Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Kasım 2019 Cuma
°C
Hakim Bayraktar
bingolonline@hotmail.com

'ŞEREF' KELİMESİ AĞIR GELİR BU ZİHNİYETE!

10 NİSAN 2017 PAZARTESİ 17:58
1
4481
1
AA aa

Pazar sabahı, ailece yapılan nezih bir kahvaltıdan sonra atkısını boynuna dolayan genç, babasına seslenmişti; “Hazırım baba! Arabayla değil, yürüyerek gidelim. Aşağıçarşı’dan indik mi, stadyuma varmış oluruz. Biraz acele edelim ama. Ön saflarda izlemek istiyorum maçı”

Heyecanı gözlerine yansıyan gencin bu sevinç çığlığını andıran sözleri üzerine babası, “O zaman çıkalım” demiş ve yola koyulmuşlardı.

Ligin başlangıcı sayılan o günlerdeki bu maç, oldukça keyifli ve heyecanlı geçmişti. Babasıyla aynı atmosferi soluyan oğul, davulu gümleterek de heyecanını bastırmaya çalışıyordu. Baba oğul ve stadyumu dolduran yığınca taraftar, 90 dakika susmadan takımı desteklemiş ve sonunda elde edilen 3 puan, gönüllere su serpmeye yetmişti.

Harçlıklarını biriktirip takımı yalnız bırakmayan taraftarlar, iki haftada bir şehir stadyumunu doldurup hafta sonunu keyifle geçiren binlerce insan, ne yazık ki, bir süredir başlatılan baskıya daha fazla dayanamayan ve haksızlık önünde diz çökmeyen kulüp yönetiminin “takımı ligden çekme kararıyla” hafta sonu eğlencesini kaybetmiş oldu.

Yıllardır bölge insanına yapılan “terörist” yakıştırmasıyla her türlü gelişimi ve güzelliği tırpanlayan alçak zihniyet, ne yazık ki, bu çirkinliğini futbol alanında da sürdürüyor.

Bölge takımlarının futbol liglerinde olmasına tahammül edemeyen, her fırsatta binbir türlü entrikalarla takımların hevesini kırıp ligden düşmesini veya çekilmesini sağlayan futbol terörünün duayenleri, ne acıdır ki, bu kez 12 Bingölspor’a musallat oldular.

Evet, takım ligin başından buyana istediği performansı gösteremedi belki. Ama son umutla tam da kıskaçtan kurtulacağı haftada, hakem kararıyla ligden düşme potasına sokuluyor.

Süper ligde görev yapmış hakemlerin “Ofsayt yok, hakem kararı hatalıdır” dediği bir pozisyonda, golü iptal ederek maçı beraberlikle noktalayan orta hakemin bu kararını, ona bu kararı verdirenleri, 12Bingölspor’un ligden düşmesi için her türlü çirkefliği yapanları kınıyorum, lanetliyorum!

Kulüp yönetiminin “ligden çekilme kararı”na gelince…

Türkiye Futbol Federasyonu bilmelidir ki, Bingöl için futbol bir eğlencedir, gençlerin ve toplumun stres atma alanıdır. Bugüne kadar her türlü çileyi çekmiş, yaşamış ve ötelenmiş bir halk, futbol eğlencesini elinden alan zihniyete asla boyun eğmeyecektir. Nitekim eğmedi de! Çileye razı olur, ama başını eğmeye asla! Bu kararlarının da arkasındayız, destekliyoruz! Futbolda her daim başarılı olunur! Ama şerefinizi bir defa kaybettiniz mi, kazanmanız çok güçtür, hatta imkansızdır!

Hiçbir zaman zulme rıza göstermemiş, onurlu duruşuyla her daim örnek olmuş bir şehrin takımını ligden düşürebilirsiniz! Ama bilesiniz ki, şerefiyle oynamaya haddiniz de, kapasiteniz de yetmez!

Şerefli bir halkın takımını ligden düşürme çabalarınıza karşı gösterilen onurlu davranış karşısında inanıyorum ki, kızaracak yüzünüz yoktur!

Gerçi şeref kelimesi de ağır gelir bu zihniyete!

Bugüne kadar “şerefli” olma onurunu yaşamamışlardan “şerefli olma” beklentimiz de yoktur!

Görün işte!

Bir gün şerefli davranmayı düşünürseniz şayet, Zazalar diyarı Bingöl’e uğrayın. İki nasihat dinleyin, havasını soluyun! ‘Terörist’ diye nitelendirip ötelediğiniz toplumdan “insanlık dersi” alın. Bingölspor sevdasını anlamak için de Ahmet Karaarslan kardeşimin mezarına uğrayın!

Yine de bir şey kapamıyorsanız, şerefsizliğe başka da ilaç tavsiyem yoktur!
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
berat cetin (@Misafir_20279)
29 Nisan 2017 Cumartesi 15:19
sayın yazar kültür mahallesinin kentsel dönüşüm yalanına,bu talana, uyuşturucu tiner fuhuş yuvası olmasına razı değilseniz bununla ilgili de bir haber yapmanızı bekliyoruz...
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın