KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
14 °C Çoğunlukla açık
Hakim Bayraktar
bingolonline@hotmail.com

Hatice mi, netice mi?

12 NİSAN 2019 CUMA 16:41
31
9367
9
AA aa

“Bitmeyen bir seçim yapmışlar” esprisiyle başlanan günün sonlarına doğru basına yansıyan bir haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Suçu millete atmak acizlik ve gaflet örneğidir. Oy vermediği için milleti suçlamak ahmaklık olur. Gelinen bu noktayı ve aldığımız sonucu hem gözümüzle göreceğiz, hem kulağımızla duyacağız. Milletin sandıkta bize ne mesaj verdi? Bunu çok iyi analiz etmemiz lazım. Önümüzdeki süreçte atacağımız adımları da bu analizler belirleyecek. Bu değerlendirmeleri üstünkörü değil, derine inerek yapacağız. 26 Nisan'da yapacağımız istişare toplantısında enine boyuna konuşacağız. Millet bize ne diyor? Bakacağız. Özeleştirilerimizi, eleştirilerimizi yapacağız. Bunu yaparken, suçu millette değil, kendimizde arayacağız. Önce kendimize bakacağız. Herkes de önce kendisini değerlendirmeye tabi tutsun” sözlerini okuduk.

Belli ki, Sayın Erdoğan halkın bir mesaj verdiğinin farkında. Ama verilen mesajların içeriği hayat bulur mu? Mevcut yaklaşımla pek de sanmıyorum.

Seçim süreci boyunca bulunduğum Ankara'da gün sonu kahvesini yudumlarken kafeteryaya giriş yapan Cumhur ittifakı AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Amber Türkmen hanımefendi ile ayaküstü bir sohbetimiz olmuştu.

Sohbet esnasında aktarılan önemli bir konu hakkındaki “Bunu bizzat Cumhurbaşkanımıza ileteceğim. Aracı filan da olmayacak. Çünkü etrafındakiler doğru bilgiyi aktarmıyorlar” sözleri, Sayın Erdoğan'ın doğru bilgilendirilmediği gerçeğinin ifadesiydi.

AK Parti'nin yanlışları diye bir başlık açılsa, herkesin üç aşağı beş yukarı yazacakları aynı olacak.

İç ve dış piyasaya güven vermeyen Berat Albayrak'ın ekonominin başından alınması gerektiğinden tutun da, yeni bakanlar kurulunun halktan kopukluğuna, hantal diye lağvedilen teşkilatların daha beter hale getirilmesinden yerel ve geneldeki haksızlıklara, usulsüzlüklere, ülkedeki neredeyse yüzde 90'lık basın gücüne rağmen kendini anlatamamaktan sosyal medyada nara atan üç beş sözde savunucunun pohpohlamasın oluşturduğu iğretiye kadar birçok sebep sıralanır gider…

Bunca soruna rağmen Sayın Erdoğan'ı uyaracak bir babayiğit yok muydu? Yoksa vardı da Sayın Erdoğan ‘nasıl olsa ne dersem millet evet diyor' düşüncesiyle umursamıyor muydu?

Çankaya başkan adayı Amber Türkmen hanımefendinin sözlerine bakılırsa, Sayın Erdoğan gerçekten de etrafına örülen yağ tabasının yanlış bilgilendirmelerinden dolayı gerçeği göremiyor.

Bundan sonra ne olur? Orası da AK Parti'nin kendi iç meselesidir.

Sayın Erdoğan “Suçu millete atmak acizlik ve gaflet örneğidir” dese de, yine de oyların düştüğü ya da belediyelerin kaybedildiği bölgelerde bir suçlama silsilesi olacaktır. Kimse suçu kendinde görmeyecek, herkes bir alt kademenin suçluluğunu öne sürecek, en nihayetinde suç yine millete kalacak.

Siyasetin odağındaki bir arkadaşıma yönelttiğim “X yerleşim biriminde çok az bir farkla kazanıldı” dediğimde “İstersen 1 oy fark olsun. Sonuç önemli” yanıtını vermişti.

Bu sözlerin, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Binali Yıldırım'ın “3 Bin oyla kazandık” dedikten sonra sevinç kutlamalarının başlamasıyla yan yan koyunca bir birini destekler nitelikte olduğunu söyleyebiliriz.

Nihayetinde bir oy dahi fark olsa bile “kazanmak” yetiyor. Doğrudur.

Lakin, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Ekrem İmamoğlu'na yanıt niteliğindeki “Kimse 14 bin oyla seçimi kazandım demesin” sözüyle yan yan koyunca, pek de uyuştuğunu söyleyemeyiz.

“Kazanmak” odaklı yaklaşım, ortaya çıkan sorunların, yaşanan kayıpların konuşulmasının önlenmesi için iyi bir taktik. Diğer tabiriyle Hatice'ye değil, neticeye bakmak…

Peki, AK Parti Hacite'ye mi? Yoksa neticeye mi bakarak yol haritasını çizecek?

Bu soruların yanıtı önümüzdeki günlerde netleşecek. Halkın verdiği mesajın alınıp alınmadığı da böylece daha net görülecek.

SONUÇ OLARAK;

AK Parti, ya yerelde ve geneldeki tüm kusur, hata ve yanlışlarını ya görecek ve düzeltme yoluna gidecek ya da olası bir erken genel seçimde daha ağır bir kayıpla erimeye devam edecek.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43283)
15 Nisan 2019 Pazartesi 07:40
Yiyici tayfası Ak Partinin kapı ve pencerelerini kapatmış vatandaşın bacadan girmesini istiyor lakin oda çok zor, üzüldüğüm tek nokta sayın Recep Tayyip Erdoğan
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43237)
13 Nisan 2019 Cumartesi 14:41
Şimdi sıra yıkım ekibinde domates ve soğan ile AKP ye darbeyi indirdiler bakalım bundan sonra domatesi meral biberi ekrem soğanı SP si nasıl ucuzlatacak çok merak ediyorum yok ucuzlatmazlarsa Cumhur itifakına yapılan ... saldırı sahiplerine lanet olsun derim haticeyi bilmem ama netice ordatadır
SOLHANLI
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43250)
14 Nisan 2019 Pazar 11:25
@Misafir Kullanıcı Hükümet devleti yöbetir domates soğan biberi yerel başkanlar su işleri tarlamişleri çöp işleri yerel başkanlar yapar unutma
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43249)
14 Nisan 2019 Pazar 11:05
@Misafir Kullanıcı Belediye başkanının soğan ve patatesle ne ilgisi var çok merak ediyorum doğrusu
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43244)
14 Nisan 2019 Pazar 00:32
@Misafir Kullanıcı Soğan ve patatesten başka herşeyin fiyatından memnunsun galiba Solhanlı.Ülkeyi 17 yıldan bu yana kim yönetiyor? Başarılarıyla övünürken iyi de iş kötü olunca suçu niye ona buna atıyorsun ? Meral mi yönetiyor ülkeyi? Meral mi tarımı öldürdü? Hesabı merale soracaksak Ak parti niye var?
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43236)
13 Nisan 2019 Cumartesi 14:16
BİNGÖL 'de oylar neden Azaldı.! GENÇ 'te Malla Hanefî Rekor Bekliyordu..Ne oldu .? Az daha MHP Kazanıyordu.Şimdi Kafalarını 'KUM ,A sokma Vakti,Nasıl olsa seçimden önceki ATMAZİSYON ları Halk Unutacak..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43224)
12 Nisan 2019 Cuma 23:53
AK PARTİ'NİN METAN YORGUNLUĞU:SOLHAN'DA Tavz, BİNGÖL'DE Az, TÜRKİYE'DE laz, MEMLEKET BU YÖNETİMLE İDARE OLAMAZ...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43216)
12 Nisan 2019 Cuma 20:48
Dünyanın şöhretine kapılan müslümanlar haticeye kapıldı neticesi giden Istanbul oldu
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43215)
12 Nisan 2019 Cuma 20:09
Akparti bu memleketin görüp görebileceği en kral partidir zamanında akpartinin kaymağını yiyenler şimdi aday olamayınca ya da başka şekillerde yer verilmeyeceğince artistlik yapıyorlar ama şunu unutmasınlar Hatice de bizim netice de bizim
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43268)
14 Nisan 2019 Pazar 23:13
@Misafir Kullanıcı Rabbime şükürler olsun ki ne kaymak yiyen olan oldum ne de o kaymak tabaka diye tabir edilenlerle beraber oldum ben reisi sevdiğim için adaya şahsa bakmadan akpartiye gönül verdim oy verdim bir tane gösterebilir misiniz demişsin ya kardeşim en bariz canlı örneği Erdal arıkandır akpartiye gönül vermiş yıllardır bu çizgisini sürdürmüş ve sonunda da başkanlıkla onurlandırılmıştır başka sorun varsa sor cevaplayayım beyefendi.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43242)
13 Nisan 2019 Cumartesi 18:29
@Misafir Kullanıcı peki size soruyorum kaymağını hep aynı insanlar yiyor ama lakin oy veren kesimlerde belli bunu neden görmek istemiyorlar rantiyeciler bingöl bana göster hangi ak partiye gönül veren oy veren insan iş başına getirilmiş bir tane gösterebilirmisiniz bey efendi beliki kaymağını yiyenlerden birisiniz
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43213)
12 Nisan 2019 Cuma 18:27
Akparti kendisiyle beraber ülkeyi de büyük bir çöküşe götürüyor maalesef. Berat Albayrak'ın kesinlikle değişmesi gerekiyor ama sorun sadece onda değil.Tayyip Erdoğan gerçekleri söyleyenlere tahammül edemiyor artık.Kendisi hatasını görüp değişmedikten sonra Berat gider Serhat gelir.Bir fark olmaz.Butun dünya ile kavgaliyiz. Trump bir tweet atsa dolar 6 lirayı geçecek ama biz hala herkese parmak salliyoruz.Burkina Faso'nun dostluğundan medet umar hale geldik.Secim biteli 2 hafta oldu ama hala kurtulamadık.Ekonomi yangın yeri , biz hala seçim tekrarını tartışıyoruz.Allah sonumuzu hayır etsin.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43211)
12 Nisan 2019 Cuma 18:10
Parti birilerinin tekeline girmiş bunu kurtarmak mümkün değil.
En iyisi kapatmak ve yeni bir parti ile yola devam etmek...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43210)
12 Nisan 2019 Cuma 17:29
Bingölde ki oy kaybı ile ilgili ne düşünüyorsunuz Sn Bayraktar? Memlekete dönelim
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın