını yapmış necip bir millettir.. Kürtlerde onların Cihad arkadaşıdır.. Hakiki türkler ve kürtlerin mayası birdir ve kardeştirler öylede inanırlar..hakiki türkler menfi milliyetçilik yapmaz.. Bazı kendini bilmezlerin Nefsinden gelen egolarını bir kavme ve millete maletmek yanlış olur..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_62607)
27 Eylül 2020 Pazar 23:42
@Misafir Kullanıcı Orda belirttim iyi oku,türkler neden empati yapsınki, ortada sorun yok,sorun olmayan durumda empatiye gerek yok.. Gereksiz bir şey.. Hak kaybından ziyade gereksiz zihinleri bulandırmış oluyorsunuz.. Cihad kardeşlerimizin her hakkı verilmiş zaten ekstra bir hak kazanılmıyor..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_62062)
15 Eylül 2020 Salı 09:46
@Misafir Kullanıcı 'Empati yapmaya gerek yok' dediniz ya, bu düşüncenizin bir nedeni var mı hocam..? Acaba empati yapınca hakkınız olan neyi kaybedersiniz, ya da karşınızdaki (cihad kardeşiniz) hakkı olmayan ne kazanır..! Saygılar hocam...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61719)
07 Eylül 2020 Pazartesi 12:09
İlk satırları okumaya başladığımda acaba ne zaman yazıyı ergogan guzellemesiyle bitirecek diye bekliyordumki yanilmadigimi bı kere daha gördüm.sizden bir gün bu köşede yapılan zamları yazmanızı bekliyoruz artan pahaliligi gıda fiyatlarıni araç fiyatlarını bingoldeki toplu taşıma sorununu akaryakıt fiyatlarını bu hafta araçlara yapılan ÖTV zammını ama nerde, varsa yoksa sizin için dünya güllük gulistanlik.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61739)
07 Eylül 2020 Pazartesi 17:37
@Misafir Kullanıcı 'sizden bir gün bu köşede yapılan zamları yazmanızı bekliyoruz artan pahaliligi gıda fiyatlarıni araç fiyatlarını bingoldeki toplu taşıma sorununu akaryakıt fiyatlarını bu hafta araçlara yapılan ÖTV zammını' en kısa zamanda yazacağım inşallah hocam... saygılar
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61716)
07 Eylül 2020 Pazartesi 11:20
Devletin kürt demokratik ulusal siyasi ve silahli hareketini ezmesini anlıyorumda, sizin entellektül kimlige sahip bir yazar olarak kürt demokratik siyasi ve silahlı hareketini, kayyumla görevlerinden alınıp hapse atılan yüzlerce seçilmişi görmezden gelmeniz ne kadar derin devekuşu sedromunda yattıgınıza isaretttir. El insaf, el vijdan. Öbür dünyaya bu ağırlıkta veballen cennete varılmaz
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61796)
08 Eylül 2020 Salı 19:55
@Misafir Kullanıcı Kürt ulusal kurtuluş direnişi terör örgütü degildir.Bu devletin yaftamasıdır, Devletin gayesi Kürt ulusal demokratik kurtuluş direnişini terör yaftasıyla kriminalize etmektir. Görün artık bunu be, çıkın artık devekuşu sendromundan.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_61740)
07 Eylül 2020 Pazartesi 17:39
@Misafir Kullanıcı Hocam; yazıya sığmadı onlar. Ancak kayyum konusunda size katılmıyorum. Terör örgütlerine hizmet ya da yardım eden başkan varsa kayyum atanmalı. Ancak kayyum yine belediye meclisi içerisinden yapılmalı diye düşünüyorum... Saygılar
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın