KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Mayıs 2024 Salı
°C
Hakim Bayraktar
bingolonline@hotmail.com

Cevdet Yılmaz ve 'Bingöl Yüzyılı' hedefi!

05 HAZİRAN 2023 PAZARTESİ 22:55
305
6866
6
AA aa

Zorlu bir seçim sürecinin ardından nihayet yeni kabine de açıklandı. Daha önce Karadeniz ağırlıklı kabine üyeleri yerine yüzünü Doğu ve Güneydoğu'ya dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hamlesi ve tercihleri hem kamuoyuna hem de piyasalara güven verdiği gibi toplumun büyük bir kesimi tarafından takdirle karşılandı.

Siyasi bakımdan militarist söylem ve yaklaşımların aksine ehliyet ve liyakatin öne çıkması, yeni kabine üyelerinin uç siyasi propagandalarla anılmamış olması ve “işine odaklanmış, işini iyi yapmaya gayret göstermiş” isimlerden oluşması, toplumsal sükûnet açısından da ciddi bir etki yarattı diyebiliriz.

Öyle ki, birçok muhalif isim tarafından dahi yeni oluşuma dair “Şampiyonlar Ligi Kabinesi” sözleri de sıklıkla vurgulanıyor. Bu da gösteriyor ki, yeni kabineye güven oldukça yüksek. Ve tabi ki beklentiler de! Özellikle de ekonomi alanında…

Elbette sihirli bir değnekle her şeyi bir anda düzeltemeyecekler. Uygulanacak reformlar, yeni para politikaları ile en az 3 ay içinde bir toparlanma bekleniyor ancak bu süreçte tabi ki geçmişten gelen dip dalga nedeniyle dövizdeki yükseliş bir miktar daha devam etse de sonrası için umutlu söylemlerin altı çiziliyor.

Teknolojik gelişmelere odaklanmış, savunma sanayindeki hamlelerini daha da güçlendirmiş, doğru ekonomi politikalarıyla enflasyon canavarını yenmiş, parasal değerini yükseltmiş, döviz kurlarına karşı direnç kazanmış, üretim odaklı yeni bir yol haritasıyla büyümeyi sürdürmüş, Anayasası yenilenmiş ve yargı reformuyla güven telkin etmiş bir Türkiye'de artan refahın siyasi kamplaşmayı da ortadan kaldıracağı aşikârdır.

Biraz zaman ve gayret gerektiren bu hususlar için kararlılık gösterilmesi, uzun soluklu yolu kısaltacaktır inşallah.

Ve tabi ki, bu başarının mimarlarından biri de Bingöl siyasetinin ekolü niteliğini taşıyan, yerel değil ulusal bir isim olmakla birlikte bir ‘beyin' olarak nitelendirilen, kamu dengesini ve ekonomiyi iyi bilen, bürokratik ve siyasi hayatı başarılarla dolu Cevdet Yılmaz olacak.

Seversiniz ya da sevmezsiniz, beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, Bingöl'ün bağrından çıkıp Bakanlık, Başbakan Yardımcılığı, Genel Başkan Yardımcılığı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunmuş bir hemşehrimizin Cumhurbaşkanı'ndan sonraki isim olmayı başarmış olması, hiç şüphesiz takdir edilmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Siyasi saplantılardan uzak, radikal ve ideolojik görüşlerden arınarak değerlendirme yapabilen, paylaşımlarını ehliyet ve liyakat eksenli çerçevede sunabilen hemen herkesin takdir ettiği Sayın Cevdet Yılmaz'dan Bingöl'e dair pozitif bir ayrıcalık beklentisi de bulunuyor.

Evet! Cevdet Yılmaz, Türkiye Yüzyılı kabinesinin en önemli isimlerinin başında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonraki isimdir.  Bingöllü olduğu için bu makama gelmedi. Ama geldiği her makamda Bingöl'e prensipler çerçevesinde her türlü faydayı sağladı, Bingöl'deki hemen her hizmetin altında da imzası vardı.

İhtiyaçlar sınırsızdır muhakkak. Yapılabilecek sayısız ihtiyacı sıralayabiliriz. Tabi ki, yapılanları da göz ardı etmeden…  

İşte tam da bu noktadan hareketle, Türkiye'nin Yüzyılı hedefi gibi Bingöl Yüzyılı hedefini de konuşmalı, Cevdet Yılmaz'dan, onun makamından Bingöl adına büyük bir gayretle istifade etmeyi başarabilmeliyiz.

Cevdet Yılmaz, makamı itibariyle “Bakanlıklara gidip Bingöl'e şunu verin, şunu yapın” diyemeyeceğine göre iş, Bingöl'deki yerel dinamiklerin vizyonuna, donanım, ehliyet ve kabiliyetine kalacak.

Vali, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri Bingöl için proje bazlı bir çalışma yürütüp, doğru bir sunumla Bakanlıkların kapısını aşındırırsa, inanıyorum ki Cevdet Yılmaz ismi hemen her kapıyı açacak ve Bingöl bu süreci fırsata çevirerek birçok eksiğini giderebilecektir. Burada milletvekillerinin uyumu, Cevdet Yılmaz Bey'le istişareleri, yereli doğru koordine edebilmeleri ve yerel kalkınmayı sağlayabilecek gelişmelerin takip ve öncüsü olmaları da önemli bir rol alacaktır.

SÜTAŞ'ın geliştirilmesi, maden yatırımlarının arttırılması, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki üretim tesislerinin arttırılması ve teknolojik üretim tesislerinden bazılarının Bingöl'e kaydırılması, yeni istihdam sahalarının oluşturulması, yerel yönetim hizmetlerinin güçlendirilmesi, yeni hastanenin süratle bitirilip sağlık yatırımlarının arttırılması, üniversitenin geliştirilip önemli bölümlerin açılması, depremsellik açısından dirençli kent inşası ve daha birçok konudaki ihtiyaçları proje bazlı sunabilirsek, inanıyorum ki birçok alanda ciddi kazanımlar elde edebiliriz.

Bunun için işinde ehil, proje üretebilen, yenilikçi ruha sahip, klasik siyaset mantığından ve hantal bürokrasi hafızasından uzak, gelişimi önceleyen, Bingöl'e yenilik kazandıracak yeni bir ekip ruhunun inşası elzemdir.

Ben, ‘Şampiyonlar Ligi Kabinesi” olarak nitelendirilen oluşumda en önemli isimlerin başında gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz'ın yeni görevi dolayısıyla genelde ülkemize, özelde Bingöl'ümüze önemli yararları olacağı kanaatindeyim. Bir Bingöllü olarak böylesi önemli bir makama gelebildiği için de kendisini takdir ve tebrik ediyorum.

Bingöl'ün kendisinden ziyadesiyle istifade etmesi ve yerel dinamiklerimizin ‘Bingöl Yüzyılı' hedefiyle bunu fırsata çevirmesi dileğiyle… Rabbim muvaffak eylesin. İnşallah ülkemiz ve memleketimiz adına ismini, başarılarla dolu bir tarih sayfasına yazdıracaktır.

Selam ve muhabbetle…

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102357)
07 Haziran 2023 Çarşamba 09:56
Bir Bingollu olarak tabiki herkes gibi seviniyoruz. Ak parti 21 yildir bana gore bircok alanda ulkeye (tabiki ozellikle savunma) sinif atlatti, bircok insanin refah derecesi elbette yukselmistir. Eksik olan yonler varmi tabiki vardir ama oncelik savunma ve dunya arenasi ise bu konuda elinden geleni yapti ve yapaya devam ediyor. Bugune kadar bu memleket icin yapilanlar ancak parmak sayisi kadar herhalde veya yok denecek kadar ama simdi Cevdet beyin bunu degerlendirip ayni sekilde bu memleketi sahlandirma donemidir. Memlekete yonelik yatirimlar icin acilen tesfik olanaklari saglanmalidir.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102344)
06 Haziran 2023 Salı 10:33
Dün gece Rizeli bir arkadaşım beni aradı gece geç saatlerde abi tebrik ederim Türkiye'nin 1 numarası bizden 2. Numarası sizden tebrik ediyorum dedi Bingöllü olarak çok duygulandım ve onur duydum gerçekten sayın cumhurbaşkanın başkanın ekibini siyasete atıldığı günden beri ilimize ve memleket Türkiye'mize birikim ve tecrübeleri ile çok hayırlı işler yapmıştır hiç kimse birinin kara kaşına kara gözüne bakarak kimseyi cumhurbaşkanı vekili yapmaz dolayısı ile hak ettiği makama geldiği tebrik ediyorum taktir ediyorum yolunu açık bahtınız açık olsun
Misafir Kullanıcı (@Misafir_105608)
20 Kasım 2023 Pazartesi 10:29
@Misafir Kullanıcı Makamı batsın
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102343)
06 Haziran 2023 Salı 10:14
Hayırlı olsun ve bu yeni görevinde başarılar diliyorum...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_108136)
28 Şubat 2024 Çarşamba 16:36
@Misafir Kullanıcı Başarılı olduğu kadar olmuş zaten. Bundan ötesi ne olabilir arşa mı çıksın........
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102342)
06 Haziran 2023 Salı 09:45
Sayın cumhur Başkan yardımcımızdan cevdet Yılmaz dan gurur duyuyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. Ama bu da Türkiye nin bir gerçeği 22 yıldır Türkiyeyi AK Parti yönetiyor Ekonominin düzelmesi için en büyük nedenlerden biri olan yolsuzluğun da bitmesi gerekir.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102339)
06 Haziran 2023 Salı 04:57
Allah muvaffak etsin Devletimize,Milletimize ve Bingöl 'e Hayırlı Uğurlu olsun
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102335)
05 Haziran 2023 Pazartesi 23:17
Nezaketi bilgi ve birikimi ile bu makamı hak ediyor genelde ülkemize özelde bingöle çok katkısı olan sayın cevdet Yılmaza yeni görevinde de başarılar diliyorum
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın