KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Mayıs 2024 Çarşamba
°C
Bünyamin Bayram
binbay12@hotmail.com

Madem Hz. Muhammed'i dinlemedin, İsa'yı dinle bari…

15 MAYIS 2024 ÇARŞAMBA 19:41
6
652
7
AA aa

İsrail, yanına ABD ve Avrupa Ülke Liderlerinin de desteğini alarak Gazze'de giriştiği soykırım ve katliamlar bitmek bilmiyor. Tek geçiş yeri olan Refah kapısı da işgal edildi. İsrail'in katliamlarını hiçbir güç durduramıyor.

Dünyanın en yürekli ülkesi adına layık Güney Afrika, İsrail'in Gazze'de soykırım suçu işlediğini belirterek, uluslararası Lahey Adalet Divanına şikâyette bulundu.

Ancak, Netanyahu ve İsrailli bakanlara, Gazze nedeniyle uluslararası tutuklama emri çıkarabileceği söylenen Uluslararası Ceza Mahkemesi, ABD'li 12 senatör tarafından tehdit edildi. Mahkemeye mektup yollayan Senatörler, “İsrail'i hedef alırsanız biz de sizi hedef alırız, yaptığınızı siyasi bir saldırı olarak görürüz” mahkeme ve personelini yaptırımla tehdit ettiler.

İsrail'i ve işbirlikçisi olan Amerika ve birçok Avrupa devletini durdurmaya dünyanın gücü yetmeyecek görünüyor. Vicdanları sızlatan İsrail zulmüne direnişin son bir kalesi kaldı: Üniversite öğrencileri ve akademisyenler…

Başta Amerika olmak üzere birçok Avrupa ve Dünya Üniversite öğrencileri, Filistin için ayaklandı. Üniversiteler adeta küresel bir intifadaya dönüştü.

Üniversitelerdeki İsrail Protestolarının merkezi Amerika. Ülke genelinde 50 den fazla büyük üniversitede öğrenci eylemleri devam ediyor. Polis son iki haftada aralarında bazı öğretim görevlileri de dahil 1000'den fazla kişiyi darp ederek göz altına aldı. Harvard Üniversitesin öğrencileri okuldan atılma tehditlere rağmen, Filistin bayrağını göndere çekti.

Fransa'da Sciences Po, Sarbonne Üniversitesi, Lyon üniversitesi soykırımı kınayan gösterilere sahne oldu. Mısır'da Kahire Amerikan üniversitesi, Avusturalya'da Sdney Üniversitesi Filistin Bayraklarına sahne oldu. Japonya'nın başkenti Tokyo ve Güney Afrika'da da İsrail'in Gazze katliamları protesto edildi.

En etkili protesto İspanya'dan geldi. İspanyollar aylardır. “Viva Viva Palestine” diye haykırıyorlar. Bakanlar koltuklarından olmayı da göze alarak insanlığın vicdanı olmaya çalışıyorlar.

İnsanlığın diriliş fitili ateşlendi adeta!..

Şöyle bir geçmişe bakıldığında, bir ülkede değişimin öncülüğünü Üniversite gençliğinin yaptığını görürsünüz.

Birkaç üniversite dışında Türkiye üniversiteleri hariç tüm dünyada Üniversiteler ayakta. Bir STK öncülüğünde İstanbul'da, Gazze'deki soykırımı telin için yapılan toplantıya, toplam 200 kişi katılmış. Düşünün sadece İstanbul İlahiyat Fakültesinde 180 akademisyen var…

Bu anda Yale'den, Harvard'a birçok akademisyen ve öğrenci kendi kariyerini ortaya koyarak zulme hayır diyorsa bunu iyi düşünmek gerekiyor. Onurlu duruş, öncelikle Müslüman ülkelere düşerdi…

Unutmayın, İslam, “slm” kökünden türetilmiş bir kelime olarak rahmet ve barış anlamına gelir. Görünen o Dünya'yı, Merhamet ve vicdan kurtaracak, tek sığınağımız Üniversiteler ve öğrencilerin direnişi. Başkaca gücümüz kalmadı.

Birçok yerde İsrail'in Gazze katliamını protesto eden batılı gençler, şarkılarına, “Tekbir, Allah-u Ekber” sözleriyle devam ediyorlar.

Gazze'yi öldürmeye çalışırken, Dünya'yı dirilttiler! Gazze'de binlerce insan öldürüldü, ama bu ölüm, uykuda olan batılı binlerce insanın dirilişine, vicdanlarının uyanışına vesile oldu.

Avrupa Kungfu Şampiyonu olan N. Erbakan Akyüz Madalya töreninde, Filistin Bayrağını açtığı için tehdit edildi ve şampiyonluğunu iptal ettiler. Gencimiz, törende “yaşasın Filistin, Kahrolsun İsrail” diyerek, Filistin bayrağını açıp Filistin dansını da ihmal etmedi.

ABD, kapsamlı antisemitizm/Yahudi Karşıtlığı yasası hazırlıyor. ABD ve dünyadaki diğer Üniversite öğrencilerinin, dünyanın vicdanına seslenen yürekli çıkışları, Amerika'yı ve İsrail'i korkutmuş görünüyor. Amerika'nın İsrail jandarmalığı yetmiyormuş gibi, şimdi de antisemitist kanun hazırlayarak İsrail'in bölgede işgali ve zulmüne yasal şemsiye oluşturmaya çalışmaktadır.

Söz konusu yasayla birçok eylem, özellikle öğrencilerin çıkışı veya düşünürlerin ve siyasilerin İsrail'i eleştirisi antisemitist /Yahudi karşıtlığı olarak görülecek. Yasa, gerekçe gösterilerek öğrenci eylemleri zor kullanılarak bastırılabilecek, öğrenciler cezalandırılabilecek ve üniversite fonları kesilebilecek ve böylece hükümet anti İsrail karşıtlarına daha rahat sopa indirebilecek. Ancak, korkunun ecele faydası yoktur.

Ey aydınlanmacı batı!..(kıta ve ada Avrupası, ABD) Ey akıl ve bilimi esas alan batı!.. Ey özgürlük ve demokrasiyi, insan haklarını temsil ettiği iddiasında olan batı!.. Maalesef bu değerlerini bugüne kadar kendi ülken ve ırkdaşların dışındaki milletler için hiç uygun görmedin!..

Şimdi de kendi ülkende, kendi insanların, ülkendeki vicdanlı ve yiğit gençler; senin haksızlıklarına karşı baş kaldırıyorlar, senin çirkef ve kara yüzünü açığa çıkardılar ve sen buna tahammül edemiyorsun. Sahip olduğunu iddia ettiğin değerlerin rağmına; baskı ve şiddet kullanarak yükselen bu merhametli sesleri bastırmaya çalışıyorsun...

Bilimin ve özgürlüğün merkezi olan Üniversitelerde öğretim görevlisi hocalarına ve gelecek vadeden üniversite gençlerine karşı; utanmadan ve Dünya'nın gözü önünde baskı, hakaret, darp ve tutuklamalarla müdahale ediyorsun. Yetmedi öğrenim haklarını ellerinden almaya çalışıyorsun.

Ey batı, Allah aşkına sen nesin?

Çok yazık, madem Hz. Muhammed'i ve Kur'an'ı dinlemedin, İsa'yı dinlemeliydin! Dekartları, Cant, Hegel, Sponaza'ları, Bacon, Platon'u, Sokrat'ı, İbn-i Rüştü, Farabi, İbn-i Arabi, Kierkagaard, Engels, Marx, Heideger'leri, A. Schopenhauer, Sartre, A. Camus, Rousseau, F. Nietzsche, Rene Guenon, Roger Garaudy, Konfüçyüs, hiçbirini dinlemiyorsun.

Sen dinlemiyorsun ama üniversitelerde vicdanlı gençlerin, bu seslere kulak veriyorlar.

Dünya, Filistin dansını, “Diren diren diren Filistin zafer senin olacak” şarkı eşliğinde söylemeyi öğrendi.

Müslüman olsun veya olmasın aslında bu durum, insanlığın vicdanen verdiği bir karşı sestir… Müslüman ülkelerde de aynı sesin yükselmesi gerekmez mi?

Maalesef Müslüman toplumlar, batı dansını ve kültürünü yayma peşindeler.

Sevgi ve saygılarımla…

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109655)
22 Mayıs 2024 Çarşamba 08:17
Hz muhammed senin asker arkadaşın mı. Müslümansın bi SAV isminin yanına yazamadım mı.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109685)
23 Mayıs 2024 Perşembe 13:18
@Misafir Kullanıcı Biz gönlümüze yazdık, git edebi yazı esaslarını öğren sonra gel konuş,
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109562)
16 Mayıs 2024 Perşembe 14:38
İsrail oğulları dününün tekmelenen horlanan sürgün edilen asur babil roma kaynaklarında sürgün edilişleri kayalara nakş edilen dünün mazlum toplumu bu günün zalim toplumu.Hiç geçmişten ders almazmısın. Hitlerin fırınlarından odun gibi yakılan toplum.80 yıl öncesini ne çabuk unuttunda, günümüzde palazlandın sana karşı işlenen insanlık dışı suçları şimdi başka toplumlara uyguluyorsun.Allah sizi ıslah etsin ne diyeyim.
Misafir Kullanıc (@Misafir_109559)
16 Mayıs 2024 Perşembe 09:10
çok doğru tespitler, teşekür etmekle birlikte şunu belirtmemiz gerkir. Sözde İslam Ülkeleri batılı ülkeleri kadar ne cesurdurlar ve nede mensubu oldukları dinlerinin vecibelerini yerine getirmiyorlar hal böyle olunca sözde bu islam ülkelerinde yaşamakta olan çok az kesim hariç tüm toplumlar'da kendi yönetici ve liderlerinin uygulamakta oldukları islam dışı sistem ile yaşamaya çalışmaktadırlar. Sözde İslam Ülkeleride dünya zevklerinin peşinde oldukları için teknolojiyide hazır olarak adb ve ab ülkelerinden temin ettikleri için korku ve tefrikaları nedeni
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109558)
16 Mayıs 2024 Perşembe 08:51
Batı üniversitelerde yaşanan direnç bu diriliş Dünyada İslamın yayılışına vesile olacaktır inşallah. Korkuları bu . Allah o mazkumların yardımcısı olsun. Müslümanlara bilinç versin. Eline ve yüreğime sağlık.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109561)
16 Mayıs 2024 Perşembe 14:32
@Misafir Kullanıcı İnanç penceresinden işe bakmayılım lütfen.Bu bütün insanlığı ilgilendiren bir dramdır.İnsanlık suçu işleniyor.Kendisine insanım diyen bu mezalime karşı koymalıdır.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109557)
16 Mayıs 2024 Perşembe 08:32
Zulme karşı her zaman insanlık haykırmıştır.Bu israil oğulları tarihte birçok kez başat aktörler tarafından zulüme uğratılmışş,sürgün edilmişlerdir.Bunlardan M.Ö önce 500 yıllardaki babil asur zulümkarlığıdır.Bu sürgünler babil ve asur krallarınca taşlara resimlendirilmiştir.Ki hayudi kutsal metinlerinden bu katliamlardan bahs edilir.Diğeri roma sürgünleridir.Ki bu büyük hayudi katliamına karşı çıkanlardan biriside o dönem bu künkü ernbil merkezli adiabede beyliğidir.Pasaal ve askeri yardımı yahudi halkına sunmuştur.Esasen zalim romaya k
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın